Izraelští vojáci se učí vraždit v »Mini Gaze«

od redakce

Muslimské volání k modlitbě se rozléhá městečkem, které poznalo jen válku. Nachází se tam asi 500 opuštěných domů, z nichž nejvyšší má osm pater. Zdi obklopující úzké uličky zdobí nástěnné malby a plakáty oslavující zabité palestinské bojovníky, napsala agentura AP i ČTK. Na žádné mapě ovšem toto město není k nalezení. Oficiálně je známé jako výcvikové středisko pro městský boj. Izraelští vojáci, kteří zde provádějí vojenská cvičení, mu však říkají »Mini Gaza«. Z takové přezdívky čiší nenávist.

Izraelská armáda začala budovat středisko v hodnotě 45 milionů dolarů (přes miliardu korun) na vojenské základně Ceelim v roce 2005, ke konci druhé palestinské intifády neboli povstání proti vražedné izraelské nadvládě. V předešlých pěti letech izraelské jednotky bojovaly s palestinskými ozbrojenci ve městech a v obcích na okupovaném Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy. Izrael v Pásmu Gazy, kde uplatňuje genocidní sankce, vedl čtyři války proti zdejšímu hnutí Hamás, některé boje se přitom odehrávaly v hustě obydlených oblastech.

Tisíce zabitých Palestinců

Podle údajů zveřejněných Organizací spojených národů byly zabity více než čtyři tisíce Palestinců, z toho více než polovinu tvořili civilisté. Izraelští lídři uvádějí, že na jejich straně zemřelo 106 lidí včetně civilistů, vojáků a cizinců. V každé z válek byl Izrael na základě skutečností obviněn z toho, že v hustě zalidněných čtvrtích použil nepřiměřenou sílu, což přispělo ke zvýšení počtu civilních obětí. Většinou jde o střet kamenů se samopaly Izraelců. Izraelská armáda ale vždycky tvrdí, že se snaží palestinské civilisty ušetřit, a zároveň obviňuje palestinské bojovníky z toho, že používají civilisty jako lidské štíty. »Povaha války se změnila,« řekl plukovník Eli Abeles, velitel zařízení. »Dnes se naše hlavní boje odehrávají v okolí zastavěných oblastí a v zastavěných oblastech,« dodal o izraelských útocích na palestinských územích. Úzké uličky, betonové budovy a otevřené plochy v zařízení o rozloze zhruba čtvrt kilometru čtverečního mají simulovat městské prostředí, v němž izraelští vojáci »často působí«, tedy zabíjejí.

Graffiti na základně Ceelim

Mohou zahrnovat Gazu a Západní břeh Jordánu, stejně jako jižní Libanon. Izrael vyhrožoval, že i tam by se v budoucnu mohly odehrát boje s šíitským libanonským ozbrojeným hnutím Hizballáh. Jediný oficiální armádní graffiti umělec na základně Ceelim zdobí ulice nástěnnými malbami s arabskými hesly a portréty palestinských a libanonských bojovníků. Zřejmě proto, aby izraelští vojáci už při výcviku proti nim pociťovali tu »správnou« a dostatečnou nenávist. Vojáci pak mezi cvičeními odpočívají ve stínu budov a kouří cigarety pod vybledlými plakáty věnovanými památce padlých v bojích s útočným Izraelem. Jiní si nasazují červenobílé kostkované šátky, aby si při nadcházejícím cvičení zahráli na palestinské bojovníky…

V izraelském výcvikovém středisku je možné najednou provádět výcvik celé brigády o síle dvou tisíc vojáků, konstatuje Abeles. V »Mini Gaze« zabíjení »trénovali« také »hostující« američtí vojáci a jednotky evropských spojenců Izraele – naposledy to byli kyperští vojáci. Když zbraně utichnou a vojáci se stáhnou, výcvikové středisko se změní v město duchů, kde vítr kvílí v prázdných místnostech a kde je slyšet skřípání kovu. Letitý konflikt kolem vzniku Státu Palestina zůstává nevyřešen a tento přístup k jeho úspěšnému završení nepřispěje.

(ava)

Přečtěte si další články

19 komentáře

kulturní referent 25/07/2022 - 15:41

Pokud nechcete utrácet zbytečně moc peněz za erotické pomůcky ze sex shopů, podívejte se po tom, co už máte. Možná zjistíte, že máte doma věci, které sice na hrátky s bradavkami nejsou primárně určené, ale skvěle se na ně hodí.

Všichni víme, že bradavky reagují na teplotu. Zkuste si proto vzít kousky ledu a jemně s nimi po bradavkách přejíždět. Vezměte si také trochu zmrzliny a nechte je na bradavkách rozpustit. Můžete je pak z partnerova těla slízávat a u toho mít zároveň sex nebo hrátky mít jako formu předehry. Milovníci BDSM zase ocení horký vosk, který bude na bradavky stékat.

Další věci, které můžete použít na stimulaci bradavek jsou například peříčka, masážní nebo lubrikační oleje, vibrátory, šlehačka. kolíky na prádlo. Fantazii se meze v sexu rozhodně nekladou.

Stimulace bradavek má prostě něco do sebe. A to jak u mužů, tak u žen. Pokud chcete svému partnerovi dopřát intenzivnější orgasmus, vyplatí se se na na tyto růžové knoflíky patřičně zaměřit.

MIR 25/07/2022 - 15:41

Pokud nechcete utrácet zbytečně moc peněz za erotické pomůcky ze sex shopů, podívejte se po tom, co už máte. Možná zjistíte, že máte doma věci, které sice na hrátky s bradavkami nejsou primárně určené, ale skvěle se na ně hodí.

Všichni víme, že bradavky reagují na teplotu. Zkuste si proto vzít kousky ledu a jemně s nimi po bradavkách přejíždět. Vezměte si také trochu zmrzliny a nechte je na bradavkách rozpustit. Můžete je pak z partnerova těla slízávat a u toho mít zároveň sex nebo hrátky mít jako formu předehry. Milovníci BDSM zase ocení horký vosk, který bude na bradavky stékat.

Další věci, které můžete použít na stimulaci bradavek jsou například peříčka, masážní nebo lubrikační oleje, vibrátory, šlehačka. kolíky na prádlo. Fantazii se meze v sexu rozhodně nekladou.

Stimulace bradavek má prostě něco do sebe. A to jak u mužů, tak u žen. Pokud chcete svému partnerovi dopřát intenzivnější orgasmus, vyplatí se se na na tyto růžové knoflíky patřičně zaměřit.

Xaver 25/07/2022 - 17:59

Pán je evidentně gurmán. : – ))

Xaver 24/07/2022 - 10:19

A takto zhruba vypadá soužití palestinců s izraelskými osadníky.
Kdyby toto udělali palestinci v Izraeli, tak jsou dávno mrtví.

“ve čtvrtek ráno dva osadníci, jeden vyzbrojený M-16, projížděli palestinskou vesnicí Bruqin mezi domy.

“Za celý svůj život jsem v Bruqinu nikdy neviděl ozbrojeného mladého osadníka.” Dva mladíci, se zbraněmi ve městě, se vší arogancí, v autě, jezdící přes den mezi domy,“ řekl. “V minulosti útočili na společných cestách, poblíž osady nebo útočili v noci na konkrétní domy.”

„Nemají strach. Tohle je nové.”

Xaver 24/07/2022 - 09:50

Dnes 24.7.2022 Zprávy z Palestiny:
Dva Palestinci byli v noci na dnešek zabiti při útoku izraelské armády v okupovaném městě Nábulus na západním břehu Jordánu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví.
Ministerstvo v neděli uvedlo, že Muhamad Azizi (25) byl zabit kulkou do hrudi, zatímco Abdul Rahman Jamal Suleiman Sobh (28) byl střelen do hlavy.
A takto ystematicky Izrael vyvryžďuje palestince. Každý den několik, za rok jsou to stovky civilistů zabitých při všemožných útocích izraelské armády na palestinské civilisty.

jmm 24/07/2022 - 08:03

“Oni” se nepoučili….

Rostislav Rod 23/07/2022 - 16:26

Tato zpravodajská firma nemá ráda věci okolo církve a Stát Izrael.
Bohužel.

Xaver 24/07/2022 - 09:54

Proč by někdo měl mít rád stát Izrael, který páchá státní terorismus a válečné zkočiny?
A to pomíjím porušování mezinárodního práva z hlediska vlastnictví jaderných zbraní, nedodržování státních hranic a apartheidu na palestincích.
Jen blázen by mohl mít rád takové zločince jako je stát Izrael.

Fery 24/07/2022 - 16:14

Takže Izrael se chová úplně stejně jako RuSSko…

Xaver 25/07/2022 - 18:12

To nevím. Každá země má své zájmy a každá země si myslí, že ty její zájmy jsou ty nejdůležitější a srovnávat dvě země moc nelze. Izrael se chová spíš jako Ukrajina.
A Donbas bych přirovnal spíš k pásmu Gaza.
To mi příjde jako lepší přirovnání.
Jenže Izrael nikdo nemá koule zastavit, kdežto Ukrajinu doufám zastaví v zabíjení civilistů Rusko.

Paterak 23/07/2022 - 00:46

Jediny smysl nasich komunistu je podporivat ruZZko.

2 0 1 2

Putinův život v luxusu
20 paláců a vil: s opulentním zařízením hodným císaře
15 vrtulníků

43 letadel včetně dopravního letadla s kabinou za 11 milionů dolarů, kterou vybavili klenotníci – a toaletou, která podle zprávy stojí téměř 100 000 dolarů

53,7metrová jachta : s designovým interiérem, lázeňským bazénem, ​​vodopádem a vinným sklípkem

11 luxusních hodinek

Pětipatrová jachta: s jacuzzi, grilem, kolonádou z javorového dřeva a obrovskou koupelnou obloženou mramorem

jmm 24/07/2022 - 08:02

“FU”

Xaver 24/07/2022 - 09:57

Tak je to prezident největší země na světě, tak přeci nebude žít v chudobě. : – ))
A v čem žiješ ty? Asi není co závidět viď? : ))))

mudrc 22/07/2022 - 19:19

A proč se Izraelci neučí vraždit od komunistů? Vždyť bolševici mají s masovými vraždami od roku 1917 tak bohaté zkušenosti, že lepšího učitele v dějinách nebylo.

Xaver 25/07/2022 - 17:57

Proč by se měli učit od komunistů? Stačí, že se to naučili od kapitalistů. Ti mají na svědomí vraždy a genocidy globálního rozsahu. A historie jejich vraždění sahá daleko dál, než je rok 1917.
A nepřestali s tím do současnosti.

Mr 22/07/2022 - 00:31

To je něco, co ve většině diskuzí chybí. Odškodnění vojáků KIA na Ukrajině je obrovské. Na poměry chudé ruské provincie jsou naprosto enormní. 12 milionů rublů je celé jmění pro Volgograd.
Průměrná mzda ve Volgogradské oblasti je asi 38 000 rublů. Takže 12 milionů je 315 průměrných měsíčních platů (medián je nižší). Jinými slovy, peníze z rakve dosahují 26 průměrných ročních platů v regionu Volgograd. Průměrný chlap nikdy v životě nevydělá tolik peněz.

Paterak 21/07/2022 - 22:48

Jaký je váš vztah k Rusku?
Velmi komplikovaný, protože i Rusové jsou velmi komplikovaní. Objímají vás, dají vám najíst a druhý den jsou schopni hnát vás z domu se sekerou v ruce. S Rusy lze popít vodku, pojíst šašlik a zazpívat si při garmošce, ale vesměs – až na vzácné výjimky – nikoli seriózně spolupracovat.

Ruský mindrák ze západní Evropy zní všude, ať už otevřete knihy Dostojevského, Solženicyna, nebo na koho si vzpomenete. Zhruba ve smyslu: „Evropa je svoloč, náš pokus o sblížení se Západem byl omyl.“

Xaver 21/07/2022 - 22:30

…..
Skutečnost je ještě mnohem horší, než se píše v článku.
Nedávno izrael ve východním jeruzalémě vyhnal palestinské rodiny z jejich domovů do pouště a zboural zhruba 500 palestinských domů. Někteří muži své rodiny a domovy bránili, ti byli ale bohužel na místě zastřeleni izraelskými vojáky.
Důvodem vyhnání palestinců a zbourání 500. domů byla výstavba městského parku pro Izraelce (Davidův park).
Za rok 2021 bylo ze strany OSN vydáno 17 rezolucí proti porušování lidských práv státem Izrael a jeho armádou.
V roce 2014 provedl Izrael nálet na Gazu a zavraždil tisíce civilistů včetně žen a dětí, Tento zločin by měl být potrestán, jenže za Izrael se postavili USA. Takže přesto, že tento čin byl vyhodnocen jako válečný zločin, tak za něj nebude nikdo potrestán. O tomto činu vznikl dokument s názvem “Slzy Gazy” Doporučuji všem.
FREE PALESTINA.

Gedeon Spilett 21/07/2022 - 18:51

Soukmenovče, (tak si říkali NSDAP mezi sebou)
na zablokování téhle informace nemusel být ani soud, konfiskovali mi ji na facebooku, ač jsem ji převzal celou z Wikipedie. Na informace je u nás dvojí metr.

Volyňský masakr[1] (polsky Rzeź wołyńska nebo Tragedia Wołynia; ukrajinsky Волинська трагедія, Volynska trahedija; rusky Волы́нская резня́, Volynskaja rezňa) je označení pro masové vraždy (etnické čistky a genocidu)[2] páchané v období od února 1943 do února 1944 v oblasti historické země Volyně, tehdy spadající do nacistickým Německem okupovaného území předválečného Polska, nyní západní část Ukrajiny. Tyto zločiny byly naplánovány a spáchány ukrajinskými nacionalisty sdruženými v tzv. Ukrajinské povstalecké armádě (UPA), vojenské frakci Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) pojmenované po Stepanovi Banderovi (proto také UPA-B byli zváni banderovci), s aktivní podporou místního ukrajinského obyvatelstva, přičemž namířeny byly především vůči tamější polské a též i zbylé židovské menšině, polské Zemské armádě a polským praporům Schutzmannschaft (107. a 202.).[3][4] Dalšími oběťmi, byť v mnohem menším měřítku, byly i jiné národnosti tehdy na Volyni žijící: Rusové, Arméni a volyňští Češi. Historici odhadují,[5] že bylo zavražděno asi 50–60 000 Poláků

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.