Papež vyzval k příměří

od redakce

Papež František při kázání na Svatopetrském náměstí vyzval k velikonočnímu příměří na Ukrajině, které by podle něj mělo vést k dosažení míru prostřednictvím skutečných jednání. Na Květnou neděli, jíž začíná předvelikonoční svatý týden, se ve Vatikánu shromáždily desetitisíce věřících.

»Odložte zbraně. Nechť začne velikonoční příměří, ale ne proto, abychom znovu nabili zbraně a pokračovali v boji. Ne. Příměří k dosažení míru prostřednictvím skutečných jednání,« řekl František na závěr kázání. Také prohlásil, že »hloupost války« vede lidi k páchání »nesmyslně krutých činů«. Vyjádřil lítost nad »nespravedlivou smrtí« manželů, synů, uprchlíků, mladých lidí ale i vojáků. Mše na Květnou neděli se po dvou letech pandemických omezení vrátila ze Svatopetrské baziliky na Svatopetrské náměstí. Ve Vatikánu se proto shromáždily desetitisíce věřících s palmovými a olivovými větvičkami. Květnou nedělí vstupují křesťané do svatého týdne, vrcholu postní doby, po němž následují Velikonoce.

(čtk)

Přečtěte si další články

7 komentáře

svaty_vaclav 11/04/2022 - 16:54

Zbytečný Franta, kolikpak peněz to hodí Vatikánu z každé války ve světě?

Emil Novák 11/04/2022 - 15:47

Nemuselo se to stát. Konflikt na Ukrajině zavinili USA, NATO, EU, za Českou republiku pak profašistická vláda Petra Fialy.

fronda 11/04/2022 - 22:16

Přesně tak, stačilo by jen uznávat výsledky svobodných voleb a na nějaké puče se vykašlat.

PetJednaLenin 11/04/2022 - 14:00

Ruský patriarcha Kirill, dlouholetý spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, přes početné výzvy pravoslavných i jiných křesťanských duchovních dosud ruskou invazi neodsoudil. V nedělním kázání před začátkem pravoslavného půstu naopak zopakoval Putinova nepodložená tvrzení, že se Kyjev podílí na „vyhlazování“ Rusů ve východoukrajinském Donbasu. Konflikt označil za součást boje proti hříchu a nátlaku liberální ciziny na pořádání „homosexuálních přehlídek“.

PetJednaLenin 11/04/2022 - 13:55

O historii VALEK, MASAKRU A ETNICKYCH CISTEK, rozpoutanych SSSR a carskym i soucasnym RUSKEM.

Prosím všechny, přečtěte si toto vlákno ⬇️.

Pro mě otevření očí, co se děje na #Ukrajině – a pro #ruský kolonialismus obecně. Zdá se, že je to nekonečný příběh, o kterém jsem osobně věděl tak málo… Děkujeme Maksym Eristavi za tuto kompilaci! TWITTER @MaksimEristavi ; #RussianColonialism

KAZDY ROK DATUM, AKCE/ ZLOCIN, POPIS, FOTKY, ODKAZ NA WIKIPEDII 😱🇨🇳

Vyborny je i Kamil Galeev @kamilkazani – JAK FUNGUJE RUSKY politicky, vojensky a obchodni system 🧸📉

psy_cho 11/04/2022 - 13:26

Že se nestydíte, po celou dobu existence komunistické teroristické strany jste vraždili kněží a pronásledovali věřící a teď sem hodíte prohlášení papeže. Nikdy jsem neviděl v žádném komunistickém štvavém plátku, že by dostal prostor duchovní, který protestoval proti pronásledování věřcích komunisty.

fronda 11/04/2022 - 22:14

Hlavně byli za předchozích režimů pronásledováni ateisté. Za socialismu si každý chodil do kostela, jak chtěl.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.