Kvůli střelbě přišlo v USA v roce 2020 každý den o rodiče na 40 dětí

od redakce

Násilí spáchané střelnou zbraní v předloňském roce průměrně každý den připravilo o jednoho z rodičů asi 40 amerických dětí, odhaduje v nové analýze deník The Washington Post (WP). Z jeho propočtů vyplývá, že za celý rok 2020 mohlo ve Spojených státech v důsledku střeleckých incidentů přijít o otce nebo matku přes 15.000 dětí. List zároveň přináší příběh bratra a sestry, kteří během necelých tří let přišli o oba rodiče.

Předloňský rok, v němž udeřila pandemie covidu-19, byl pro Spojené státy mimořádně tragický i z pohledu obětí násilí páchaného střelnými zbraněmi. Za 12 měsíců bylo pistolemi a puškami zabito rekordních více než 19.000 lidí, včetně 1376 dětí.

Deník WP se nyní v začínající sérii textů snaží lépe zmapovat dopady této “epidemie” násilí na nejmladší obyvatele USA. “Každý rok jsou stovky z nich zasažené zbloudilými kulkami nebo jsou vystaveny střelbě na školách nebo omylem či úmyslně zastřelí sami sebe. Je zde ovšem jedna nespočítaná, často neviditelná skupina, která v této krizi trpí: Děti, jenž kvůli ní ztratí rodiče,” píše list.

Jeho odhad o denním počtu takovýchto obětí vychází ze statistik z 20 amerických měst, která byla v roce 2020 dohromady dějištěm skoro čtvrtiny vražd a zabití spáchaných v USA střelnými zbraněmi. V těchto městech údajně kvůli střelbám přišlo o otce či matku přes 3600 dětí. “Jestliže by trendy zaznamenané v těchto komunitách byly konzistentní se zbytkem země, znamenalo by to, že byli během roku postříleni rodiče více než 15.000 dětí, neboli v průměru nejméně 41 každý den. A to nezahrnuje tisíce rodičů… kteří se zastřelili sami,” napsal WP.

Mezi dětmi, které předloni přišly o jednoho z rodičů, jsou i Kayleigh a Kavon Washingtonovi z města Baltimore. Sedmiletá Kayleigh byla 23. února u kamarádky v komplexu sociálního bydlení, když se venku začaly ozývat povědomé zvuky výstřelů. Zůstala uvnitř a držela se pryč od oken, jak ji to učili, pak si ale uvědomila, že venku byla její maminka. Když vyběhla ke vchodovým dveřím, našla tam klubko dospělých ozařované blikajícím světlem sanitky.

Ona i její o čtyři roky starší bratr přitom už věděli, jaké to je, přijít o rodiče. Jejich otce zastřelili na ulici v srpnu 2017, když šel do práce. Děti se po smrti jejich matky nastěhovaly každé k jiným příbuzným. Policie v Baltimoru ani v jednom případě pachatele nedopadla.

(čtk)

Přečtěte si další články

9 komentáře

williks2 11/04/2022 - 00:34

K USA a násilnostem se střelnou zbraní. Tedy k tématu, ne k plácání o jiném.

https://www.youtube.com/watch?v=-XFBVAAzXjc

PetJednaLenin 10/04/2022 - 19:19

SSSR NAS VZOR! Na 100 žen připadá v Rusku jen 86 mužů. Zatímco na 100 narozených dětí ženského pohlaví se narodí 106 mužského pohlaví, ve věku nad 65 let připadá na 100 žen už jen 46 mužů! Nepoměr mezi délkou života u mužů a u žen je v Rusku největší na světě. U mužů je pravděpodobnost dožití 65 let (což je na úrovni některých chudých afrických zemí), u žen 77 let. Pravděpodobnost dožití u obou pohlaví dohromady činí v průměru 71 let, což je méně než v kterékoliv zemi Evropy.

Roman 10/04/2022 - 17:32

A kolik dětí přišlo o své rodiče na Ukrajině od vpádu ruských okupantů 24.2.2022?

Ivoš 11/04/2022 - 11:48

Odpovím otázkou. Kolik DĚTÍ, nejen jejich rodičů, přišlo o život v opolčenských republikách?

jmm 10/04/2022 - 17:07

Militantní systém….

Roman 10/04/2022 - 17:33

…ti Rusové.

PS: Jestli nevíte, sami komunisti do Ústavy ČR prosadili za své vlády s agrobaronem Babišem právo občana vlastnit zbraň po vzoru USA. A pak kdože je militantní. Komunisti.

PetJednaLenin 10/04/2022 - 19:25

O historii VALEK, MASAKRU A ETNICKYCH CISTEK, rozpoutanych SSSR a carskym i soucasnym RUSKEM.

Prosím všechny, přečtěte si toto vlákno ⬇️.

Pro mě otevření očí, co se děje na #Ukrajině – a pro #ruský kolonialismus obecně. Zdá se, že je to nekonečný příběh, o kterém jsem osobně věděl tak málo… Děkujeme Maksym Eristavi za tuto kompilaci! TWITTER @MaksimEristavi ; #RussianColonialism

KAZDY ROK DATUM, AKCE/ ZLOCIN, POPIS, FOTKY, ODKAZ NA WIKIPEDII 😱🇨🇳

Vyborny je i Kamil Galeev @kamilkazani – JAK FUNGUJE RUSKY politicky, vojensky a obchodni system 🧸📉

williks2 11/04/2022 - 00:30

Že by měli komunisté takovou moc? To se mi nechce věřit. 14 hlasů ze 200, to je tedy obrovská moc. To si mohli schválit sami bez Babiše. Nenechte se vysmát.

PetJednaLenin 11/04/2022 - 01:50

TASS: “Oficiální Kyjev s podporou několika západních zemí pokračuje v plánování barbarských a nelítostných akcí s masovým zabíjením civilistů v Luganské lidové republice, aby později obvinil ruské ozbrojené síly a jednotky LPR,” řekl generál Mizincev.
Podle jeho slov se v komunitě Ragovka v Kyjevské oblasti chystá provokace. Ukrajinská strana chystá natočení falešného videa o prohlídkách míst hromadného pohřbívání civilistů údajně zabitých ruskými jednotkami. “Do provokace se zapojí tým ukrajinských soudních znalců a policistů, aby to vypadalo důvěryhodněji,” uvedl. REPORTÉŘI NA MÍSTĚ, SANITKY NACHYSTANÉ, NÁDRŽE S CHLOREM…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.