Železniční poliklinika poslouží jako cvičiště, pak půjde k zemi

od redakce

Než půjde k zemi, poslouží nikdy nedostavěná brněnská velká železniční poliklinika z dob socialismu, dnes monstrózní ruina, jako cvičiště pro zásahovou jednotku a psovody. Prostory jim město poskytne zdarma.

Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje a spolek Kynologická záchranná jednotka České republiky projevily zájem využít bývalou železniční polikliniku ve Štýřicích k výcvikovým účelům. Péčí »dobrého hospodáře« je z ní brownfield. Město ji chce poskytnout zájemcům zdarma formou výpůjčky.

»Využití polikliniky by bylo dle žádosti Policie ČR velký přínos pro výcvik zásahové jednotky z důvodu lokace a charakteru prostředí. Opuštěná a oplocená budova je místo, které nabídne řadu možností včetně dílčích činností, jako je práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Policie by využila polikliniku asi jedenkrát měsíčně,« sdělil náměstek primátorky Jiří Oliva a dodal: »Kynologové ve své žádosti ocenili, že budova je vhodná polohou, velikostí, ale i stavebně-technickým stavem. Pro trénink záchranářských psů je takových lokalit velmi málo, a tudíž jde o unikátní příležitost. Jednotka by ráda využila i sutiny po demolici.« Žadatelé konstatovali, že jsou srozuměni se špatným technickým stavem a přijímají veškerá rizika spojená s pohybem v areálu.

O získání areálu s nikdy nedostavěnou železniční poliklinikou usilovalo město Brno už od roku 2015. Od Správy železnic se ji podařilo koupit až v letošním roce za 60 milionů korun. Lokalita, v níž se nedokončená stavba nachází, je pro město velmi cenná kvůli budování nového hlavního vlakového nádraží. Po demolici polikliniky chce město toto území oživit a vybudovat zde protipovodňová opatření, jejichž součástí má být i park, a také lávku přes řeku Svratku.

(vž)

Přečtěte si další články

10 komentáře

fronda 18/06/2022 - 00:53

Takových příkladů “péče” jsou po třicetileté devastaci v celé zemi tisíce. A to státních, i rozprivatizovaných, žádný rozdíl.

KOMUNISTA 17/06/2022 - 00:43

DYCKY RUssKO
tady to mate cerne na bile

Rusko Ukrajinu nenapadlo, Moskvu pohled Západu vůbec nezajímá, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru britské stanici BBC na ekonomickém fóru v Petrohradu. Za lživé označil zprávy OSN o možných válečných zločinech spáchaných ruskými vojáky.

K&K 16/06/2022 - 22:55

“Dosavadní kauzy STAN byly okresním přeborem na úrovni kapesních zlodějů. To, co se odehrává na pražském magistrátu a ve Středočeském kraji, je liga mistrů organizovaného zločinu. Úplatky, drogy, konspirace, vysoká politika… a to je zřejmě jen začátek.”

🧑‍🤝‍🧑+🦮

#babis2023

čtenář 16/06/2022 - 22:51

Kauza Hlubuček je knokaut pro STAN, velké zklamání pro voliče toužící po změně.
Starostové a nezávislí předvádějí, že se politikům nesmí věřit. Bez velkého maléru dnes zbývají jen Piráti.

J.Vraja 16/06/2022 - 20:41

Na pražské radnici řádí mohutná korupce s mnoha chapadly.. Počet zadržených se stále rozrůstá. 2 roky to zatloukali. Marvanová na to už tehdy upozorňovala a vyhodili ji, aby nepřekážela.

CVVM 16/06/2022 - 21:16

Naprd a dobre jim tak.
Vysetrit a potrestat, volici jim to spocitaji.
Protoze ti demo umi situaci zhodnotit a temno stejne voli svoje lidova hnuti.

Hlavne aby Hlubucek nevyuzil mezery v zakonech a nakradene nechtel vratit.
Protoze v Praze delal dost pro nase lidi a babisky ho mely rady.

svedomi 16/06/2022 - 20:37

Rusové si věděli rady s Napoleonem, Hitlerem a s rozšiřováním základen NATO a s Azovskými nacisty si také poradí.

AmbRusCZ 16/06/2022 - 21:06

NATO nas porad napada! Ze vsech stran. Proto se musime rozsirovat.

Dekujeme vsem
💪💪VOVAN💪💪

J. Vraja 16/06/2022 - 20:30

ruSSko nejvyšší KORUPCE _6_

Devadesátá léta znamenala pro takzvané „obecné zloděje“ v Rusku velkou vlnu, kdy byl vojenský rozpočet vydrancován v neuvěřitelné míře – ztráty se odhadovaly na více než 2 miliardy dolarů. Přes 100 generálů a admirálů bylo stíháno.

J. Kořínek 16/06/2022 - 20:14

Za socialismu bylo bezplatne zdravotnictvi uplne zdarma. A spolecnost se starala o nemocne, nemohouci a postizene.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.