Čeho se USA a Zelenskyj bojí?

od redakce

Už v neděli na svém pravidelném večerním projevu Zelenskyj sdělil, že pokud Rusko nebo doněčtí separatisté zahájí soud s ukrajinskými vojáky v Mariupolu, znemožní tím jakákoli jednání s Kyjevem. A dnes se k němu přidala i vláda USA, když americké ministerstvo zahraničí již předem odsoudilo plánované uspořádání procesu s ukrajinskými válečnými zajatci v jihoukrajinském Mariupolu.

Podle tvrzení USA se Moskva chce údajnými »politickými procesy« zbavit zodpovědnosti za činy spáchané na Ukrajině, kterou letos v únoru napadla, napsala agentura Reuters.

Šéf Doněcké lidové republiky Denis Pušilin dříve uvedl, že soud se zajatými příslušníky ukrajinského pluku Azov se uskuteční do konce léta. Mariupolská městská rada tento měsíc oznámila, že okupační síly začaly v mariupolské filharmonii montovat vězeňské klece, aby tam uspořádaly soudní proces s obránci Ukrajiny.

»Plánované politické procesy jsou protiprávní a výsměchem spravedlnosti a my je důrazně odsuzujeme,« uvedl v prohlášení mluvčí ministerstva zahraničí USA Ned Price a vyzval, aby se Moskva držela mezinárodního práva. Kreml se podle Priceho »snaží zbavit své zodpovědnosti za agresivní válku a odvrátit pozornost od jasných důkazů zvěrstev, která ruští vojáci na Ukrajině od únorové invaze spáchali.«

Nesmějí promluvit!

Na konči června podle všeho Ukrajinská armáda americkými raketami ostřelovala věznici, o které věděla, že jsou v ní právě zajatci z Mariupolu. »V noci udeřili, pravděpodobně ze systémů HIMARS, na věznici v Olenivce. Budova se zajatci dostala přímý zásah,« prohlásil podle BBC náměstek ministra informací Doněcké lidové republiky Daniil Bezsonov. Agentura TASS později napsala s odvoláním na štáb teritoriální obrany DLR, že zemřelo 53 lidí.

Očividně ale nezemřeli všichni a s dalšími zajatci je plánován otevřený soudní proces. Počítá se, že mezi zajatci nejsou jen Ukrajinci, ale i žoldáci z USA, Francie, Británie a dalších zemí. A mnohé zprávy mluví o výrobě biologických zbraní pro USA právě v Mariupolu. Stejně jako o barbarském chování pluku Azov nejen vůči Rusům, či Ukrajincům s Ruskými kořeny. Pokud by se svět dozvěděl, na co vše má Rusko důkazy, mohlo by to vážně poškodit spojenectví s mnoha dalšími národy a tedy i mezinárodní obchody. A toho se Zelenskyj i USA očividně velmi bojí…

(hel)

Přečtěte si další články

64 komentáře

Paterak 29/08/2022 - 14:30

Rusové trefili někde v polich raketou kadibudku. Je z toho poprask. Raketa za miliony a trefí ajnclik. Přesná trefa, žádné vedlejší ztráty. Ano ve válce to odnese tisíce kadibudek. Kam budou Ukrajinci chodit v přilehlé oblasti na záchod? Čest památce všem zničeným kadibudkám ve válkách…

jmm 28/08/2022 - 08:14

“Kdo se bojí se*e v síní”- latrina je daleko…..
Děda prošel IWW a vrátil se ze zajetí v Rusku…
Z Ruska přivezl jedno heslo “Učit se, učit se, učit se”-vzal jsem si to k srdci….
Před válkou založili zemědělské družstvo a proto přežili krizy -jak v USA sypali obilí do moře…
A tak po IIWW okamžitě šel do družstva- a nebyly to lehké chvíle….
Ty dvě atomovky rozvrátily a rozvracejí svět dodnes….
Vůbec je nemám rád – ty mnichovské elity, které stále vystrkují růžky….

Yurri Simon 29/08/2022 - 10:38

Rusko odkládá referenda o připojení okupovaných území. Bojí se jedné věci
Rusko na Ukrajině nečelí pouze odporu domácích vojsk. Čím dál větší problémy činí okupační správě také civilní obyvatelstvo. Kvůli jeho odporu musí Rusové posouvat referenda o připojení regionů k Rusku. Současně také roste aktivita partyzánů.

Postup ruské armády na ukrajinské frontě zpomalil. Podle Institutu pro studium války (ISW) Rusko v pátek poprvé od 18. srpna nezískalo žádné území. To se jim nepodařilo ani přesto, že podnikli dokonce několik pozemních útoků.

Pomalý postup ruské armády hájil ministr obrany Sergej Šojgu. Podle agentury RIA je zpomalení útoků úmyslné. “Během speciální operace přísně dodržujeme normy humanitárního práva. Dělá se proto vše, aby se předešlo ztrátám mezi civilisty. To samozřejmě zpomaluje tempo ofenzivy, ale děláme to vědomě,” prohlásil Šojgu.
Šojguově prohlášení odporuje také způsob, jakým Rusko na Ukrajině i v jiných zemích vede válku. “Ruské dělostřelectvo ukazuje, že civilní cíle jej nijak netrápí. Ostřeluje širokou škálu cílů včetně civilní infrastruktury,” poukázal Rožek na ruské praktiky.

Skutečný důvod je tedy podle Rožka jinde. Rusku totiž dochází jak technika, tak lidé. “Rusko stále nemobilizovalo a nemůže tak uvolnit rezervy nutné pro obranu státu. Musí tak pořádat náborové akce nebo najímat žoldáky. Na frontu posílá netrénované vojáky, kteří jsou zaskočení situací na frontě a ztrácí rychle morálku,” myslí si Rožek.

Podobně na věc nahlíží také britské ministerstvo obrany, podle kterého jde o jasnou dezinformaci. “Ruskou ofenzívu zpomaluje špatný stav ruské armády a silný odpor Ukrajinců. Pod Šojguovým vedením ruské síly na Ukrajině opakovaně nestíhají včas plnit své vojenské plány,” uvedlo ministerstvo ve své zprávě na twitteru
Problémy s referendy o připojení
Válečná fronta ale není tou jedinou, kde Rusové prohrávají. Problémy mají i s přípravami volebních referend o připojení okupovaných oblastí k Rusku. I když jsou tato referenda připravená, okupační správa se bojí je svolat. Původně plánovaný termín 11. září se tak odsouvá na neurčito, už dříve bylo potvrzeno odsunutí referenda v Doněcké oblasti.

Důvodů je hned několik. Tím hlavním je silná nepopularita ruské správy. “V těch okupovaných oblastech zůstalo více proukrajinských občanů, než by se Rusku líbilo. Nemohou tak ve volbách drtivě zvítězit,” myslí si bezpečnostní analytik Lukáš Visingr.

Činnost ruské armády ale není jedinou příčinou odporu Ukrajinců v Chersonské a Záporožské oblasti. “Rusko ukázalo, že nedokáže zajistit obyvatelům ani základní potřeby. Příkladem je výpadek Záporožské jaderné elektrárny, kvůli kterému zůstal jih Ukrajiny bez elektřiny,” uvedl Visingr.
Rusko navíc nemůže toto referendum otevřeně zfalšovat. “Nějaká manipulace samozřejmě možná je, ale volby se v současnosti falšují špatně, protože každý může všechno natočit. Rusové se snaží občany přesvědčit, aby pro ně hlasovali, ale moc jim to nejde,” domnívá se Visingr.

Dříve či později však Rusko referendum uspořádá. “V Rusku jsou posedlí svým legalismem a chtějí, aby to aspoň trochu vypadalo, že jejich okupace je právní, i když jim to nikdo nebude věřit. Pokud si navíc okupovaná území připojí, budou se moct plně ‘bránit’, až Ukrajinci zahájí protiofenzivu, a použít své rezervy a v extrémním případě i jaderné zbraně,” teoretizuje Visingr.
Stále větším problémem pro Rusko jsou také ukrajinští partyzáni, kteří fungují na okupovaném území. Původně šlo pouze o průzkumníky, kteří podávali Ukrajině zprávy o postupech Ruska i o skladištích armády. Teď se však jejich role změnila.

Postupně se totiž mění ve skutečnou vojenskou organizaci. “Ukrajinští partyzáni už připomínají odboj jako z druhé světové války. Přecházejí do aktivního boje a řízeni ukrajinskou službou SBU armádu informují o pozicích nepřátel, a někdy na ně dokonce sami útočí,” vysvětlil Rožek. Za příklad dává nedávné výbuchy skladišť na Krymu.

Partyzáni jsou dalším důvodem, proč se Rusko stále zdráhá přistoupit k referendu. Představují totiž velké bezpečnostní riziko, jak ostatně ukázaly bombové útoky na regionální politiky dosazené do vedení okupovaných měst. V Melitopolu, kde mají partyzáni velký vliv, by referendum mohlo skončit krvavě.
Odboj může podle Visingra cílit na hlasovací centra. “Partyzáni mohou zaútočit na hlasovací místnosti a na představitele okupace, což pro Rusko nevypadá dobře. Působí potom tak, že si nedokáží zjednat pořádek a že proti nim stojí silný odpor,” vysvětlil Visingr.

Kromě partyzánů dělá Rusům vrásky také civilní odboj. Ten postupuje podle doktríny z režie americké armády. Takzvaný Koncept odbojových operací (ROC) udává strategie obrany země, ale také radí civilistům, jak se zapojit do odboje.

Na základě těchto rad, které ukrajinská vláda zveřejnila na začátku války, se v okupovaných oblastech pořádají stávky, bojkotují veřejné akce a připravují Molotovovy koktejly. Smyslem těchto akcí je sabotáž válečné mašinérie, ale také znesnadnění práce ruské administrativě, která se musí potýkat s odporem populace. Součástí je také šíření zpráv, které odporují ruské propagandě.

svaty_vaclav 27/08/2022 - 15:27

Sledujte @neCT24

27.8.2022 ❗️To hlavní z dnešního briefingu na MO RF:

🔺Přes 200 vojenských příslušníků OS Ukrajiny bylo zlikvidováno v důsledku úspěšných akcí spojeneckých vojsk v charkovském směru;

🔺Ruské vojenské letectvo sestřelilo ukrajinský MiG-29 v okolí Malinovky v DLR;

🔺OS Ukrajiny ostřelují Záporožskou jadernou elektrárnu z okolí Margance v Dněpropetrovské oblasti, kde byla objevena a zničena americká houfnice M777 ruskými vojáky;

🔺Ruské vojenské letectvo zničilo přes 40% vojenského personálu jednoho z praporů 63. mechanizované brigády OS Ukrajiny v Nikolajevské oblasti;

🔺PVO RF sestřelila sedm ukrajinských bezpilotních letounů, zachytila raketu Točka-U a osmnáct střel ze salvového raketometu HIMARS americké výroby;

🔺Přes 130 ukrajinských bojovníků bylo zničeno při pokusu o násilný přechod řeky Ingulec v Chersonské oblasti;

🔺OS RF zničily samohybný protiletadlový raketový komplex Buk-M1 v okolí Grigorovky.

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 29/08/2022 - 10:30

:-)))))))))))))))

Paterak 27/08/2022 - 11:27

Naše vláda by se měla bát, až jednou bude zdůvodňovat finanční a materiální dary Ukrajině a to ze státních peněz, se kterými měla hospodařit ve prospěch našeho(!!!) státu, lidu této země. Kdo a jak tu díru v rozpočtu zaplácne? No, že se ptám, voliči koalice, vy taky!

ÚV 26/08/2022 - 22:22

KSČM NAVRHUJE, ABYCHOM SE VZDALI.
DŘÍV, NEŽ RUSKO PROHRAJE!

Rudolf 26/08/2022 - 22:23

Kolekce bolševických názorů působí jako pohlazení po neholeném klíně.

SOUTĚŽ O NEJVĚTŠÍ PIČOVINU 26/08/2022 - 22:25

Putin: Leninovo učení vedlo ke zničení historického Ruska a Sovětského svazu
21. 1. 2016
Moskva
„Vladimír Iljič Lenin položil atomovou bombu pod budovu, která se nazývá Rusko, a ta se potom rozpadla,“ prohlásil Vladimir Putin o vůdci bolševické revoluce z roku 1917. O Leninově roli v ruských i sovětských dějinách se ruský prezident kriticky vyjádřil před vědci v den, kdy si ruští komunisté připomínají 92. výročí Leninovy smrti. Podle Putina Rusové nepotřebovali ani vývoz „světové revoluce“.

Zdroj: Reuters Autor: Ilya Naymushin
Putin reagoval na vystoupení šéfa Kurčatovova ústavu Michaila Kovalčuka, který na zasedání prezidentské rady pro vědu a vzdělávání recitoval báseň Borise Pasternaka Vznešená nemoc, v níž jsou verše věnované i Leninovi. Kovalčuk z básně vyvodil, že Lenin dokázal ovládnout myšlení svých současníků, a tím i zemi, a navrhl věnovat se ovládání mysli

ozvěna 26/08/2022 - 22:25

Putin: Leninovo učení vedlo ke zničení historického Ruska a Sovětského svazu
21. 1. 2016
Moskva
„Vladimír Iljič Lenin položil atomovou bombu pod budovu, která se nazývá Rusko, a ta se potom rozpadla,“ prohlásil Vladimir Putin o vůdci bolševické revoluce z roku 1917. O Leninově roli v ruských i sovětských dějinách se ruský prezident kriticky vyjádřil před vědci v den, kdy si ruští komunisté připomínají 92. výročí Leninovy smrti. Podle Putina Rusové nepotřebovali ani vývoz „světové revoluce“.

Zdroj: Reuters Autor: Ilya Naymushin
Putin reagoval na vystoupení šéfa Kurčatovova ústavu Michaila Kovalčuka, který na zasedání prezidentské rady pro vědu a vzdělávání recitoval báseň Borise Pasternaka Vznešená nemoc, v níž jsou verše věnované i Leninovi. Kovalčuk z básně vyvodil, že Lenin dokázal ovládnout myšlení svých současníků, a tím i zemi, a navrhl věnovat se ovládání mysli

svaty_vaclav 26/08/2022 - 19:45

Sledujte @neCT24

🇺🇦😱Internetem kolují fotografie z oslav Dne nezávislosti Ukrajiny. Zde je jasný důkaz toho, čemu se učí ukrajinské děti. Na záběru je malá hajlující Ukrajinka.

https://t.me/neCT24/13802

Sledujte @neCT24

Jan Gavroch 26/08/2022 - 13:57

Papež je hlava katolické církve a autorita pro všechny katolíky ale nejen pro ně, Kubela tím, že urazil papeže a tím, že mu ZAKÁZAL modlit se a litovat oběti války na Ukrajině a tím že papeži ZAKÁZAL MYSLET na Duganovou,
uraží VŠECHNY katolíky a nejen je. . Všichni věřící zaujmou , vůči fašistům ,postoj ovlivněný touto urážkou.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ukrajinu-zklamala-papezova-slova-o-duginove-kyjev-si-predvolal-apostolskeho-nuncia-40406888#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ELtSKbir6VB-202208260732&dop_id=40406888&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Předobrý člověk 26/08/2022 - 13:49

Říká se, že strach má velké oči. Jenže v případě kyjevské loutkové chunty a jejich loutkovodičů, je strach nejspíš zcela namístě.

Yurri Simon 26/08/2022 - 15:15

Píše se “junta”, ty joudo…. :) Když už se tedy chceš blýsknout cizím slovem.. Nechceš používat spíš nějaký obraty z ruštiny, když už..?

Předobrý člověk 26/08/2022 - 15:40

Píše se junta i chunta, vemeno!

Podstatné jméno junta/chunta je dubleta, jinak též dvojtvar, a můžeme ho zapsat oběma způsoby.
https://www.pravopisne.cz/2021/05/junta-x-chunta/

Protože jsem předobrý člověk, do života vám dám radu k nezaplacení. Konkrétně vy se nepokoušejte nikdy, nikde a před nikým chytračit. To prostě není disciplína pro vás, vy můžete narazit i na dětském pískovišti. Vemte si to k srdci a bude se vám potácet životem přecijen snáze.

Jitule 26/08/2022 - 17:18

:-D :-D :-D

Yurri Simon 26/08/2022 - 11:44

„Rusko a Ukrajina jednou spolu napadnou Varšavu.“ Ruští propagandisté věří v usmíření s Ukrajinci.

„Doufám, že po nějaké době Rusové a Ukrajinci napadnou společně Varšavu nebo Berlín.“ Na Prvním kanále ruské státní televize se v diskuzním pořadu moderátora Dmitrije Kulikova rozproudila debata o vztazích Ukrajinců a Rusů a jejich budoucnosti. Účastníci debaty se shodli, že Ukrajinci patří k Rusku a že se časem navzdory válce usmíří. Novinář Sergej Mardan dokonce řekl, že jednou oba národy společně napadnout Polsko nebo Německo.
Politolog Alexandr Kamkin v pořadu označil odtržení Ukrajiny od Ruska za „nejhorší důsledek rozpadu Sovětského svazu a ruského impéria“. Viní z něj ale evropské a americké vlivy. „Zabere několik desetiletí, než se zase spojíme dohromady,“ dodal.

S tím ale Mardan prudce nesouhlasil. „Proč by to trvalo desetiletí? Možná můžeme ten problém vyřešit za jeden rok,“ řekl. S tím souhlasil i moderátor Kulikov. „Ano, máme značné problémy. Nechtějí propustit lid z této nacistické sociální organizace. Se znovusjednocením problém jako takový není,“ řekl.

Mardan zmínil to, že Rusko podniklo v severním Kavkazu „protiteroristickou operaci“ a zažilo dvě občanské války, po kterých přesto „etničtí Čečenci a etničtí Rusové bojují bok po boku“. Odkazuje tím na první a druhou čečenskou válku, kterou Rusko vedlo proti separatistickému Čečensku a ve které došlo k nedozírným ztrátám na životech a množství válečných zločinů.
„S Ukrajinou to určitě dopadne stejně,“ dodal Mardan.

Mardan pracuje jako moderátor ruského rádia Komsomolskaja pravda, které vydává také bulvární noviny. V květnu pronikl ve známost poté, co k videu z bombardování Kyjeva, při kterém zahynula jedna žena, napsal na sociální síti Telegram komentář: „Skvěle, ale příliš málo.“

Paterak 26/08/2022 - 12:22

Ježíšmarjá v České televizi je takovýchto debilnich mudrců málo? Názory jednotlivců bývají různé. Nevím v jakém duchu se ta diskuse vedla, tak nemohu soudit. Stále tvrdím, že Ukrajinec a Rus jedno jsou … Ani bych se nedivil kdyby nás Ukrajina s Rusy jednou napadla. Oba to tu už znají. Navíc Ukrajina tu má gigantickou pátou kolonu. Ukrajincům nevěřím ani pozdravení…

Předobrý člověk 26/08/2022 - 13:52

Člověče, vy jste asi jeden z posledních, kteří nesmyslné tapety toho pošuka čte. :-D

Paterak 26/08/2022 - 19:52

Předobrý člověče nečtu. Je to stále to samé. A slibuju, že už na něho nebudu reagovat. Za to mi už opravdu nestojí. I když jako zřejmě velmi duševně ale i tělesně postižený ležící stále u počítače by zasluhoval náš soucit…

Jan Gavroch 26/08/2022 - 10:26

Podle přísloví “kdo se cítí, ten se vtípí ” Kubela otevřeně přiznává, že Duginovou zavraždili fašisté.
———
Papež je hlava katolické církve a autorita pro všechny katolíky ale nejen pro ně, Kubela tím, že urazil papeže a tím, že mu ZAKÁZAL modlit se a litovat oběti války na Ukrajině a tím že papeži ZAKÁZAL MYSLET na Duganovou,
uraží VŠECHNY katolíky a nejen je. . Všichni věřící zaujmou , vůči fašistům ,postoj ovlivněný touto urážkou.

Jan Gavroch 26/08/2022 - 09:57

“Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo naději, že se Svatý stolec v budoucnu vyhne nespravedlivým prohlášením, která způsobují zklamání v ukrajinské společnosti.
Papež František se ve středu při pravidelné generální audienci pomodlil za nevinné oběti války na Ukrajině, za „tolik nevinných, kteří platí za šílenství všech stran“.
„Myslím na tu ubohou dívku, kterou zabila bomba pod sedadlem auta v Moskvě. Nevinní platí za válku,“”
—————
Fašisté, kteří se dostali k moci upalováním a ubíjením policistů , vraždami a znásilňováním lidí, kteří se proti nim ani nepostavili, mají tu nestydatou DRZOST nařizovat papeži co smí a co nesmí říkat .
Zelrmsky , Kolomojsky, Tomáš Pojar, Jaceňuk jsou nejen židé ale jsou členy globální ekonomické a politické organizace s mnou přiřazeným názvem Globální židovská obec
Všichni židé nejsou stejní. Savčenková, která byla ikonou fašistů je rozlišuje na židy a židáky

Yurri Simon 26/08/2022 - 10:11

Ta “ubohá dívka” jenom sklidila plody své zaslepené nenávisti – takže naprosto OK.
Snad se s ní její “ubohý” otec, jinak přední ruSSácký fašoun, opět brzy shledá.. :)

SMRT RUSSÁCKÝM OKUPANTUM..!

Pozor ! 26/08/2022 - 10:32

Vaše prohlášení je podpora terorizmu podle Trestní zákoník č. 40/2009 Sb. Podpora a propagace terorismu, § 312e. Už byla trestána méně závažná prohlášení.

Yurri Simon 26/08/2022 - 11:45

Polib mi pr%del, ruSSáku.

Fero 26/08/2022 - 09:16

Bojí se dalšího strhávání už tak děravé opony svých neuvěřitelně hloupých lží. Strach však není na místě, vždyť těm na hlavu postaveným nesmyslům už věří, co já znám, jen Yurri Simon se svými dalšími inkarnacemi a jeden pán ze sousední vesnice. Toho však už minulý týden, po publikování informací o tom, jak Rusové ostřelují sami sebe v 4 měsíce obsazené jaderné elektrárně, odvezli do blázince. Po ruském útoku na věznici, v níž rusové drželi Azovské zajatce, už toho asi bylo i na něj moc.

Yurri Simon 26/08/2022 - 15:20

Do blázinců jste vy kašpaři posílali Amíky, kteří před 24. únorem varovali několikrát Evropu před ruSSáckou invazí na UKrajinu, ty “myslivno..” Tak se hoď zase pěkně do klidu, ruSSáku….

Paterak 26/08/2022 - 06:21

Americký uznávaný vojenský strateg Arthur Macgregor prohlásil, že další zbraně Ukrajině nepomohou. Prostě už nejsou lidi. Doporučuje dohodu s Ruskem. Víme v jakém ,, dezolátním” stavu je ruská armáda ale co ta ukrajinská, co se neustále stahujte do předem připravených pozic? Jaká je u nich bojová morálka, kolik statisíců ukrajinských vojenských zběhů je u nás v Rusku a okolních zemich? Císař pán tuhle válku nevyhraje. Tedy je až s podivem, jak se Ukrajinci rychle vypořádají s vyspělou vojenskou technikou. Přitom to nejsou nějací obvzlášť inteligenti jako Rusové. Každému normálně myslícímu člověku je jasné, že už Zelenský Rusy ze země nevytlačí. Tak trochu se mu to drolí. A s tou podporu obyvatelstva to bude taky všelijaké. Asi má pan stratég pravdu, jednat, jednat, jednat!

Yurri Simon 26/08/2022 - 08:48

“Jednalo” se s Hitlerem..až jsme přišli o Sudety..Hlavně, že se “zachránil mír..”
Jednalo se dál, až jsme přišli o všechno – tak hlavně, že “byl mír..”
A dále se jednalo, a jednalo – až Hitler se Stalinem rozcupovali Polsko. A už to jelo jako po toboganu – Dánsko, Belgie, Holandsko, Francie atd.atd….
Teprve potom docvaklo politikům, co pěkného pro Evropu tím svým “jednáním o míru” pochystali….
“Gratuluji” k “brilantnímu” ůsudku.

Paterak 26/08/2022 - 09:34

Ono se taky jednalo, jednalo a zachránilo to mír a svět před jadernou zkázou. A kolikrát přímo Sovětský svaz a USA. No přece nechce Zelenský to dotáhnout do hořkého konce? A že by vznikly nové státy Co Jugoslávie a jak to už funguje. A tam to byly na rozdíl od Ukrajiny odlišné národnosti.. Vždyť tohle všechno je ruská národnost. Osobně bych byl pro unii ale to je utopie. I když… Časem Zelenský vyššumí, jen co se někde něco jiného šustne. Mali, Burkina Faso, Thajwan, samotné USA…

Rudý vítr 26/08/2022 - 05:12

Co to tady meleš ti demokratickém hadr.

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.