Po střelbě v nákupním centru v Indianě zůstali čtyři mrtví

od redakce

V nákupním centru ve městě Greenwood v americkém státě Indiana zůstali po střelbě v neděli večer čtyři mrtví, včetně pachatele. Dva lidé byli zraněni, uvedla policie. Střelce podle ní zabil legálně drženou střelnou zbraní civilista. K motivu střelby zatím nejsou informace.

Policie byla přivolána krátce před 18:00 místního času do obchodního centra Greenwood Park Mall, kde údajně padly výstřely v prostoru pro stravování, uvedl na tiskovém brífinku zástupce policie Chris Bailey. V oblasti podle něj nepřetrvává nebezpečí. Střelba se patrně omezila na food court nákupního střediska, kde muž s puškou spustil střelbu, načež ho zastřelil ozbrojený civilista.

Střelec vešel do nákupního centra s puškou a několika zásobníky s náboji a začal střílet ve stravovacím prostoru, uvedl šéf policie v Greenwoodu Jim Ison.

“Jsme znechuceni tím, že se událo další neštěstí tohoto druhu v naší zemi,” řekl Bailey.

Střelce zabil 22letý muž ze sousedního okresu Bartholomew. Měl u sebe legálně drženou střelnou zbraň, řekl Ison. “Skutečným hrdinou dne je občan, který měl u sebe ve stravovacím prostoru legálně drženou střelnou zbraň a dokázal střelce zastavit téměř hned, jakmile spustil,” zdůraznil Ison. Policie zabavila podezřelý batoh, který byl v koupelně nedaleko gastronomického prostoru.

Čtyři z lidí zasažených střelbou byly ženy, není ale jasné, jakého pohlaví byli oběti, které zraněním podlehly. Mezi dvěma zraněnými, jejichž stav je stabilizovaný, je i 12letá dívka.

Nedělní střelba byla jen poslední z řady podobných událostí z posledních měsíců. Na Den nezávislosti střílel v americkém městě Highland Park nedaleko Chicaga do průvodu mladý muž. Zahynulo sedm lidí a dalších zhruba 30 utrpělo zranění.

Na konci května 18letý mladík Salvador Ramos na škole v texaském Uvalde zastřelil 19 dětí a dvě učitelky.

(čtk)

Přečtěte si další články

11 komentáře

Gedeon Spilett 18/07/2022 - 20:09

ýplod sociálního inženýrství od woke sociálních inženýrů, jenž nyní kompletně ovládli státní správu v západních zemích. Posuďte sami perličky z tohoto dotazníku:
1. Součástí tohoto dotazníku je otázka na vaše pohlaví. K dispozici je možnost uplatnit vlastní popis (zde se uvádí takové ty věci jako fluid).
2. Další otázka je ohledně vaší sexuální orientace. Možnosti jsou čtyři: heterosexuál, gay či lesba, bisexuál, v poslední máte možnost uplatnit vlastní popis své orientace (asi když máte rádi kočičky).

3. Pak přijde pasáž, kde se velmi detailně ptají na váš etický původ. Zejména pokud a jak jste namixován, úsměvná je možnost Other white background (tedy jiný bílý původ – už jen chybí v popisku přidat upozornění, ať si při této volbě odplivnete). Ještě se také v rámci této sekce ptají na vaše náboženství.

4. Absolutní kádrovací bomba přichází v posledních čtyřech pasážích, kde se v první části ptají na živitele vaší rodiny v době když vám bylo čtrnáct let. Ptají se, co dělal (dělala) a možnosti obsahují: rutinní manuální práci (jako uklízečka, řidič, servírka, a tak dále), práci klerika či obdobné práce, moderní práce (jako učitel, sestra, sociální pracovník), pak jsou kolonky pro elitní či lepší práce (manažeři, advokáti a tak dál). Další otázka navazuje na tuto otázku (něco v duchu, zdali živitel v době kdy vám bylo mezi 11 a 14 byl nezaměstnaný, normální zaměstnanec či samoživitel). Následuje otázka ohledně školy, kterou jste navštěvoval (možnosti jsou něco jako normální státní školy, lepší či elitní soukromé školy, školy mimo Velkou Británii). Poslední otázka je, kde bydlíte (pro určení, zdali je to vyloučená lokalita či nikoli).

Jinými slovy, pokud přijde na onen povinný Diversity Monitoring (sledování diverzity), jedná se pouze o staré dobré kádrování – doslova a do písmene tak, jak jej známe z totáče. Lze se jen domnívat, k čemu jsou tato data použita a jaký mají dopad na vaše přijetí do pozice na kterou se hlásíte – ale očividně, pokud by se nepoužívala, k čemu by se asi sbírala.

Prakticky od počátku války na Ukrajině slýcháme z úst mainstreamových (schválených) politiků, že válka na Ukrajině je i naše válka za západní hodnoty. No prima, já si ještě pamatuji, že se v roce 89 právě PROTI těmto hodnotám bojovalo (či zvonilo, což je vlastně též).

pvapov hvězd a pvuhů 18/07/2022 - 16:31

Šťastná to země, plná spokojených, harmonických a nervově vyrovnaných lidiček. Heslem je “ani týden bez masakru!”. Vždyť k čemu by jinak ty samopaly mezi lidmi byly? Jaký by to mělo smysl? Spojené státy americké náš vzor!

svaty_vaclav 18/07/2022 - 16:48

Sledujte @neCT24

Dobvý den pvapove hvězd a pvuhů – znám, to byla švanda, když to Parkanová, pavdon Pavkanová zpívala.

Sledujte @neCT24

Rozenkratz 18/07/2022 - 11:20

Americký prezident Joe Biden, že Spojené státy budou i nadále hrát roli na Blízkém východě, a nedovolí Číně a Rusku, které by mohly poškodit zájmy Spojených států, vyplnit „vakuum“.

Čína na to uvedla, že Blízký východ není ničí „dvorek“, ani tam neexistuje tzv. „vakuum“.

cyklon B 18/07/2022 - 11:07

V největší demokracii se tam lidé střílej jak králíci na honu a studentíci mezi sebou. Bidete, máš tam bordel jak sviňa !

úsměv 18/07/2022 - 11:02

Ta nějak to vypadá, že nežijeme v Česku, nýbrž v ČEZku. Kéž by se vše překlopilo v to, že Fialově eurobolševické vládě, nejhorší vládě od roku 1989, jež oprášila ty nejpokleslejší totalitní praktiky, uděláme pápá !!!

jmm 18/07/2022 - 10:56

Měl jsem “stěstí” projel jsem USA křížem krážem….
Česko je nádherné-vše zelené….
A i Rusko je zelené….
“ZZR”

mudrc 18/07/2022 - 10:45

Naše pravda opět v akci = tendenční vybírání článků, aby byly vždy dehonestovány USA či Ukrajina a vychvalováno Rusko s Čínou. Asi i proto jsou čeští bolševici oblíbení u voličů. Podzimní volby to jistě zase prokážou. A tak je to dobře.

Cyrus Smith 18/07/2022 - 11:28

Naše česká televize a další média opět v akci . Vybírají ibformace dehonestující Rusko a čínu, ostatní zamlčují.
Nepohodlné informace česká televize neuveřejňuje, politiky, kteří se jí znelíbili, nezve do svých pořadů, ač si ji také platí.
V médiích a na internetu u nás trvalé probíhá manipulace a umlčování nepohodlných názorů.
Mému známému byl poprvé smazán příspěvek na FB a zablokován dočasně vstup do diskuze, když okopíroval pár vět z veřejné  Wikipedie o ukrajinskému pluku Azov. Redakce zdůvodnila smazání a blokaci tím, že příspěvek naplňuje „schvalování trestného činu, popírání či ospravedlňování genocidy“.
To však daný příspěvek nedělal – upozornil pouze na kontroverzní informace o azovském pluku. Pravda se zakazuje a je dehonestována.

Gedeon Spilett 18/07/2022 - 10:32

Světový řád pod vedením USA se bortí

Zdálo se, že svět skutečně směřuje k éře optimismu, pokroku a prosperity. Prostřednictvím globalizace měla být vytvořena ekonomická vzájemná závislost, která by válku učinila zastaralou. Vývoj se však ubíral jiným směrem a teze o „konci dějin“ a vítězství liberální demokracie se nenaplnila. Události 11. září, nekonečné války v Iráku a Afghánistánu a globální finanční krize v roce 2008 vytvořily jiný svět. Po třech desetiletích může být globální politická a ekonomická situace jen stěží depresivnější.

EU mezitím postrádá vize a vedení. Západ se chytil do pasti sebepoškozujícího skupinového myšlení. Lídři EU jsou odtrženi od reality a inklinují k nesprávným kalkulacím, neschopnosti, vojenské přepjatosti a klamu. Jsou tak posedlí Ukrajinou, že zcela ignorují, že ekonomiky jejich vlastních zemí se rozpadají pod tíhou sankcí uvalených na Rusko.

Rudý vítr 18/07/2022 - 10:23

Na západě to beru jako normální věc…..tam je to národní sport…….

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.