U Prahy je prý medvěd

od redakce

U Prahy pokračuje pátrání po medvědovi, svědek jej údajně v neděli viděl v části Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. V okolí města létá vrtulník s termovizí. Už v pátek měl být viděn u Čečelic.

Medvěda prý svědek, rybář, viděl v místní části Houštka dopoledne. Údajně se podle něj jednalo o mládě. Vedení města obyvatele vyzvalo, aby omezili pohyb v lokalitě a přilehlých lesních porostech. Policisté a myslivci nyní prohledávají okolí. »Žádná stopa zatím nalezena nebyla,« uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Už v pátek varovalo své obyvatele několik obcí, které jsou nedaleko Brandýsa, aby dva dny nechodili do volné přírody kvůli možnému pohybu medvěda. Vidět jej měl myslivec za Čečelicemi, které jsou od Brandýsa zhruba 16 kilometrů.

»Ráno mi volal kolega myslivec, že za Čečelicemi spatřil medvěda. Hned jsem se tam šel podívat, ale protože půda byla zmrzlá a není sníh, nezbyly žádné stopy. Občanům jsme vydali varování, aby se následující dva dny nepohybovali ve volné přírodě,« řekl starosta Čečelic Josef Zeman, který je zároveň členem místního mysliveckého spolku. Stejné varování dostali také obyvatelé obcí Dřísy a Konětopy.

»Skupina myslivců a policistů oblast dopoledne prohledala a žádné stopy neobjevila,« řekl Truxa.

V tomto období roku není aktivita medvědů obvyklá. »Medvěd má nyní hybernovat, pokud se někde pohybuje, zřejmě bude hladový a zoufalý,« sdělil ředitel Zoo Chleby René Franěk. Lidem se bude podle Fraňka spíše vyhýbat, nebezpečný by mohl být maximálně domácím zvířatům.

Server novinky.cz, který o události informoval, uvedl, že myslivci už v polovině prosince varovali, že se v lesích kolem Staré Boleslavi může pohybovat medvěd.

(zmk)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.