Ostrý protest Pekingu

od redakce

Na pozvání předsedy Senátu P ČR Miloše Vystrčila v minulých dnech navštívil ČR »předseda Legislativního dvora« tchajwanských úřadů You Si-kun. Prostřednictvím Velvyslanectví ČLR v Praze čínská strana tento krok odsuzuje a rozhodně se staví proti takovému jednání.

Senát P ČR a jednotliví politici navzdory důraznému postoji Číny trvají na tom, aby pozvali na návštěvu do ČR zarputilého separatistu usilujícího o »nezávislost Tchaj-wanu« You Si-kuna a povolují jeho separatistické aktivity související s »nezávislostí Tchaj-wanu« v ČR, čímž závažně porušují státní suverenitu a územní celistvost Číny, závažně podkopávají politický základ čínsko-českých vztahů a závažně pošlapávají základní normy mezinárodních vztahů, uvádí prohlášení zastupitelského úřadu. Na světě existuje jen jedna Čína, Tchaj-wan je neoddělitelnou součástí jejího území a vláda ČLR je jedinou legitimní vládou zastupující celou Čínu. Zásada jedné Číny je všeobecně uznávanou základní normou mezinárodních vztahů a je všeobecným konsensem mezinárodního společenství. Zásada jedné Číny je také politickým základem pro rozvoj bilaterálních vztahů mezi Čínou a dalšími zeměmi včetně ČR a není možné ji žádným způsobem překroutit či zpochybnit. 

Čínská strana naléhá na českou stranu, aby brala vážně důrazný postoj Číny, dodržovala svůj politický závazek vůči jedné Číně, ukončila vysílání chybných signálů silám usilujícím o »nezávislost Tchaj-wanu«, účinně odstranila příslušné nepříznivé dopady a podnikla praktické kroky k udržení stabilního rozvoje čínsko-českých vztahů. Čína má pevnou a neochvějnou vůli bránit svou národní suverenitu a územní celistvost. Přijme veškerá nezbytná opatření k rozhodnému potlačení jakýchkoliv pokusů o »nezávislost Tchaj-wanu«. Historický úkol úplného sjednocení Číny bude s jistotou naplněn, uzavírá své vyjádření čínské velvyslanectví.

(ava)

Přečtěte si další články

8 komentáře

svaty_vaclav 22/07/2022 - 00:48

Sledujte @neCT24

Tchajwanec ze zbytečného a drahého senátu Miloš Vystrčil skládal tento slib rozbitému Československu – Slib poslance a senátora zní: “Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí”. Ukázalo se, že Tchajwanec Vystrčil žádnou čest a svědomí nemá.
Předseda zbytečného a drahého senátu Miloš Vystrčil je příslušníkem politické strany ODS, která staví pomníky hrdlořezům z německých SS. Předseda ODS Fiala nad tímto oslavováním německých SS drží ochrannou ruku. Laciný a jalový žvanílek Vystrčil, který má plná ústa svobody a nezávislosti rozbitého Československa dělá prázdné gesto s Tchaj-wanem, jistě ne pro blaho své země.
Americký ministr Pompeo se na návštěvě rozbitého Československa choval jako říšský protektor, který přijel na inspekci svých protektorátních držav. Co bylo zvlášť komické, byl dlouhý zástup českých podržtašků v čele s předsedou senátu Vystrčilem a senátorem Fischerem. Tolik servility a poníženosti, kterou oba dotyční prokazovali před televizními kamerami jsme už dlouho neviděli. Nevím, jestli se tam Pompeovi všichni vešli a nemuseli za ním stát ve frontě? Vměšování USA do vnitřních záležitostí rozbitého Československa těmto českým představitelům evidentně nevadilo. Když pobíhal okolo Pompea Vystrčil vrtěl ocáskem jako ratlík.
Vystrčil je hloupý už od pohledu. Vystrčil vůči jednotné Číně jen plní úkol, kterým jej zaúkoloval Pompeo, když se roztahoval v ´českém´ senátu v Praze. Bude to legrace, až čeští pracující přijdou v důsledku ´senátní politiky´ Vystrčilovy a Fischerovy a dalších senátorských hňupů a kumpánů o svou práci. Vystrčil a jeho senátní kumpáni budou moci očekávat děkovné podrbání za ouškem od protektora z USA.
Hloupý Tchajwanec Miloš Vystrčil neměl po návštěvě Tchaj-wanu dostat české vstupní vízum. Měl by zůstat na Tchaj-wanu a radit jim tam s demokracií a svobodou a předčítat jim tam Havlovy spisy. Ostatní Tchajwanci jistě budou rádi za Vystrčilův přínos a havlismus. Medaili prostřednictvím Vystrčila udělenou Kuberovi – „Medaili dlouhého Marlbora“ za světově největší vykouřený počet marlborek může poslat paní Kuberové po Netchajwanci Fischerovi. Vystrčil je trouba.

Sledujte @neCT24

Xaver 21/07/2022 - 21:44

Jednoznačně si myslím, že Česká vláda jedná podle not ambasády USA, protože přeci nepřátelé USA musejí být zákonitě i naší nepřátelé. Ale proč? Proč USA neumějí spolupracovat a musejí škodit všude, kde cítí nějakou obchodní a silovou konkurenci? A proč jim v tom česká vláda a různí aktivisté pomáhají? Stejnou politiku razí USA i na Ukrajiě vůči Rusku a američanům jejich plány na rozklad Evropy a Ruska vycházejí do puntíku.
Čína má svou vlastní politiku a podle všeho velice úspěšnou a nikdo nemá právo jim do jejich záležitostí zasahovat, natož vysílat do Jihočínského moře provokativní válečné lodě.

Janda 21/07/2022 - 21:23

Amerika – země možností jak zchudnout, být zastřelen ve škole nebo zemřít na předávkování opiáty.

Gedeon Spilett 21/07/2022 - 21:21

Dělníci v USA v rozpadlých troskách rezavého pásu bojují o existenční mzdy bez ochrany práce nebo odborů. Proklínají je obchodní dohody, deindustrializace, úsporná opatření, rostoucí úrokové sazby a rostoucí ceny. I oni znají budoucnost.

Bidenova administrativa je definována neúspěšnými očekáváními, od jejího zmařeného plánu Build Back Better Plan až po odmítnutí zvýšit  minimální mzdu . Běží na výpary, používá triky, prázdnou rétoriku,  podívanou  a strach k zastrašení voličů.

USA, které se potýkají se společenským rozpadem a nemocnou ekonomikou, vidí svou armádu jako jediný mechanismus, který zbyl ke zničení globálních konkurentů, zejména Ruska a Číny. Rusko

Autor : CHRIS HEDGES
Chris Hedges je novinář oceněný Pulitzerovou cenou, který byl patnáct let zahraničním korespondentem deníku  The New York Times , kde sloužil jako šéf úřadu pro Blízký východ a šéf balkánského úřadu pro noviny. J

Vladimír 21/07/2022 - 19:36

Peking jen logicky reaguje na další ubohou protičínskou provokaci a zcela jistě odpovídajícím způsobem zareaguje …

Rudý vítr 21/07/2022 - 12:04

Jo vyskoc ten napáchal už škody….

Jaroslav Prchal 21/07/2022 - 12:23

Nefetuj tolik.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.