FOTOGALERIE Takhle vypadají protesty: Bruselem pochodovalo 15 000 pracujících! I čeští odboráři

od redakce

Patnáct tisíc lidi z celé Evropy dnes pochodovalo před institucemi EU v Bruselu, aby vyslalo jasný vzkaz: Už žádné škrty!

Odboráři se sjeli ze 30 zemí, mezi nimi byli samozřejmě i ti z České republiky. V průvodu byl vidět například předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo (na největším snímku fotogalerie). Protest se konal v předvečer setkání šéfů evropských vlád, kteří rozhodují o kontroverzní reformě ekonomických pravidel EU. Jinými slovy: chtějí zase škrtat!

S tím odboráři samozřejmě nesouhlasí. Generální tajemnice Evropské odborové konfederace Esther Lynchová na tiskové konferenci před akcí uvedla: »Bijeme na poplach před těmito hrozbami. Jde o budoucnost samotné Evropské unie. Rozhoduje se o tom, zda bude dostatek investic pro naše pracovní místa a ekologickou transformaci. Rozhoduje se o tom, zda bude dostatek nemocnic, škol a domovů,« pronesla s tím, že se to navrhovatelům škrtů zúročí během červnových voleb do Evropského parlamentu.

»Požadujeme od představitelů o radikální přehodnocení těchto kroků! Chceme, aby pracující věřili, že Evropa má lepší budoucnost,« dodala.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.