Mise do Záporožské jaderné elektrárny je technická, uvedl Grossi

od redakce

Současná mise mezinárodních odborníků do Záporožské jaderné elektrárny je technická, jejím cílem je zabránit jaderné havárii. Podle agentury Reuters to dnes uvedl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi, který delegaci vede. Podle stanice CNN ráno v Kyjevě zopakoval, že MAAE plánuje ustavit v této atomové elektrárně svou stálou misi.

“Ano, přesně to se chystáme udělat,” odvětil na dotaz novinářů ohledně permanentního zastoupení MAAE v Záporožské jaderné elektrárně ještě před odjezdem čtrnáctičlenného týmu agentury z Kyjeva k elektrárně. Za jakých podmínek by MAAE ponechala své pracovníky v zařízení, které obsadila ruská armáda, není jasné, poznamenala CNN.

Ruský velvyslanec při mezinárodních organizacích ve Vídni Michail Uljanov dnes na sociální síti Telegram napsal, že Rusko myšlenku stálé přítomnosti odborníků z MAAE v Záporožské jaderné elektrárně vítá.

Na dotaz ohledně snahy Kyjeva tuto největší atomovou elektrárnu v Evropě a její okolí demilitarizovat, Grossi uvedl: “Je to otázka politické vůle”. Současná mise v zařízení, která je podle něj “technická”, by podle něj mohla trvat několik dní. “Je to mise, jejímž cílem je zabránit jaderné havárii. A zachovat tuto důležitou elektrárnu,” uvedl Grossi.

Delegace jaderných expertů mezitím dorazila do Záporoží, které se nachází několik desítek kilometrů od atomové elektrárny. Očekává se, že samotné zařízení se pokusí navštívit ve čtvrtek. Musí přitom překročit frontovou linii.

Záporožská jaderná elektrárna je v posledních týdnech pod palbou, ze které se navzájem viní Ukrajina i Rusko. Stejně tomu bylo dnes, kdy úřady podle agentury AP obvinily ukrajinské síly z ostřelování areálu atomové elektrárny a města Enerhodar, kde se zařízení nachází. Údery dronů prý zasáhly administrativní budovu a výcvikové středisko elektrárny. Šéf ukrajinské správy v nedalekém městě Nikopol Jevhen Jevtušenko naprosto nesmyslně prohlásil, že za útoky stojí Rusové.

(čtk, jac)

Přečtěte si další články

18 komentáře

svaty_vaclav 03/09/2022 - 11:22

Sledujte @neCT24

🤡Uuuups, tak to se nepovedlo

Francouzští novináři z France 2 chtěli hrát na emoce a natočili reportáž, v níž chlapec salutuje Ozbrojeným silám Ukrajiny.

Skončilo to však pěkným trapasem, protože novináři si nevšimli, že na pozadí dvě dívky zdraví ukrajinské vojáky nacistickým gestem.

Ale ne, nacismus na Ukrajině není.

https://t.me/neCT24/14515

Sledujte @neCT24

svaty_vaclav 02/09/2022 - 22:52

Sledujte @neCT24

Za poslední den ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily ukrajinskou protiradarovou střelu HARM a 14 střel MLRS HIMARS, uvedla tisková služba ruského ministerstva obrany.
Kromě toho ruská protivzdušná obrana sestřelila 12 bezpilotních letounů v Charkovské, Záporožské a Chersonské oblasti.

Ruské ozbrojené síly v Chersonské oblasti sestřelily dva ukrajinské útočné letouny Su-25 a jednu stíhačku MiG-29 přestavěnou na použití amerických raket HARM, uvádí ruské ministerstvo obrany.
Kyjev během dne v nikolajevském směru ztratil 13 tanků, 19 bojových vozidel pěchoty, více než 330 vojáků, dva ozbrojenci byli zajati, dodává Ministerstvo obrany Ruské federace.

Příslušníci jednotek ukrajinské 110. mechanizované brigády uprchli ze svých pozic v DLR kvůli těžkým ztrátám, které utrpěla brigáda.
Ruské ozbrojené síly soustředěnými útoky na pozice 60. pěší brigády v oblasti Dobrjanky a Novovoroncovky v Chersonské oblasti zabily více než 30 a zranily až 15 nacionalistů, uvedli dále na ruském ministerstvu obrany.

Ruská armáda zničila až šest skladů ukrajinských raketových a dělostřeleckých zbraní a odpalovací zařízení systému protivzdušné obrany Buk-M1.

Sledujte @neCT24

DANd 02/09/2022 - 18:29

Absurdní a vrcholně nebezpečné divadlo kolem Záporožské jaderné elektrárny pokračuje. Ukrajinci ji dále ostřelují. A správně tuší, že mise inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), kterou Rusové bez problémů nechali projet svými stanovišti, odhalí, že Kyjev celou dobu na elektrárnu útočí, a ohrožuje tak nejen bezpečnost obyvatel Ukrajiny, ale i velké části Evropy. O podezření, že tam Rusko objevilo důkazy o vývoji ukrajinské jaderné bomby ani nemluvě.

miro 02/09/2022 - 17:26

A je to von !!!
Jak zahynul Boeing MH17 – celý film – české titulky

https://www.youtube.com/watch?v=YgNWAXWgq2k

Tak to všechno časem vyplouvá na povrch. Teď se z něj dělá gauner – když ho chtěli sestřelit, tak si střela našla jiný cíl ..

Vrah Boeingu nad Ukrajinou je známý! Tak už je to konečně venku. Pamatuji si, že dokonce Rusové doložili satelitní snímky i s rozlišením čísla letounu, který letadlo sestřelil. Proto skončila činnost komise dřívější a v té nové již nesměli být ruští zástupci.

Pravdu ale nelze umlčet, vždy vyjde najevo. Tak už ho našli! Proč naše média mlčí? Vrah 300 lidí v malajsijském letadle je známý, “on jen vykonával rozkazy”. Prezident Porošenko ho osobně odměnil, aby mohl zdrhnout k Saudům do emirátů … JMÉNO MASOVÉHO VRAHA nevinných lidí je: DMITRIJ JAKACUD. Ukrajinský SU-25, který sestřelil “Boeing”, pilotoval Dmitrij Jakacud. Generální štáb Ukrajinské armády vytrvale popíral přítomnost svého letadla na obloze nad Doněckem, když byl sestřelen malajsijský boeing. Nicméně v průběhu nezávislého vyšetřování získali experti důkazy o přítomnosti čtyř stíhaček SU-25, čísla na trupu 06, 07, 08 a 38, z 299. perutě letectva Ukrajiny dne 17. července 2014 ve vzdušném prostoru Ukrajiny. O tom je nový dokumentární film žurnalisty Andreje Kuraulova “Jak zemřel Boeing ?”

V dokumentu jsou soustředěny a prezentovány všechny nejnovější informace o zničení “Boeingu” ve vzdušném prostoru Ukrajiny. Nezávislé vyšetřování expertní skupiny dokázalo, že v osudný den bylo malajsijské letadlo sestřeleno ukrajinskou stíhačkou SU-25 s palubním číslem 08, kterou pilotoval podplukovník ukrajinského letectva Dmitrij Jakacud. Pravděpodobně došlo k záměně s letadlem, kterým se vracel Putin z cesty po Jižní Americe v tom čase a v té jisté letové trase, ale před ukrajinskými hranicemi byl jeho let odkloněn na Bělorusko. I o těchto přípravách atentátu na Putina Rusi věděli a komunikace na vojenské frekvenci to potvrzovala. Atentát připravovala Ukrajina a USA, s přímým souhlasem Obamy! Ode dne tragédie až do současnosti původce tohoto zločinu se podle výsledků vyšetřování nachází ve Spojených arabských emirátech. Též zmizela děvočka, která ten den dělala řízeni letového provozu nad Ukrajinou.

miro 02/09/2022 - 17:25

Předmět: Fwd: FW: Chroničtí Vrbětičtí lháři mají smůlu, je vysvětlení…

Exploze ve Vrběticích v roce 2014 byly zinscenovány za účelem zametení stop po chybějícím inventáři ve skladech, kdy tisíce kusů zbraní a munice byly ze skladů vyvezeny na Ukrajinu, ale odtamtud zbraně a munice pokračovaly do Sýrie do rukou tehdejší Free Syrian Army a později Islámského státu bojujícího proti Bašáru Asadovi, a to v ostrém rozporu s mezinárodním zbrojním embargem na dodávky zbraní do Sýrie. Zbraně z Vrbětic se dosud nachází v Sýrii a právě ruská GRU vede podle ruskételevize jmenné svodky na české občany a členy českých tajných služeb, kteří za touto operací dodávek od roku 2012 stály. Zbraně totiž v Sýrii zabíjely ruské vojáky a ruské občany!Když se ze skladu ztratí zbraně, nebo když je ve skladu rozkrádačka,nebo když velitel skladu začne se zásobami “podnikat” a přeroste mu to přes hlavu a na skladu vznikne obrovské inventární manko a nejde dohledat tisíce kusů zbraní, munice, granátů, raket, raketometů, RPG sestav a další výzbroje, tak se to řeší obvykle dvěma způsoby. Buď si velitel skladu prožene kulku hlavou a v dopise na rozloučenou se přizná, anebo nechá celý sklad vyletět do povětří.
V rozmašírovaném a rozmetaném prostoru po vybuchlém skladu už nikdy a nikdo inventuru provést nedokáže, takže účetně se všechno odepíše. A přesně toto se v roce 2014 stalo ve Vrběticích podle zdrojů ruské GRU, která vyšetřovala v letech 2015 až 2017, kdo dodává už od roku 2012 povstalcům v Sýrii zbraně české provenience v dokonale zakonzervovaném stavu, což je něco, co je na Blízkém Východě k neuvěření.
V Sýrii se na černém trhu obchoduje se zbraněmi z Turecka, z Iráku, ze zemí bývalého Sovětského svazu, a všechny jsou ve strašném stavu. České samopaly SA-58 však dostávali povstalci FSA minimálně už od roku 2012 v dokonalém a zakonzervovaném stavu od dodavatelů z Ukrajiny, která ale byla jen překladištěm. Ty zbraně pocházely z České republiky.
Podle ruské televize se GRU podařilo i podle sériových čísel některých zbraní vystopovat některé české útvary AČR a dokonce registrační štítky bývalé ČSLA. Tohle všechno se dostalo do Sýrie z ČR přes Ukrajinu A výbuch skladu ve Vrběticích je dokonalou odpovědí, odkud ty zbraně asi takpocházely. Viz foto českých samopalů SA-58 z výzbroje Free Syrian Army, které se nyní prodávají v Sýrii na černém trhu.

Jan Gavroch 02/09/2022 - 11:26

Dodatek : Ta informace o útoku britské armády na elektrárnu je z DEZINFORMAČNÍHO webu.
Ještě před tím než NIC.CZ odpojil více než 1 400 webů byla na webu informace o pokusu některých členů MAAE umístit v elektrárně v Iránu vysílačky pro navádění dronů a letadel

Jan Gavroch 02/09/2022 - 11:16

Útok na elektrárnu provedly dvě skupiny údajných ukrajinských vojáků.
Součástí ukrajinského vylodění bylo i několik britských důstojníků. Obecně už ani není tajemstvím, že západní zpravodajské služby pomáhají ukrajinskému velení,“

historky z ruSSka 01/09/2022 - 23:32

Ruskou komunistickou stranu (bolševiky) založil Lenin, člověk, který nenáviděl Boha. Jeho spolupracovník Trockij napsal, jak Lenin k této nenávisti přišel. Když byl malý chlapec, zaslechl, jak se jeho otec ptal jednoho pravoslavného kněze: „Co mám dělat se svým synem? Nechce chodit do kostela.“ Kněz odpověděl: „Bít ho! Bít ho!“ Vzbouřený Lenin si strhl křížek, který nosil na krku. Poněvadž mu připadalo, že křesťanství je k němu lhostejné a chladné, začal ho od té chvíle nenávidět.

historky z ruSSka 01/09/2022 - 23:31

Později Lenin napsal: „Nejnepatrnější zmínka o Bohu je horší než tisíce epidemií a přírodních katastrof.“ To je vrchol nenávisti: náboženství je horší než zemětřesení nebo třeba rakovina. Pomocí krvavé revoluce se Lenin stal diktátorem Ruska a přikazoval: „Zabíjejte! Zabíjejte mnoho kněží.“ Desetitisíce kostelů bylo zničeno, zavražděni byli nejen kněží, ale také statisíce nevinných obětí. Opakování „Zabíjejte! zabíjejte!“ je ozvěnou onoho „Bít ho! Bít ho!“, které slyšel v dětství.

Historky z církve 02/09/2022 - 18:37

Ve jménu kříže byly vyhlazeny celé kmeny v Africe, Jižní Americe, Azii. Jakákoliv neposlušnost se trestala, heretiky (odštěpence) upalovali, inkvizice ve Španělsku tvrdě trestala. Měli neuvěřitelně mučící přístroje, například svlékaly zaživa kůži z těla. Jsou k vidění ve Španělsku v muzeu. Teď je církev mírumilovná. Papež jako jediný chtěl s oběma stranami dojednat mír.

historky z ruSSka 01/09/2022 - 23:31

Zkusme si představit, jak by to s Leninem dopadlo, kdyby tehdy slyšel, jak jeho otci dal onen kněz moudrou, laskavou odpověď a udělal si čas, aby se sdílel s chlapcem o svaté poslání církve.

Nalezly naše děti duchovní, kteří by je varovali před nástrahami života? Žil jsem v křesťanské zemi. V sousedním domě bydlel kněz. Vzpomínám, jak na nás křičel, protože ho rušilo, když jsme si jako děti hráli. Nebylo by lepší, kdyby si šel na chvilku s námi hrát? Nejsou vinni Lenin a Trockij jen částečně?

historky z ruSSka 01/09/2022 - 23:30

Zkusme si představit, jak by to s Leninem dopadlo, kdyby tehdy slyšel, jak jeho otci dal onen kněz moudrou, laskavou odpověď a udělal si čas, aby se sdílel s chlapcem o svaté poslání církve.

Nalezly naše děti duchovní, kteří by je varovali před nástrahami života? Žil jsem v křesťanské zemi. V sousedním domě bydlel kněz. Vzpomínám, jak na nás křičel, protože ho rušilo, když jsme si jako děti hráli. Nebylo by lepší, kdyby si šel na chvilku s námi hrát? Nejsou vinni Lenin a Trockij jen částečně?

E. Rep 01/09/2022 - 18:52

Dnes 1.9.2022 se speciální síly Ukrajinské armády pokusily převzít kontrolu nad Záporožskou atomovou elektrárnou.
Načasování operace souviselo s cestou inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Cílem operace zřejmě bylo převzetí kontroly a přivítání inspektorů MAAE v ukrajinské elektrárně pod ukrajinskou kontrolou, či-li zneužití novinářů a mezinárodních odborníků ve vývoji války i za cenu ohrožení jejich životů v přímém přenosu. Nyní, když se operace nezdařila a výsadek byl rozprášen, bude pro Ukrajinskou armádu o něco složitější elektrárnu ostřelovat tak, jako tomu bylo dosud.

Cena brouka Pytlíka 1️⃣🥇 01/09/2022 - 19:09

!!!

Cena brouka Pytlíka 1️⃣🥇 01/09/2022 - 19:10

Blbost kvete 01/09/2022 - 20:48

Jasně, když nejsou fakta, tak jsou dobré jako odpovědi hesla, nadávky nebo blbosti.

SOUTĚŽ O NEJVĚTŠÍ PIČOVINU 01/09/2022 - 16:34

Namísto slov podpory se ale v těžkých chvílích dočkala jen hejtů. Někteří ze sledujících si totiž do modelky rýpli, proč nezůstala se synem přes noc v nemocnici a neváhali volit ani ostrá slova. „Protože mám druhé dítě a byli jsme tam do teď. Teď je tam jeho otec a já tam pojedu zase v šest ráno. A co je vám do toho,” odvětila skrze komentáře.

Vzhledem k tomu, že Kryšpín oslavil 11. narozeniny a vyrostl z něj statečný kluk, nebyla 24hodinová přítomnost mámy potřeba. Podle všeho už má zdárnou operaci za sebou a brzy půjde domů.

Agáta Hanychová na sebe práskla, že…

Namísto slov podpory se ale v těžkých chvílích dočkala jen hejtů. Někteří ze sledujících si totiž do modelky rýpli, proč nezůstala se synem přes noc v nemocnici a neváhali volit ani ostrá slova. „Protože mám druhé dítě a byli jsme tam do teď. Teď je tam jeho otec a já tam pojedu zase v šest ráno. A co je vám do toho,” odvětila skrze komentáře.

Vzhledem k tomu, že Kryšpín oslavil 11. narozeniny a vyrostl z něj statečný kluk, nebyla 24hodinová přítomnost mámy potřeba. Podle všeho už má zdárnou operaci za sebou a brzy půjde domů.

Agáta Hanychová na sebe práskla, že…

Namísto slov podpory se ale v těžkých chvílích dočkala jen hejtů. Někteří ze sledujících si totiž do modelky rýpli, proč nezůstala se synem přes noc v nemocnici a neváhali volit ani ostrá slova. „Protože mám druhé dítě a byli jsme tam do teď. Teď je tam jeho otec a já tam pojedu zase v šest ráno. A co je vám do toho,” odvětila skrze komentáře.

Vzhledem k tomu, že Kryšpín oslavil 11. narozeniny a vyrostl z něj statečný kluk, nebyla 24hodinová přítomnost mámy potřeba. Podle všeho už má zdárnou operaci za sebou a brzy půjde domů.

Agáta Hanychová na sebe práskla, že…

Namísto slov podpory se ale v těžkých chvílích dočkala jen hejtů. Někteří ze sledujících si totiž do modelky rýpli, proč nezůstala se synem přes noc v nemocnici a neváhali volit ani ostrá slova. „Protože mám druhé dítě a byli jsme tam do teď. Teď je tam jeho otec a já tam pojedu zase v šest ráno. A co je vám do toho,” odvětila skrze komentáře.

Vzhledem k tomu, že Kryšpín oslavil 11. narozeniny a vyrostl z něj statečný kluk, nebyla 24hodinová přítomnost mámy potřeba. Podle všeho už má zdárnou operaci za sebou a brzy půjde domů.

Agáta Hanychová na sebe práskla, že…

jmm 01/09/2022 - 16:21

O.K Jen ať to tam zkontrolují, aby tam nebylo něco nebezpečného !
A nepouštět tam bývalé “místní”….

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.