V novou vládu nad Brnem nemáme jednoznačně důvěru

od redakce

Koaliční smlouvu pro Zastupitelstvo města Brna na volební období let 2022 až 2026 vydali noví brněnští koaliční partneři: Společně ODS s TOP 09, ANO 2011, KDU-ČSL se Starosty a ČSSD-Vaši starostové.

V koaliční smlouvě slibují mj. že vloží velké investice do dopravních staveb, parkovišť typu P+R (park and ride tj. záchytných velkých parkovišť na okrajích Brna s přestupy na MHD). Dále do staveb nových mateřských a základních škol rovněž s krátkodobými parkovišti typu K+R (kiss and ride). Také do bydlení (vč. do sociálního, startovacího i pro důchodce) protipovodňových opatření i do uplatnění nových technologií. Vedení města chce dále dotovat projekty zelených střech, zadržování a využívání dešťové vody, budování komunitních zahrad, polních cest a větrolamů. V energetice preferuje magistrátní koalice přípravu a stavbu horkovodu pro vytápění části Brna teplem z JE Dukovany, rovněž jímání sluneční energie proměněné na elektřinu i jiné způsoby.

Komunisté v moravské metropoli působí dle společného koaličního volebního programu čtyř menších levicových stran Restart pro Brno. Předseda městské organizace KSČM Martin Říha poznamenal: »V novou vládu nad městem nemáme jednoznačně důvěru! Její kauzy střídají další kauzy, proto nevíme, jestli se dá někomu ještě věřit. Občanům bude zle, proto i o zdražení tepla a energií se dověděli až po volbách. V Brně vlají žlutomodré fangle, zatímco o české státnosti si můžeme nechat jen zdát,« posteskl si nad naší současnou realitou Říha.

(vž)

Přečtěte si další články

3 komentáře

Fery 06/11/2022 - 20:00

Restart pro Brno získal závratných 1,44% hlasů:-)))))))))))))))))))))))))

fronda 05/11/2022 - 22:41

Co sem cpete Okamuru?

Martin P. 04/11/2022 - 15:33

……podle dosazeneho volebniho vysledku bych rekl, ze nazor soudruha Rihy v Brne nikoho nezajima…..

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.