Válku je třeba neprodleně zadusit

od redakce

Ve vlasteneckém duchu, s českými vlajkami, hymnou a trikolorou se sešli v sobotu odpoledne účastníci pravidelných manifestací pořádaných Jiřím Machačem z Tábora na pražské Letenské pláni. Proslovy rezonovaly odpor k vládě Petra Fialy (ODS), která se nestará o české občany, a odmítání cenzury a postihů za názory, například na situaci na Ukrajině. Hojně se podepisovaly petice.

Jiří Machač v úvodu upozornil, že »tady je Česká republika, nikoli část Ukrajiny«, neboť osobně nelibě vnímá, jak nad českými úřady a institucemi vlají žluto-modré vlajky. Odmítá »brutální snížení životní úrovně«, které připravuje Fialova vláda českým občanům. »Zpupnost těch, kteří nám velí, překročila všechny meze… Ústava se stala cárem papíru… Tato vláda po nás chce, abychom lhali nebo udávali…« Proto bude Machač »do posledního dechu« bránit svobodu slova, »kde končí svoboda slova, začíná fašistická diktatura«.

Mainstreamová média nemluví pravdu, uvedla další řečnice, Vladimíra Vítová z Českého mírového fóra. Dokonce podle ní klíčová »partnerská média« dostávají »noty«, jak pokrývat události na Ukrajině. Poukázala na skutečné agrese USA, resp. NATO, v Libyi, Afghánistánu, Sýrii, Jugoslávii aj. Všichni skuteční vojenští analytici ve světě hodnotí válku na Ukrajině jako proxiválku NATO. Na Ukrajině, jak uvedla, trvá již osm let občanská válka, při níž zahynulo 15 000 rusky hovořících Ukrajinců. Mainstreamová média, resp. sociální sítě, blokují například snímek donbaské Aleje andělů, což je památník tamních dětí, které zahynuly v této občanské válce. Připomněla detaily počínání prezidenta Zelenského, který na únorové mnichovské bezpečnostní konferenci žádal jaderné zbraně. Informovala, že Američané vytvářeli na Ukrajině síť biologických laboratoří, což by znamenalo hrozbu biologických zbraní pro Rusko, a všechny své poznatky zdrojovala britskými a americkými médii. I její vystoupení bylo pečlivě monitorováno a natáčeno na mobilní telefon přítomnými policisty v civilu, což neušlo pozornosti účastníků demonstrace…

ČR mezi »nejaktivnějšími idioty«

Mezi řečníky upoutal pozornost také Jiří Bezák, jenž se vyslovil proti všem válkám, za trvalý mír. »Chtěl bych, aby lidé našli k sobě cestu, od srdce k srdci. Válka není nikdy řešením,« řekl. Mrzí ho, že politici nevyvinuli úsilí, aby válce – i té na Ukrajině – zabránili. Válka škodí obyčejným lidem a tyje z ní jen vojensko-průmyslový komplex. Válku je třeba zadusit neprodleně ihned, hřímal z tribuny. Je přesvědčen, že ČR, která vyzbrojuje jednu stranu konfliktu, se zařadila po bok »těch nejaktivnějších idiotů«, a »zatím se dozvídáme, že česká vláda hájí zájmy Ukrajiny«. Pokud by lidstvo zrušilo armády, nebudou hladovějící a chudí, neboť zbrojení požírá biliony dolarů, které jsou potřebné jinde – to je jeho zásadní argument proti všem válkám.

Další vlastenecká demonstrace se koná v sobotu 30. dubna od 14 hodin na Letenské pláni.

(mh)

Přečtěte si další články

16 komentáře

fronda 25/04/2022 - 22:57

Za válku na Ukrajině, kterou vede kyjevská diktatura proti vlastním lidem už osmý rok, nese plnou vinu americký režim. To on zinscenoval a zaplatil puč proti legitimní vládě, kterou si Ukrajinci zvolili ve svobodných volbách. A od té doby už tam žádné svobodné volby nebyly umožněny. Pučisté by je totiž spolehlivě prohráli.

Činnost Ruska a prodemokratických ukrajinských sil vadí pučistům a americké propagandě. Legální ukrajinská vláda dosud žádný nesouhlas neprojevila.

Fery 26/04/2022 - 11:06

Frondi, ty kokotiny, co píšeš…ty romu vážně věříš? Vždyť pokud by to byla pravda, musela by se Ukrajina sesypat jako domeček z karet nejpozději druhý den valky…a Ukrajinci se přitom statečně brání ruSSacke agresi už druhý měsíc. Nepřipadás si jako úplný idiot?

fronda 27/04/2022 - 00:47

Fašisti bývali odjakživa fanatičtí bojovníci, zvlášť když se nadrogovali. Vzpomeňme na zarputilou obranu Budapešti v roce 1944, na neustávající protiútoky až do května 1945. A to tehdy Spojené státy pomáhaly Sovětskému svazu, teď pomáhají naopak fašistům. Holt Biden není Roosevelt.

Velký Max 25/04/2022 - 14:24

Ve zprávě postrádám, a jistě nejsem sám, jak je to s podpisy pro prezidentského kandidáta Skálu. Při různých charitativních finančních akcích, které přenáší televize, v pásce na obrazovce se průběžně mění a roste vybraná částka. Redakce Haló novin a budoucího týdeníku (s dosud utajovaným názvem) by si z toho měla vzít příklad a jedenkrát týdně počet podporovatelů Skály uvádět.. V sobotu odpoledne jsem se vracel z jihozápadní části matky měst a jel také tramvají č. 25 z Prašného mostu na Vltavskou., tedy přes Letenskou pláň.. Škoda, že jsem o této akci nevěděl, vystoupil bych na zastávce Sparta a šel se podívat a tuto sešlost si vyfotil. Snímek soudružky Hoření bohužel nevystihuje masovost tohoto setkání. Autorčina nekvalitní foto-zpravodajská práce tak umožňuje “antikomunistickým a fašistickým živlům” účast zpochybňovat a tropit si z toho srandu.

LiliPutin 25/04/2022 - 13:57

Jsem také pro okamžité zadušení války a to ideálně následující cestou:

1) rusko se stáhne za své hranice
2) Omluví se Ukrajině a celému světu
3) Vydá válečné zločince mezinárodnímu tribunálu
4) Zaplatí kompletní reparace

Jan Dvořák 25/04/2022 - 10:42

Vzhledem k nestálému počasí by bylo možná pro účastníky pohodlnější, kdyby pan Machač pořádal tato “vlastenecká” setkání u sebe v obýváku.

jmm 25/04/2022 - 10:12

agrese USA, resp. NATO, v Libyi, Afghánistánu, Sýrii, Jugoslávii aj. Všichni skuteční vojenští analytici ve světě hodnotí válku na Ukrajině jako proxi álku NATO. Na Ukrajině, jak uvedla, trvá již osm let občanská válka, při níž zahynulo 15 000 rusky hovořících Ukrajinců.
Američané vytvářeli na Ukrajině síť biologických laboratoří, což by znamenalo hrozbu biologických zbraní pro Rusko

»Chtěl bych, aby lidé našli k sobě cestu, od srdce k srdci. Válka není nikdy řešením,« řekl. Mrzí ho, že politici nevyvinuli úsilí, aby válce – i té na Ukrajině – zabránili. Válka škodí obyčejným lidem a tyje z ní jen vojensko-průmyslový komplex. Válku je třeba zadusit neprodleně ihned, hřímal z tribuny. Je přesvědčen, že ČR, která vyzbrojuje jednu stranu konfliktu, se zařadila po bok »těch nejaktivnějších idiotů«, a »zatím se dozvídáme, že česká vláda hájí zájmy Ukrajiny«. Pokud by lidstvo zrušilo armády, nebudou hladovějící a chudí, neboť zbrojení požírá biliony dolarů, které jsou potřebné jinde – to je jeho zásadní argument proti všem válkám.

Trojanová Vladislava 25/04/2022 - 10:31

Souhlasím. Válka na Ukrajině je vyvolaná úplně někým jiným. Jsem proti tomu, abychom se vměšovali do konfliktu, natož vojensky i finančně podporovali jakoukoliv stranu. Kdo pomáhal v Jugoslávii?
Co děláme v cizích zemích kde to nejsou naše konflikty? Nechci slyšet, že jsme v NATO.
Pokud se stane něco v ČR a nebude to v zájmu USA, vůbec to nikoho nebude zajímat. Nejvíce mne dnes pobavila úvaha o spojení Polska a Ukrajiny. Pokud je to pravda potěš nás všechny! Někdo chce vyvolat celosvětový konflikt. Dva se perou a třetí se směje. Kdo z toho má největší profit?

Yurri Simon 25/04/2022 - 10:47

“Jsem proti tomu, abychom se vměšovali do konfliktu, natož vojensky i finančně podporovali jakoukoliv stranu.”

Paní Trojanová asi nebude ta nejostřejší tužka v penále, obávám se..
Co kdyby tuhle její “geniální” větu kdysi slyšel J.Stalin od US prezidenta Rooswelta..? :-))))

psy_cho 25/04/2022 - 12:01

Když internacionální pomoc míří ke komunistickým režimům, je to v pořádku. Tuhle rétoriku z hlavy komunistů nevymažeš. Vývoz revoluce je pro komunistu také správná, proto pořád oslavují mezinárodního teroristu Che.

psy_cho 25/04/2022 - 10:56

Bezák je naprostý pablb, teorie, když nebudou armády, lidi se budou mít dobře je fakt naprosto utopická. Když nebudeme jako stát ozbrojeni, tak se na nás Putlet vrhne v druhém kole.
P.S. Jako druhý návrh by mohlo být, odstraňme zámky na dveřích, nezamykejme auta, odstraňte ploty, policie ať chodí beze zbraně a … a lidem řekneme, že se musíme mít rádi a hle, přestane se krást.

Yurri Simon 25/04/2022 - 10:10

Kolik se tam těch užitečných idiotů sešlo..? :)

metalon 25/04/2022 - 11:29

No nikde jinde se o tom nepíše – tak asi dost

psy_cho 25/04/2022 - 12:04

Mimo řečníků asi tři důchodci, jo a vlastně ještě Mařka z prasečáku. To je dnešní skladba volučů KSČ.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.