XI. sjezd KSČM

od redakce

Řekli o dosavadním průběhu

Petr Šimůnek, první místopředseda: Dosavadní jednání sjezdu hodnotím jako velmi kvalitní. Používáme techniku, kterou jsme nikdy neměli, hlasovací zařízení urychluje proces projednávání, máme tady prezentaci našich hesel, představujeme kandidáty do Senátu a prezidenta. Myslím si, že projevy od předsedkyně až po předsedy komisí byly velmi kvalitní. Mám pocit, že za sedm měsíců od posledního sjezdu se udělalo tolik práce jako za normální čtyřleté období. Probíhá velká diskuse ke stanovám, což je dobře. Z návrhů se dá spousta věcí převzít. Je mi jen líto, že toto nebylo řečeno už na okresních konferencích. Vždycky, když máme poslední zasedání ústředního výboru, tak je nejvíc připomínek. Ale pevně věřím, že to zvládneme. A že stanovy budou sloužit straně dalších nejméně šest až osm let.

Většinu delegátů znám a oceňuji jejich práci. Nevěděl jsem, jak jim víc poděkovat, tak jsem připomenul 101. výročí založení strany.

Leo Luzar, místopředseda: Tento sjezd má dvě roviny. Překvapivě pro všechny, kteří se ho zúčastnili, je to dodržení časového harmonogramu a že jsme schopni na tomto jednání dosáhnout nějakých výsledků. Druhá věc je, že se zapojují do diskuze delegáti sjezdu a přednášejí podnětné návrhy, jak pokračovat v naší práci. Pevně věřím, že sjezd dojde k nějakým výsledkům, které pomohou KSČM uspět u občanů v komunálních volbách a pokračovat ve své politice.

Úvodní příspěvky, jak Kateřiny Konečné, tak dalších řečníků, byly velice podnětné a odráží se v nich dnešní doba a špatné kroky současné vlády.

Jiří Dolejš, ekonomický expert KSČM: Tento sjezd je naprosto neopakovatelný vzhledem k situaci, v které se nacházíme. Vládne nám pravicová vláda v době, kdy se válčí na Ukrajině, zažíváme cenovou krizi a samotná strana je v kondici, která jí neumožňuje se politice pravicové vlády bránit. To je nevšední situace, nejen, že vyčiníme vládě, co si zaslouží, ale že se zamyslíme nad tím, jak zmobilizovat vlastní síly, jak dát do strany víc energie. Jak stanovit priority, aby se náš potenciál podstatně zvýšil. Nemůžeme zůstat ve vyjetých kolejích, neboť bysme pouze rajtovali starou hajtru. Musíme hledat, nové cesty, nové postupy, nové myšlenky.

Přečtěte si další články

7 komentáře

Eva L 15/05/2022 - 15:13

Uvidím jak to bude dál, pokud budou KSČM stoupat preference a bude jasné, že by se dostala do sněmovny, tak jim svůj hlas dám. Pokude ne, volila bych asi SPD, nechtěla bych aby hlas propadl ve prospěch pětislepence…

Josef Kořínek 15/05/2022 - 10:25

Pokud ve vedení strany nebude několik lidí, kteří se alespoň nějaký čas živili celospolečensky užitečnou prací, alespoň částečně manuální, nevytvoří důvěryhodnou atmosféru pro volby. Školní vzdělanost, byť na nejpreztižnějších ústavech, často u řadových lidí vzbuzuje spíš než důvěru a úctu, pochybnosti a dobrých úmyslech. – Bude trvat dlouho, než voliči zapomenou na “polistopadové” komunisty a uvěří takovým, pro něž zásada socialismu, odměna dle zásluh, není jen volebním haslem.

NINO 15/05/2022 - 08:19

Od únorového převzetí moci, komunisté dělali chyby vždy iniciované antikomunisty, kteří mazaně srali do jejih dvorku.
Cítíte ten smrad? I nové vedení si vědomě nechává kálet do svého domku?

Havlík 14/05/2022 - 19:10

Duševně upadáte.

Sluka 14/05/2022 - 16:14

Staří volové hledají nové myšlenky a říkají tomu práce.

jmm 14/05/2022 - 16:54

“slučíku”-bezkouličníku vole
“…„Královskou důstojnost zdobí, když se vládce víc stará o to, jak se má jeho lid, než o to, jak se má on sám. Neboť král je spjat s lidem, jako duše s tělem.“ To jsou slova krále českého a německého a císaře římského Karla IV., který ovlivnil nejen osud naší země, ale i celé střední Evropy. Praha se díky němu stala politickým centrem a sídlem vzdělanosti. Mystické cítění Karla IV. se projevuje i ve stavbě hradu Karlštejn….”

garfield 14/05/2022 - 18:01

JMM . ano,co se týká výroku Karla IV.,je to výstižné – doufám,že tento jeho výrok nemíníte aplikovat na komunistickou stranu ?

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.