Elon Musk navrhl cestu k míru na Ukrajině. Zelenskyj zuřil

od redakce

Americký podnikatel Elon Musk včera na svém twitteru nastínil možný konec války. Kyjev by se podle něj měl vzdát Krymu a přijmout skutečnost, že válku s Ruskem pravděpodobně nevyhraje. Vyvolal tím ale u části čtenářů vlnu pobouření. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj o návrhu uspořádal vlastní anketu.

Americký miliardář v plánu navrhl, aby Ukrajina získala neutrální status a zřekla se Ruskem anektovaného poloostrova Krym. Pod dohledem OSN by se podle něj mělo na anektovaných územích uskutečnit nové hlasování s mezinárodním dozorem, které by odráželo »vůli lidu« a které by pak svět uznal. O svém návrhu nechal lidi na twitteru hlasovat. K 22:30 SELČ se necelé dvě třetiny z 1,5 milionu hlasujících vyslovilo proti.

Ukrajinským příznivcům se ale jeho nápady nelíbily a někteří nevybíravě návrh komentovali. Jedním z nich byl diplomat a zástupce Ukrajiny při OSN Andrij Melnyk, který Muska nevybíravým způsobem poslal k čertu. Obdobně reagoval i ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

Dovysvětlení nabídl Musk ve svém dalším příspěvku, v němž varuje před »zničujícími ztrátami na životech«, pokud bude Rusko donuceno k plné mobilizaci kvůli ohrožení Krymu. Uvedl také, že Ukrajina má třikrát méně obyvatel, a její vítězství je proto nepravděpodobné. »Pokud vám jde o ukrajinský lid, usilujte o mír,« napsal Musk. Uživatele nechal opět hlasovat, nyní zda by se obyvatelé Krymu a Donbasu měli mít možnost sami rozhodnout, zda budou součástí Ruska nebo Ukrajiny.

Do debaty následně zasáhl prezident Zelenskyj, který uspořádal vlastní hlasování, v němž se lidé mají možnost odpovědět na otázku: «Kterého Elona Muska máte raději? Příznivce Ukrajiny, nebo Ruska?« Během krátké doby se ankety zúčastnil bezmála milion lidí, přičemž zhruba 85 procent respondentů dalo přednost Muskovi coby podporovateli Ukrajiny.

Musk bezprostředně po začátku invaze zpřístupnil Ukrajině satelitní internetovou službu Starlink, která se ukázala být velice užitečná nejen pro běžné občany postižené výpadky klasických komunikačních sítí, ale také pro akceschopnost ukrajinské armády.

Jak se zachová dál ale není jasné…

(hel,čtk)

Přečtěte si další články

13 komentáře

jmm 06/10/2022 - 14:24

Že by další rozumný pohled?
Množí se, množí….

Fery 07/10/2022 - 12:59

Září 1938: Americký podnikatel Elon Musk včera nastínil možnost k zachování míru v Evropě. Praha by se podle něj měla vzdát Němci obývaného pohraničí a přijmout skutečnost, že válku s Německem pravděpodobně nevyhraje.
KSČ nápadu na zachování míru tleská a obzvláště soudruh jmm je úplně nadšený.

Paterak 07/10/2022 - 13:07

Je rok 1937 Rusko by poskytlo pomoc Československu jen v případě, zapojí li se Anglie a Francie. Co to tu plácáš? Musk tenkrát ještě nežil…

Fery 07/10/2022 - 13:39

Co to žvaníš o Rusku? To tehdy neexistovalo…

Paterak 08/10/2022 - 07:42

😀

Vendelin 11/10/2022 - 20:13

Myslíš stejnou jakoou poskytlo v září 1939 Polsku a Pobaltí a pak Finsku?

Paterak 06/10/2022 - 08:43

Američani vypustili do vesmíru ruskou kosmonautku. V dnešní době? Hrůza! Aby se nám nad hlavami promenádovala Ruska? Naše Ministerstvo zahraničí připravuje protestní nótu a bude žádat aby raketa nelétala přes naše území, neb to ohrožuje naši bezpečnost!…

To nechceš, ÚV KSČ atd 04/10/2022 - 23:04

Je to možné? 12, ÚV KSČ, ajeto, PetJednaLenin všechno jeden, rána do večera metá hnůj.
všechno ale jeden agent. Na ostatní demonstrace se chodí pěšky, i ve Francii do Paříže, do Bruselu demonstranti, že jo. Zase plivete na demonstrace, když se vám nehodí, jako se plivalo za komunizmu. Budete teď malovat kříže za mrtvé při covidu Fialovi, jako jste je malovali Babišovi

No a co 04/10/2022 - 22:55

Mě je Středula ukradenej , ale senát je plný študovanejch no a co. Kandidát ODS Pavel byl ve Varšavské smlouvě a KSČ, je přeběhlík. Takhle můžeš kádrovat, na každém něco najdeš. Tady u komunistů můžeš kafrat bez cenzůry. . Nerudová se v práci fláká a nechává si posílat pro sváču.

Nord strem AC 04/10/2022 - 22:49

Nord Stream AG není schopen prohlédnout poškozené úseky plynovodu kvůli nedostatku požadovaných povolení, uvedla společnost

🤷Zpracování žádosti o průzkum může trvat až 20 pracovních dnů. Plavidlo pronajaté pro průzkum nemá v současné době povolení od norského ministerstva zahraničí k plavbě na místo práce, dodal Nord Stream AG

Akcionáři
Akcionáři Nord Stream AG jsou: [1] [2]

Gazprom International Projects LLC – 51 %
Wintershall Dea AG – 15,5 %
PEG Infrastruktur AG , dceřiná společnost E.ON Beteiligungen – 15,5 %
NV Nederlandse Gasunie – 9 %
Engie – 9 %

svaty_vaclav 04/10/2022 - 22:00

Sledujte @neCT24

Ukrajinská armáda si maluje na tanky kříže které zatím nejsou hákové. Můžete to vidět v televizi na území ČR. Ukrajinci se ještě ostýchají malovat si na svou bojovou techniku hákové kříže, ale jednou k tomu stejně dojde. Zatím mají nacistické symboly na svých praporech a ve svých pozdravech, kterými na sebe Ukrajinci pokřikují.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

o.motl 04/10/2022 - 20:07

Nezuřil, posla Muska tam, kam slunce nesvítí.

svaty_vaclav 04/10/2022 - 13:15

Sledujte @neCT24

Yurri Simon velitel ukrajinského dřevěného HIMARSU by přišel o práci, kdyby skončila válka na Ukrajině, což si Zelenský nepřeje.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.