Na hranicích teče krev!

od redakce

Na pásmu obrané linie Luhanské lidové republiky probíhají boje, ukrajinské jednotky útočí na pozice republikové armády z několika směrů najednou.

Vedoucí představitelé Donětské národní republiky (DNR) a Luhanské lidové republiky (LLR) proto požádali ruského prezidenta Vladimira Putina, aby pomohl odrazit agresi ukrajinských ozbrojených sil a zabránil tak civilním obětem a humanitární katastrofě v Donbasu – Peskov.

Obyvatelé Krymu pak navíc vizuálně pozorovali manévry amerických špionážních letadel nad Černým mořem u poloostrova. U Krymu nyní operují průzkumný letoun, bezpilotní letoun a letoun pro zaměřování úderů.

Představitelé nyní hlásí, že ukrajinská agrese se od doby, kdy Moskva uznala tyto regiony za nezávislé státy, na začátku tohoto týdne jen zvýšila.

Šéfové DNR a LLR napsali ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi každý zvlášť, oba dopisy jsou však datovány úterým 22. února. Denis Pušilin z DNR a jeho protějšek z LLR Leonid Pasečnik se odvolávali na třetí a čtvrtý článek nově ratifikovaných smluv o spolupráci a vzájemné pomoci s Ruskem a žádali Moskvu o »poskytnutí pomoci při odražení vojenské agrese ukrajinského režimu«, který proti nim podle nich vede válku.

»Ukrajinská agrese se stupňuje,« napsal Pušilin s odkazem na údajné zvýšení dělostřeleckého bombardování, které je zaměřeno na kritickou civilní infrastrukturu a kvůli němuž údajně zůstalo 300 000 lidí bez vody poté, co byly zasaženy hlavní vodárny v republice. Vůdce DNR prohlásil, že Ukrajina pokračuje v tom, co nazval »genocidou« civilistů, která si prý dosud vynutila evakuaci více než 40 000 lidí.

»Kroky kyjevského režimu svědčí o tom, že nemá žádnou snahu plnit Minské dohody a zastavit válku v Donbasu,« napsal Pasečnik a dodal, že Ukrajina dostává vojenskou pomoc od USA a dalších západních zemí a »orientuje se na ukončení konfliktu s LLR silou«.

Pasečnik také poznamenal, že z Luganska bylo dosud evakuováno přes 51 000 lidí, z toho více než polovina dětí.

Moskva dlouho odmítala obě republiky uznat, poukazovala na Minsk a označovala konflikt za vnitřní záležitost Ukrajiny. V pondělí však Putin prohlásil, že Kyjev otevřeně odmítl dodržovat minské dohody a podepsal dekret o »dlouho odkládaném« uznání Doněcka a Luhanska.

Přečtěte si další články

41 komentáře

williks2 24/02/2022 - 17:45

Mohu přispět? Ruský vojenský útok je, jak bych to řekl, KACHNA. Ruská armáda vstoupila do Doněcka a Luhanska, které potřebovala pomoc proti útokům ukrajinské armády. Ukrajina začala útočit před dvěma nebo třemi dny. Možná ještě o den dřív. Co měli dělat? Nechat se totálně zničit? Proč je “demokratická” Ukrajina neuznala před osmi lety? Doněcká republika je složená 57% ukrajinské národnosti a 38% ruské, Luhanská oblast 58% ukrajinské národnosti a 39% ruské národnosti. Tedy když se 90% obyvatel rozhodne k samostatnosti, nejsou to jen rusové, ale jsou v tom společně s ukrajinci. Tak proč je Ukrajina neuznala? Kvůli uhlí! (Pozn. Donbas – nejbohatší uhelná oblast. v bývalé SSSR). Souhrně vzato. 8 let trýzní Ukrajina své a ruské obyvatele Donbasu. 8 LET! To vyvrcholilo tento týden otevřeným útokem ukarjinské armády na tyto republiky. Tak kdo anexuje? Kdo se podílí na likvidaci vlastního národa? Otevřete oči slepouni!

fronda 24/02/2022 - 19:43

Banderovští ozbrojenci útočí už od puče v roce 2014.

Rudy 24/02/2022 - 13:17

Vážená redakce, je skutečně nutné ponechávat zde na odiv vystavené primitivní a sprosté duševní otisky fanoušků a nohsledů obludné americké politiky a lidské dekadence? Dokážu tolerovat chlívek v určitých civilizačních mezích, ale všeho s mírou, občas se musí vykydat.

Yurri Simon 24/02/2022 - 14:00

Co je pár vulgárních slov proti tomu, že ti vaši zkurvení rusáci rozjebávají svými tanky Evropu..???!!!
Rusáci jsou ZMRDI, a vy komouši, co je podporujete, ještě větší. Naštěstí to celý svět vidí – a rusáci jsou opět za ta největší hovada, a tvrdě za to zaplatí. Trávu budou žrát, ty zasraní rusácký fašouni..!!!

Martin Semecký 24/02/2022 - 15:09

Takto mluví jen naprosto tupé hovado !

Yurri Simon 24/02/2022 - 15:27

Od nějakého rusáckého kolaboranta je mi to srdečně u prdele.

williks2 24/02/2022 - 17:51

Kde a co rozjebávají ruské tanky? V Německu, v Polsku, u nás, ve Francii, ve Španělsku, v Bruselu a kde ještě, chcete-li? Dejte si obklad na hlavu, protože blouzníte. Jsem přesvědčen o tom, že v našem státě žijí, mimo jiných, i lidé, kteří přestali vnímat realitu a začali poslouchat “autority”, zejména ty ze spojených států a jejich “spojenců”.

karel 24/02/2022 - 11:13

Proruské obyvatelstvo na Ukrajině má právo připojit se k RF, když jsou jejich práva a lid ožebračován. RF chtěla původně jen to, aby Ukrajina nevstoupila na do NATO a dodržovala Minské dohody. Na to USA neodpověděli a dál zvyšovali svůj tradiční nepřátelský kurs vůči RF. Tento stav si RF jako posílená velmoc nemohla nechat administrativou USA vnutit a proto se rozhodla pomoci svým rusky mluvícím občanům. Je jasné, že proameričtí poskoci v celé EU a jinde prskají zlostí, včetně současné vlády v ČR. Cílem USA je tuto ruskou akci náležitě využít zejména propagandisticky a s použitím sankcí, které RF příliš nepoškodí, protože ta je orientovaná na spolupráci Čínou a jinde, ale v duchu se prezident USA , spolu se svými podporovateli radují, jak se na krizi zhojí svými dodávkami všeho druhu – v první řadě prodejem zbraní a plynu atd. Takže milí občané ČR připravme se na zhoršení životních podmínek. Jsme na tom mnohem hůře než Německo, Francie, to je jasné každému. Doufáme, že se mnoha zatemnělým myslím v hlavách rozsvítí a příště budou volit jinak.

Martin Semecký 24/02/2022 - 13:59

Karle, to zhodnocení se ti povedlo velmi trefně ! Díky ! Ale dnes mne dost překvapil Zeman svým nepochopitelným 5ti minutovým proslovem. To z něj lezlo, jako by měl nůž na krku ! No, zdá se, že ta jeho demence se už nějak podobně projevuje již několikrát !

williks2 24/02/2022 - 16:59

To, že prezident Zeman takto hovoří je díky tomu, že dostává informace od “zaručených zdrojů”. Nikdo nechce slyšet, co se děje na Donbase. Nikdo nechce slyšet obavy Ruska na rozpínavost USA a NATA. Všichni poslouchají to, co jim americká a jejich spojenecká administrativa nakuká. Lidé by měli slyšet, co o politice své země (USA) tvrdí profesor politologie, zaměřován na zahraniční politiku, Dr. Mearshamer. Na youtube jsou jeho přednášky k dispozici. Možná by se i naše vládnoucí administrativa divila, s jakými závěry přichází, co zjistil a co vnímá. Bohužel, jsou lidé, kteří se prostě podvolí informacím tak, jak jsou přineseny a nezabývají se tím, jak a za jakých okolností vznikly. Nikdo nejde do hloubky problému, který je nastolen. NIKDO! Rusko není SSSR, Rusko není Hitlerovo Německo, Rusko není USA, Rusko není Chilská junta, Rusko není to, co se o něm říká. Každý stát má právo na své bezpečí a na bezpečí svých občanu kdekoli na světě. Tak proč toto upírat Rusku? Proč to upírat Doněcké republice, proč to upírat Luhanské republice? Kdo Doněcku a Luhansku pomohl, když se osamostatnily? Ukrajina? USA? EU? NIKDO Z NICH! Jen Rusko tím, že je po 8 letech uznal jako samostatné republiky. Ani OSN neuznalo Doněcko a Luhansko, na rozdíl od Kosova, i když se tak rozhodli v referendu. Přitom je to ta samá situace. Co je to za politiku ve světě? Proč se snaží ti “nejvyspělejší” získat vliv ve světě? USA brání v hegemonii Čína a v neposlední době i Rusko. Proč se USA snaží tyto státy zkompromitovat nepravdivými tvrzeními. Proč se snaží cestou nacionalismu měnit historii a tradice jiných zemí? Proč?

Yurri Simon 24/02/2022 - 08:34

Vy zasraný komoušský ZMRDI.!!!! Ti vaši zkurvení rusáci rozmrdávají Evropu, probuďte se vy čůůůůůrááááci..!!!!

Martin Semecký 24/02/2022 - 14:04

No, já ti přejí také jen všechno nejlepší a tak se obrať na některého zkušeného psychiatra !

williks2 24/02/2022 - 17:58

Ne, ne Evropa se sama “rozmrdá”, jenom o tom ještě neví. Zkuste američanům říct, že něco uděláte proti jejich vůli. Jak to asi dopadne? Já vám to řeknu. Naplácají nám na zadek a v ten moment nám nepomůže ani znovuotevření dolů na Ostravsku a budeme chudnout. Protože ostatní kámoši ameriky nám to dají pěkně sežrat i s navijákem. To mi věřte. Proto: Čí chleba jíš, toho píseň zpívej. Že ano vlastenci.

Carosone 24/02/2022 - 08:22

Ad Ivo Šálek: odpovědné orgány by skutečně měly jednat! A stíhat vás za to, že si uzurpujete jediný správný názor a jiné názory chcete ostrakizovat. To už je jen krok k fašizaci! Měl byste se stydět, vy demokrate!

o.motl 24/02/2022 - 09:41

Jste komik nebo blb?

Martin Semecký 24/02/2022 - 15:12

Já myslím, že bude tak od všeho trochu. Jako komik je dost mizerný a jako blb překvapuje stále více !

Velký Max 24/02/2022 - 09:48

Pište dál skvěle reprezentujete KSČM a “autentickou levici” úspěšně jste nahradil sv.Václava alias Pepka Vyskoče.

o.motl 24/02/2022 - 07:51

Na FB profilech Kateřiny Konečné a KSČM ani slovo k ruské invazi na Ukrajinu. Soudruzi ještě nedostali pokyny z ruské ambasády.

Ivo Šálek 24/02/2022 - 07:41

Domnívám se, že zákaz listu, který otevřeně kolaboruje s východním agresorem a hájí zabíjení nevinných lidí je na místě a odpovědné orgány by měly konat.

Velký Max 24/02/2022 - 09:41

České orgány činné v trestním řízení dlouhodobě proti proruským dezinformačním webům a organizacím shodného zaměření nekonají. Intenzita jejich činnosti se začala stupňovat po anexi Krymu což ví každý kdo není politicky dementní. Dnešní diskuse například na seznamu.cz ukazuje kolik profesionálních proruských trollů je tam zaregistrováno. Kabinety Sobotky,Babiše i dnešní Fialův projevují v potřebném boji s mediálním elektronickým prostorem totální impotenci, která hraničí se zradou civilizačních hodnot…

williks2 24/02/2022 - 18:04

Co o trestním řízení víte pane “profesore”? Napřed jste v roce 1989 svobodu slova a teď by jste se choval jako diktátor? Měl by jste si to trochu srovnat v hlavě. Plyšový medvídek, patřící mým dětem, kterému je 38 let, je chytřejší.

Martin Semecký 24/02/2022 - 14:10

Vidím, že tvá maminka v době těhotenství požívala dost alkoholu…. Bohužel, v tomto ti už nikdo nepomůže…

Yurri Simon 24/02/2022 - 15:29

Na něco vtipnějšího se nezmůžeš, ty rusácká špíno..?

Jakub Huška 24/02/2022 - 07:08

Kde se píše v tomto článku od tom, že ruská a běloruská armáda ostřeluje města v hluboko ve vnitrozemí (Kyjev, Oděsu a další) a že jednotky překročili ukrajinsko-běloruské hranice. Asi platí staré komunistické heslo: Bojovat za mír! Hanba Rusku, Bělorusku a našim bojovníkům za mír v KSČ(M). Sláva Ukrajině!

petr 24/02/2022 - 07:34

jakub hruška : https://www.ihano.cz/vize/vim-proc-putin-nezautoci-na-ukrajinu/ – bolševici opět lžou,jsem zvědav,jak si to zdůvodní,tohle už je masakr na suverenní Ukrajině ze strany nemocného a paranoidního Putina s nepřekonatelnou touhou po moci !

williks2 24/02/2022 - 17:08

Pokud je mi známo, tak ruská armáda byla pozvána do Doněcka a Luhanska. Tak co tu plácáte za kraviny? Proč melete kraviny o Putinovi, vy jste ho snad někdy slyšel mluvit? Pokud zapnu televizi, vidím jen američany, němce, francouze a Zelenského. Putina jsem v naší televizi neslyšel. Poslechněte si ho na youtube a jsou tam i titulky od Google, aby jste neřekli, že to překládají HaNo. A něž něco odsoudíte, vyslechněte obě strany, ne jen jednu. Je to důležité k objektivitě. Trumpetky.

Carosone 24/02/2022 - 08:32

Ad Jakub Hruška : sláva Ukrajině, že již osmý rok nedodržuje Minské dohody, vraždí své vlastní občany (cca 13 tisíc zavražděnych a vice nez 40 tisíc zraněných), atd. atd. Viděl jste, vy hlupáku, jak bestiálním způsobem bylo vražděno a potom zapáleno ukrajinskými fašisty na 40 civilistů v Domě odborů v Oděse (přesto, že se ví, kdo vraždil, nikdo nemá zájem už 8 let tyto bestiální vrahy soudit) nebo rozstřílené mateřské školky… Neni tady misto na to, popsat všechny hrůzné zločiny Ukrajinců, které tak podporuje “demokratický” Západ.

jmm 24/02/2022 - 05:10

Smutné, ale asi nutné -proč se vyzbrojuje Ukrajina a NATO se posouvá od Labe na východ…

petr 24/02/2022 - 07:37

jmm : ,,asi nutné ” ? – soudruhu,uvědomil jste si,jakou kravinu jste napsal ?

Carosone 24/02/2022 - 08:34

Ad petr: kraviny, ať použiji vaše slova, tady předvádíte zatim jenom vy, človíčku!

Martin Semecký 24/02/2022 - 14:12

Ale já čtu a vidím jen tu tvou krávovinu !

fronda 24/02/2022 - 01:04

Problémem je nedemokratický režim kyjevských pučistů. Po jeho odstoupení by měly na Ukrajině následovat svobodné volby. Obyvatelé Ukrajiny mají právo si sami rozhodovat o směřování své země, ne aby loutkový, západem dosazený režim dělal, co dostane z Washingtonu příkazem.

petr 24/02/2022 - 08:04

fronda : ” obyvatelé Ukrajiny mají právo… ” no,zatím si to vaše ,,právo” přisvojili pouze gangsteři ze samozvaných ,,republik Luhansk + Doněck”, které uznali pouze šílnec Putin,prolhaná ,,KSČM” a mám dojem,že i Sýrie … to vám stačí ke schvalování a omluvě agrese ? tohle už fakt není legrace !

Carosone 24/02/2022 - 08:45

Ad petr: zase pletete jablka a hrušky. Méně sledujte Českou televizi a více přemýšlejte! Chybí vám to a pak jste tady velmi často za hlupáka. Bohužel není tady místo na právní rozbory humanitárního bombardování Jugoslávie, agrese v Iráku, Afghánistánu, v Sýrii apod. v rozporu s mezinárodním pravém a článku 51 Charty OSN. Můžete si to prostudovat. Alei tady asi platí : chytrému napověz…

Yurri Simon 24/02/2022 - 09:55

Co to tady meleš, ty chaotiku..? Uvědomil si ten tvůj narudlej mozek, že rusáci právě začali v Evropě válku, ty komoušskej, kolaborantskej kreténe..???

williks2 24/02/2022 - 17:12

Zatím jen v Doněcku a Luhansku. Ta válka je tam už 8 let a po jejich uznání Ruskem se ještě více gradovala ze strany, hádej koho, UKRAJINY. Mudrlante.

petr 24/02/2022 - 09:56

carosone : chlapče,vy asi máte víc končetin,než mozkových buněk …

Školník 24/02/2022 - 09:58

Milý pane Carosone,
chtěl bych znát váš názor na Ruský vojenský útok na Ukrajinu.

Martin Semecký 24/02/2022 - 14:14

Přesně tak ! Jenže tento problém je akutní jak u nás, tak i na Slovensku, či v Polsku !

fronda 24/02/2022 - 19:41

No, to ani ne, u nás jsme jenom měli neschopné levicové lídry. Slepenec, i když se nijak neliší od banderovců, prostě uspěl ve svobodných volbách. Musíme pravičáky chtě nechtě respektovat, tak jako oni budou respektovat komunistickou vládu, až jednou vyhrajeme volby.

fronda 24/02/2022 - 19:42

…chcíce nechtíce…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.