Týden bude teplý, v druhé polovině se má mírně ochladit a mělo by i pršet

od redakce

Česko čekají tento týden letní teploty. Nejvýše vystoupají ve středu a čtvrtek, kdy se budou blížit k 30 stupňům. Poté s příchodem studené fronty klesnou na průměrných 20 stupňů a současně se objeví srážky. Tento týden mají svátek takzvaní ledoví muži, Pankrác, Servác a Bonifác, s nimiž podle pranostiky přichází výrazné ochlazení či ranní mrazíky. Podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by noční teploty v týdnu ale neměly spadnout pod tři stupně.

“Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad jižní Skandinávií, která bude dále postupovat přes východní Evropu k jihu a kolem ní k nám postupně začne proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. Ve čtvrtek počasí u nás začne od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta a za ní se v chladnějším vzduchu rozšíří výběžek vyššího tlaku,” uvedli meteorologové.

Teploty budou stoupat k 22 stupňům, na horách ale bude relativně chladno, kolem 12 stupňů. Například na hřebenech Krkonoš se dá ještě jezdit na běžkách, podle měření meteorologických stanic minulý pátek bylo na Labské boudě přes 80 centimetrů sněhu a na Luční boudě asi o deset centimetrů méně. Vedle toho v nížinách začínají kvést ořešáky a rozkvetly rododendrony, uvedli meteorologové na svém webu a facebooku.

V úterý bude ještě o něco tepleji, až 25 stupňů. Ve středu dosáhnou denní maxima až 28 stupňů a ve čtvrtek až 29 stupňů, a to na jihovýchodě země. Ve čtvrtek bude ale postupně od západu také přibývat oblačnost a místy se vyskytnou přeháňky a bouřky. V pátek zůstane zataženo až oblačno s občasnými srážkami a nejvyššími denními teploty do 25 stupňů. Oblačné, místy dešťové by měly být i víkendové dny, kdy by mělo být v průměru kolem 20 stupňů.

V předchozích letech zažilo Česko první letní den dříve – loni to bylo 31. března a předešlé dva roky na konci dubna. První tropický den, kdy teploty dosáhnou aspoň 30 stupňů, byl minulý rok 10. května.

(čtk)

Přečtěte si další články

5 komentáře

PetJednaLenin 10/05/2022 - 00:17

VSE PODLE PLANU

#RUSKO: 8 hodin severně od #Kremlu v #Čerepovci zapálena další vojenska kancelar. Velká část dat není v zemi 3. světa, kterou je Rusko, elektronická, takže tyto sabotáže přímo ovlivňují Putinovu schopnost mobilizovat se zničením papírových záznamů. 🤝

Hackovaná zpráva je všude v televizi. Tady je to na vládním propagandistickém televizním kanálu RUSSIA ONE.
“Vaše ruce jsou od krve od smrti tisíců Ukrajinců a jejich dětí.” #RuskýOdpor 👏

PetJednaLenin 09/05/2022 - 20:04

❗❗BOLSEVICI SOUTEZ ❗❗

kdy myslite, ze Ukrajina sunda Kercsky most na ruZZaky okupovany Krym?

1) kveten – cerven
2) cervenec – srpen
3) do konce roku 2022

Vyhra 1 mesic ruZZky svet dle vyberu

PetJednaLenin 10/05/2022 - 01:03

BOLŠEVICI DOSLAVILI

Šťastný 9. květen do Moskvy!

Dnes budou oslavovat sovětské „osvoboditelé“ převážně politici z řad SPD a KSČM.

Tato fotka je z Brestu Litevského a je na ní německý generálporučík Heinz Guderian a sovětský brigádní generál Semjon Krivošejn.

Vznikla 22. září 1939, když Němci město slavnostně předali Sovětům v rámci domluvy vzešlé z paktu Ribbentrop-Molotov.

jmm 09/05/2022 - 19:48

Déšť je zapotřebí….

PetJednaLenin 09/05/2022 - 19:16

BOLSEVICI, TAK JSTE SE NECHOVALI ANI VY

V #Rusku se děti připravují na „poslední bitvu“

“Pokud vrchní velitel zavolá k poslední bitvě, strýčku Vova, jsme s tebou!”, zpívá dětský sbor a píseň zakončil patřičným pozdravem pro “strýčka Vova”.

TO NEBYLI VEKEM ANI PUTLERJUGEND

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.