Úspěchy v rozvoji městyse Jince pod vedením komunistického starosty

od redakce

V tomto volebním období završí starosta Josef Hála (KSČM) šestnáct let, tedy čtvrté volební období, kdy stojí v čele středočeského městyse.

»V roce 2006 jsme v Jincích poprvé sestavili samostatnou kandidátku KSČM. Mnozí nám předpovídali, že dopadneme špatně. To se nepotvrdilo. Kromě Josefa Hály jsme se stali zastupiteli další dva kandidáti za KSČM. Navíc byl komunista Josef Hála zvolen starostou. Tuto funkci vykonává dodnes, tedy své již 4. volební období,« řekl týdeníku NAŠE PRAVDA Miroslav Maršálek, dlouholetý jinecký zastupitel.

Starosta má za sebou hodně vykonané práce

Hála kandiduje na prvním místě na kandidátní listině, která opět nese název KSČM. V Jincích se o hlasy voličů a voliček uchází pět volebních uskupení, z nichž každé se snaží o co největší vliv po volbách. »Těžko se dá odhadovat, koho ze 75 kandidátů vyberou hlasující do 15členného zastupitelstva, a koho si těchto 15 zastupitelů zvolí do rady. Josef Hála jako starosta má už za sebou hodně vykonané práce, je v důchodovém věku, a myslím, že by se nebránil, aby v jeho práci pokračoval někdo schopný mladší,« prozradil Maršálek, který je v tomto volebním období jineckým radním.

Rozsáhlou rekonstrukcí prochází historická Huť Barbora, v níž se počítá s expozicemi o hutnictví, CHKO Brdy, Národním geoparku Barrandien a zdejším rodákovi houslistovi Josefu Slavíkovi. FOTO – autor

Starosta Hála vytvořil dělné prostředí a dokázal pro obec získat velký objem finančních prostředků z různých zdrojů, díky tomu se kolektivu zastupitelů za uplynulé volební období podařilo mnohé, co dále posunulo Jince kupředu. Největší akcí byla optimalizace a doplnění systému zásobování vodou a odkanalizování obce Jince. Jeho součástí je i komplexní rekonstrukce úpravny vody. Plánované náklady kolem 150 milionů Kč se v důsledku víceprací, vylepšení technologií a enormního růstu cen ještě nevýšily. »Dnes je akce v podstatě dokončena a kvalitu vody nám může kdekdo závidět,« komentoval Maršálek.

Turistická atrakce Huť Barbora

Další velkou akcí je revitalizace unikátní historické dřevouhelné Huti Barbora. Tím bezpochyby vzniká hodnotný cíl pro turisty všech generací. Na financování projektu se kromě městyse a dalších subjektů významně podílejí i tzv. Norské fondy.

Na zrekonstruované Sokolské zahradě jsou čtyři moderní hřiště na kolektivní míčové sporty, běžecké dráhy, doskočiště, prostor na hod koulí a bohaté zázemí pro sportovce i ostatní návštěvníky. FOTO – Irena UNGROVÁ

Hned několik projektů, které se Jincích uskutečnily, bylo zaměřeno na rekonstrukce a využití bývalých Moserových lázní. V této historické budově vznikly unikátní prostory pro Základní uměleckou školu, dvě třídy družiny, komunitní centrum s knihovnou a k pěti stávajícím přibylo dalších sedm nových bytů.

Z ostatních akcí připomeňme vybudování parkovišť na několika místech v obci, bezpečnější značení hlavní silnice u školy, rekonstrukce sportovního areálu Sokolská zahrada, zateplení dalších budov, rozšíření a úprava zeleně, výstavba nového a doplnění stávajících dětských hřišť, rekonstrukce ulice Pod váhou, nové chodníky, veřejné osvětlení v ulici Jana Žižky a další akce.

Úsporami se zabývají stále

Jak zatočí s obecním rozpočtem růst nákladů za energie? A dělá jinecké zastupitelstvo nějaká aktuální opatření za účelem úspor? zajímalo naši zpravodajku.

»Problematikou úspor energií, jejich vhodnými zdroji i dopady na životní prostředí se zabýváme prakticky celá čtyři volební období. Již dříve se jednalo o zateplování budov v majetku městyse, výměnu zdrojů tepla za ekologičtější s ekonomicky výhodnějším provozem a instalace tepelných čerpadel všude, kde to je opodstatněné. V poslední době se jednalo o dva další bytové domy a budovu Moserových lázní,« vysvětlil Maršálek. »Nyní bychom nejvíce ušetřili výměnou vlády jako v Bulharsku, ale do té doby musíme hledat jiné cesty, na které by co nejméně doplatili naši občané,« dodal.

(mh)

Přečtěte si další články

4 komentáře

fronda 08/09/2022 - 21:57

Znám jistou obec, kdysi baštu komunistů. Ti tam zasíťovali pozemky a velmi levně je prodávali lidem. Takže se jim tam nastěhovali lidé z celého okolí a ti už pak volili ODS, TOP09 atd. Dnes tam snad už ani komunistická strana nepracuje…

Takže pozor na to.

fronda 08/09/2022 - 21:54

Já jsem to četl na “ruských dezinformačních webech”, takže to jistě nebude pravda.

Rudý vítr 08/09/2022 - 10:43

No vidíte všichni jak jsou komunisti šikovný.At žije komunistická strana.Cest práci soudruzi ❤️

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.