Zákrok proti školákovi v Borovanech byl podle GIBS oprávněný

od redakce

Zákrok policie a použití donucovacích prostředků proti školákovi v Borovanech byly podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v dané situaci oprávněné, přiměřené a v souladu s právními předpisy. Mluvčí inspekce Ivana Nguyenová to dnes uvedla v tiskové zprávě. Neuniformovaní policisté v létě na politickém mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše zaklekli školáka, který chtěl odnést Babišovi reproduktor. Zákrok vyvolal kritiku veřejnosti.

Policisté podle Nguyenové reagovali na nezákonné chování mladého muže, který odnášel zvukovou aparaturu, a proto se ho rozhodli legitimovat. Opakovaně se podle ní prokázali služebním průkazem. “Tento výzvy neuposlechl a ve snaze odejít z místa pryč navíc užil aktivního pohybu proti jednomu z nich. Následně policisté za použití hmatů a chvatů svedli mladého muže na zem,” popsala mluvčí.

Mladík se podle inspekce jevil jako “osoba zjevně starší 15 let” a nevykazoval žádné známky autismu. “Až po ukončení služebního zákroku bylo matkou sděleno policistům, že se jedná o 15letého chlapce, který trpí poruchou autistického spektra,” uvedla Nguyenová. Dodala, že užitím donucovacích prostředků nebylo mladíkovi způsobeno žádné zranění.

Na sociálních sítích bezprostředně po zákroku policie probíhala velmi pestrá diskuse. Lidé především spílali matce zmiňovaného chlapce. Podle většiny názorů, nebylo vhodné postiženého na tuto akci vůbec brát a pokud už ano, měla se matka o svého syna plně postarat. Z dalších diskusí nelze opomenout ani názor o jistém záměrném a uměle vyvolaném konfliktu, se kterým matka postiženého kalkulovala.

(čtk, jac)

Přečtěte si další články

8 komentáře

Rudý vítr 12/10/2022 - 11:39

Jak se to vezme rodičové asi zanedbali výchovu.

Rudý vítr 12/10/2022 - 08:10

Měli mu ještě dát obuskovej guláš hajzlovi nevychovanemu .

svaty_Vaclav 10/10/2022 - 23:02

Sledujte @neCT24

Jsem ovládán V.I.Leninem
mrd mrd mrd
to jsem to zas nedomrd
…………………

Nervy v řiti? Nezoufej!
Lupni kafe, zachroptej!

………. Sláma ruSSákům ! ……….

Sledujte @neCT24

Marcin 10/10/2022 - 19:57

VILMO, co říkáš?

21. září 1610 vstoupila do Moskvy polská armáda pod vedením Stanislawa Zolkiewského. Této události předcházela bitva u Klušina, kde Poláci zvítězili a ruská armáda byla rozdrcena k zemi

Zbyněk Votoček 10/10/2022 - 20:00

Stydím se to přiznat, ale nepamatoval jsem si datum, kdy Poláci vstoupili do Moskvy. Vzpomněl jsem si na tu zmíněnou – den #russia slaví nezávislost na #Polsku 😁

miro 11/10/2022 - 17:50

Já si pamatuji že pšonci-zmetci hned druhy den po obsazení Čech wermactem obsadili Těšinsko a ukrouší když utíkali do západní zony na Slovensku vyvraždili a vyloupili samoty v horach, závěr NEMÁM RÁD PŠONCE ANI UKROUŠE A PROTO PŘEJÍ PUTINOVI BRZKÉ VYČIŠTĚNÍ UKRAJINY OD BENDEROVSKÝCH FAŠISTŮ !!!

Paterak 10/10/2022 - 19:51

„Myslím si, že bychom u komunistické mládeže měli přestat hrát týmově, a u mladých vyhledávat politické talenty a snažit se je podporovat. A ne ten jejich talent ubít v tom, že musí plnit týmové úkoly, aby uhráli dobrý výsledek.

Milan 10/10/2022 - 19:52

„Každý hlas do boje o záchranu strany se počítá :-).”

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.