Z participativního rozpočtu mají snadnější přístup k řece

od redakce

Snadný přístup k vodní hladině a lepší podmínky pro pořádání místních společenských akcí jsou přínosy projektu Veřejný přístup k řece Svratce, který se uskutečnil podle návrhu občana v podílnické části finančního rozpočtu Městské části Brno-Komín »Dáme na vás«. V Komíně slouží veřejnosti nové schodiště, které spojuje říční hladinu a zpevněnou část břehu.

»Vybudováním pevné břehové hrany a přístupových schůdků máme nyní snadný a bezpečný přístup k hladině řeky. Dříve tady byly jen nepohodlné přírodní stupínky vyryté v břehové hlíně či blátě. Lidé se tak nyní pohodlně dostanou k vodě při akcích, jako jsou Martinské putování nebo Světélka, které tradičně pořádá Okrašlovací spolek pro Komín,« uvedl navrhovatel projektu Tomáš Němec. Jeho nápad získal ve 2. ročníku internetového hlasování veřejnosti v projektu participativního rozpočtu Dáme na vás 1968 hlasů a byl tak pátý nejúspěšnější.

KODAK Digital Still Camera

Slouží jako podpora komunitních aktivit, které posilují vazby mezi rodinami, sousedy, známými. Nejenže potěší účastníky tradičních komínských setkání, ale může inspirovat i ke vzniku dalších podobných společenských akcí. Nový vstup také znamená další místo, kde je možné pohodlně se dostat do vody a zaplavat si.

Schodiště bylo postaveno letos v březnu a dubnu. Následovalo zpevnění svahu vedle schodů kokosovými rohožemi. Stavba za 800 000 Kč byla zkolaudována v červenci a v srpnu zprovozněna. (vž)

FOTO – Václav ŽALUD

Přečtěte si další články

4 komentáře

ÚV 30/08/2022 - 14:21

Reky bolseviky nezajimaji

Laďka 30/08/2022 - 00:03

Kolik jsme my vlastně poslali Rusům na frontu?

fronda 29/08/2022 - 22:41

Plakáty jak z Vítězného února? Tak to jsou ty správné.

Dostaneš za lhaní na prdel !! 30/08/2022 - 00:02

Ty ty ty

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.