Vláda projedná novely zákonů k Ukrajině nebo pomoc handicapovaným

od redakce

Novelu, která nařídí i po konci nouzového stavu úřadům vyčleňovat objekty pro ubytování ukrajinských uprchlíků, projedná na zasedání vláda. Ministři mají na programu i úpravu zákona o evidenci skutečných majitelů, zabývat by se měli i balíčkem opatření ministerstva práce a sociálních věcí, která mají kompenzovat rostoucí ceny handicapovaným lidem.

Návrh ministerstva vnitra má i po začátku července, kdy přestane platit nynější nouzový stav, nadále nařizovat ministerstvům a správním úřadům, aby vyčlenily objekty pro ubytování ukrajinských uprchlíků. Také kraje a obce by měly mít povinnost dál poskytovat běžencům ubytovací kapacity. Vláda projedná i další novelu, podle které by školy mohly vytvářet segregované třídy pro ukrajinské uprchlíky, pokud pro ně nebudou mít dost místa v běžných.

Pod zákon o evidenci skutečných majitelů by mohly nově spadat například církve a náboženské společnosti či politické strany a hnutí. Piráti nedávno obvinili opoziční ANO, že hrozí ve Sněmovně zablokováním projednávání novely, pokud se neupraví tak, aby předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš nebyl považován za skutečného majitele holdingu Agrofert. Místopředseda ANO Radek Vondráček označil pirátské vyjádření za lež.

Balíček ministerstva práce ke zmírnění dopadů zdražování na zdravotně postižené obsahuje desítku návrhů, podle informací ČTK jde třeba o navýšení příspěvků na mobilitu, na péči či na zaměstnávání handicapovaných. Které z navržených kroků kabinet nakonec zvolí, zatím není jasné. Postup bude nejspíš stejný jako u opatření na podporu rodin. Kabinet se shodl na čtyřech krocích 27. dubna. Legislativu ke třem z nich schválil po pěti týdnech 1. června.

Vláda má na programu i technickou novelu zákona o zadávání veřejných zakázek, kterou schválila už předchozí vláda ANO a ČSSD v listopadu 2020. Sněmovna ji však do voleb neprojednala. Zabývat se bude i zprávou o extremismu na území ČR a informací o zahraniční rozvojové spolupráci v loňském roce. Ministři projednají i výroční zprávu Českého telekomunikačního úřadu za minulý rok.

(čtk)

Přečtěte si další články

13 komentáře

čtenář 09/06/2022 - 00:06

Preji komancum klidne spani.

Nové důkazy: Čínská komunistická vláda vytvořila systém nucené práce až pro 2,5 milionu lidí. Monitorovaní Ujgurové sbírají bavlnu, rajčata nebo vyrábějí suroviny pro solární panely. Na západě je kupujeme.

Paterak 09/06/2022 - 07:27

No pěstování rajčat, nebo sbírat bavlnu je opravdu za trest, dřina! Kdyby si aspoň napsal, že makají v lomu. Nebo to mám brát jako fór?

cislo25085 08/06/2022 - 21:54

Vyborne Vondraceku proti piratum.
Ty by sem chteli migrante a sdilet je s nasim lidem! (co mi ty babke sezerou kolacku)
To nemuzeme s kolegou Okamurou dopustit.
Nakupovani v Polsku ano, ted se hodi rvat a jakoby nemyslet na vlastenecke potraviny a Agrofert, co mi nepatri.
Pochvala vsem zamestnancum ve snemovne a ty Vondracku, v jako vodka, budou premie.
Maro zapiste to.
Jsme za MIR, proti utokum na ZBOZI.
#babis2023

Rudolf 08/06/2022 - 22:30

Uz nam prosim sdelte, co chysta KSCM pro nase lidi?!
Babis rika, ze “petikolka je podvod na lidi”, chrani nas pred migranty a vubec toho tolik udelal.
Jezdi to v kampani po republice vysvetlovat, knihy o tom napsal, kolacky napekl.
Ponevadz vlada je neschopna, lze a urcite krade.
Vsechno maji s pani Alenou pripravene, miliardy by nasli.
Okamura take porad bojuje jako samuraj.
A od vas se snad nedockame ani omalovanek s pastelkami!
Vas byvaly volic, neuvadim cele jmeno.

fronda 08/06/2022 - 18:47

KSČM je dle mého řízená opozice. Prvky přímé demokracie neprosadili. Utrácení peněz občanů ČR na valecna DOBRODRUZSTVI NATO nezastavili. Evropské integraci a jejímu efektu západních cen při východních příjmech nezabranili, americké helikoptéry za 60mld polkli. Prázdná hesla.

fronda 09/06/2022 - 01:41

Tohle jsem sice nepsal já, ale možné to je. Filip neprosadil nic, akorát komunistické hnutí poškodil. Ovšem pro sebe a pár dalších papalášů si zařídil pohodlná a lukrativní místečka.

Neschopnost nebo úmysl? Po roce 89 se přišlo na to, že britskou komunistickou stranu ve skutečnosti řídila britská tajná policie…

FertAgro 08/06/2022 - 14:19

ZA BABISE BYLO LIP!

Nekecame, makame si na koule!

#babis2023

Paterak 08/06/2022 - 17:18

Ty nejake mas?

Paterak 08/06/2022 - 12:40

Vláda projedná novely zákonů k Ukrajině. Proboha, kde to jsme? Na Západě k Ukrajině projednávají taky nějaké novely svých zákonů? Oni na Ukrajinu pošlou pár rezavých děl a tím to končí. A my se budeme podřizovat Ukrajině skrze naše (!!!)zákony? Pateraku 2 aspoň vidíš jaký seš magor. Bydlet v Euroasii nebo tu vyjde asi na stejno. Tam mají alespoň levnou naftu, plyn i elektřinu. Zelenský na Hrad!

Paterak 08/06/2022 - 14:22

A ted jsem se posral. 💩🕳️

Paterak 08/06/2022 - 17:06

A co my s tím?

Paterak 08/06/2022 - 12:13

V monitoringu tisku jsem je docetl, ze me tady nekdo #natrel.

Takze prohlasuji, ze vse co pisu je pravda, nikdy jsem nepouzil zadne DEZINFORMACE, nerozsiroval nenavistna hesla o vlade a nepodporoval Rusko!

Proste jsem sedel na hajzlu a listoval mobilem.
A nejsem zadny diplomat.
I utrzene sluchatko Päteräk z Ikei za 5€ by toho reklo vic.

Paterak 08/06/2022 - 12:56

Co myslíš, to nad tebou napsané jsou dezinformace? Ještě vyzdvihují tvého miláčka zelináře.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.