Začala stavba třetí haly pro MS v míčových sportech

od redakce

Poklepem základního kamene zahájili sportovci, dodavatelé i komunální politici v Brně ve sportovní areálu ve Vodově ulici stavbu třetí moderní haly pro míčové sporty. Její vznik je podmínka pro  pořádání Mistrovství světa v basketbalu v Brně v roce 2025 a pro jiné velké mezinárodní akce.

Město Brno jako investor tak významně rozšíří kapacitu pro tréninky a zápasy mládeže a získá možnost pořádat významné mezinárodní sportovní akce. Hotovo má být za 18 měsíců, na jaře roku 2025.  Rozměry stavby jsou 55 m x 40 m a rozměry sportovní plochy 49,40 m x 29,70 m, výška stropu po nosníky 7 m, po atiku 10 m.Sportovní část lze využívat pro trénink i mistrovské zápasy – podélná hřiště 40 m x 20 m pro házenou, futsal, florbal nebo tři  příčná hřiště 26 m x 14 m pro basketbal, nohejbal, volejbal. Teleskopická tribuna pojme asi 200 diváků. Projekt zahrnuje rekultivaci okolí haly, úpravu vstupu a příjezdové komunikace z ulice Vodovy a úpravu areálového osvětlení i zpevněných ploch. Vybudováno bude 37 nových parkovacích míst.

»V Brně je stále více sportovců mezi dospělými a především mezi dětmi a mládeží. Míčové sporty se těší velké popularitě a současná kapacita ve Vodově ulici už není dostatečná. Proto jsme schválili výstavbu třetí haly, která by měla veškerou poptávku ze strany klubů bezpečně pokrýt. Původně měla mít jen tréninkové parametry, když ale Česká republika získala pořadatelství dvou světových basketbalových šampionátů, rozhodli jsme se počátkem letošního roku projekt modifikovat, aby nový objekt odpovídal mezinárodním regulím a byli jsme připraveni takové akce s velkým marketingovým i ekonomickým potenciálem v Brně hostit,« řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

»Výstavba má být dokončena na jaře roku 2025, kdy se v Brně bude konat mistrovství světa basketbalistek do 19 let a pravděpodobně i mistrovství Evropy žen v basketbalu. O rok později se u nás představí i kadetky v kategorii do 17 let. Pro takové turnaje má Mezinárodní basketbalová federace požadavek, aby byly k dispozici dvě hrací a dvě tréninkové plochy, což po vybudování nového objektu bude Starez Aréna Vodova splňovat,« doplnil radní pro sport Tomáš Aberl. Třetí halu staví společnost Moravostav Brno za slíbenou cenu 89,4 milionu Kč bez DPH.

(vž)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.