V červenci při nehodách zemřelo v ČR 33 lidí, před rokem bylo obětí 45

od redakce

Při červencových nehodách zemřelo v Česku na silnicích podle předběžné policejní bilance 33 lidí, proti stejnému loňskému měsíci o 12 méně. Poslední tragická nehoda první poloviny letních prázdnin se stala v neděli na Děčínsku, kde havaroval motocyklista. ČTK to sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Mezi červencovými oběťmi převažovali řidiči osobních aut. Zemřelo jich 14. O život přišlo také pět spolujezdců z osobních vozů a pět motocyklistů. Je to výrazně méně než v červnu, kdy motorkářů při nehodách zemřelo 14. Mezi červencovými oběťmi jsou dále tři cyklisté a tři chodci, dva řidiči nákladních vozů a jeden traktorista.

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod dlouhodobě podle policie patří nepřizpůsobení rychlosti, přejetí do protisměru a nevěnování se řízení.

Nejtragičtějším dnem v červenci bylo pondělí 4. července, kdy při nehodách zemřeli čtyři lidé. Byl mezi nimi i muž, který s traktorem vjel u Bezděkova na Klatovsku na železničním přejezdu do cesty osobnímu vlaku. Těžkým zraněním na místě podlehl. Vlak vykolejil, zranilo se devět lidí – sedm cestujících, strojvedoucí a vlakvedoucí.

Statistiky se ještě mohou změnit. Vyšetřování může ukázat například to, že skutečnou příčinou úmrtí nebyla dopravní nehoda, ale zdravotní potíže řidiče. Dodatečně se naopak do počtu obětí připočítávají ti, kteří zemřeli do 24 hodin po nehodě.

(čtk)

Přečtěte si další články

4 komentáře

Kunda ruska 02/08/2022 - 23:32

Nový sovětský člověk,“ napsal Lev Trockij v roce 1924 v pojednání Literatura a revoluce, „učinil svým cílem zvládnout své vlastní pocity, pozvednout své instinkty do výše vědomí, učinit je transparentními, rozšířit propojení své vůle až do skrytých zákoutí.“ Jak vidíme, je to jasná snaha utvářet myšlenky a emoce na materialistickém základě. Už žádné podezřelé duchovno, teď přijde na řadu věda! Mohli bychom tu použít už slavný výrok premiéra Černomyrdina „mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždycky“.
Gastev vynalezl a patentoval si zařízení, které by údajně způsobilo, že pracovník „by byl kalibrován tak, aby fungoval jako součást organického systému bez vnějšího zásahu“. Jeho vášeň pro tehdejší kybernetiku a počítačové technologie měla osudové následky. Kybernetika byla komunistickými pohlaváry vyhlášena za pseudovědu a on sám byl v roce 1938 zatčen za „kontrarevoluční teroristické aktivity“ a v roce 1939 popraven.

SvNový sovětský člověk,“ napsal Lev Trockij v roce 1924 v pojednání Literatura a revoluce, „učinil svým cílem zvládnout své vlastní pocity, pozvednout své instinkty do výše vědomí, učinit je transparentními, rozšířit propojení své vůle až do skrytých zákoutí.“ Jak vidíme, je to jasná snaha utvářet myšlenky a emoce na materialistickém základě. Už žádné podezřelé duchovno, teď přijde na řadu věda! Mohli bychom tu použít už slavný výrok premiéra Černomyrdina „mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždycky“.
Gastev vynalezl a patentoval si zařízení, které by údajně způsobilo, že pracovník „by byl kalibrován tak, aby fungoval jako součást organického systému bez vnějšího zásahu“. Jeho vášeň pro tehdejší kybernetiku a počítačové technologie měla osudové následky. Kybernetika byla komunistickými pohlaváry vyhlášena za pseudovědu a on sám byl v roce 1938 zatčen za „kontrarevoluční teroristické aktivity“ a v roce 1939 popraven.

Vilma 01/08/2022 - 12:47

Telefonování během řízení – pozor i hands free zatěžuje mozek

Telefonování během řízení lze srovnat s jízdou pod vlivem alkoholu. Řidiči, kteří během řízení telefonují, ať už s přístrojem v ruce nebo s použitím hands free, reagují o cca 10 % pomaleji, například když je nutné intenzivně brzdit (nebezpečí srážky apod.). Většina řidičů přestává během telefonování sledovat provoz ve zpětných zrcátkách. Dochází k častějšímu nedodržování bezpečného odstupu. Riziko zavinění dopravní nehody je u telefonujícího řidiče více než čtyřikrát až pětkrát vyšší než u řidiče, který je soustředěný na jízdu. Toto riziko je zhruba stejné jako jízda s 0,8 promile alkoholu v krvi.

Rudý vítr 02/08/2022 - 19:22

👍

Jiří Kratina 01/08/2022 - 12:29

Rusové nakonec celé Polsko osvobodili a padlo jich přitom desetitisíce. Proč tam nezakročil západ a neposlal třeba výsadkáře? Rusové měli za sebou ofenzívu a lízali si rány. A Poláci chtěli osvobodit Varšavu bez nich. Když se jim to nepovedlo, sváděli to na Rusy.

Wikipedie : Propuklo 1. srpna 1944 a jeho účelem bylo osvobodit Varšavu pokud možno ještě před příchodem Rudé armády. A dále pak ustavit legitimní fungující státní správu a tím znemožnit ustavení loutkové vlády dirigované Stalinem.
22. června 1944 zahájila Rudá armáda operaci Bagration. Této velké letní ofenzívy, jejíž součástí byla i lvovsko-sandoměřská operace, se účastnilo na sovětské straně 3 600 000 a na německé straně 1 700 000 vojáků, takže šlo o největší vojenskou operaci druhé světové války.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.