Policisté míří na Slovensko

od redakce

Česká republika vyšle na žádost slovenské policie na slovensko-ukrajinskou hranici 50 policistů. Jejich úkolem bude pomáhat při registraci osob překračujících hranici, uvedla policie.

Kvůli bezpečnosti nebude policie zveřejňovat detaily o přepravě českého kontingentu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ČTK sdělil, že policisté by měli odjet v úterý. »Slovensko oficiálně požádalo o policejní pomoc, zítra (v úterý) by měl odjet kontingent čítající 50 policistů,« uvedl Rakušan. Ministr dříve opakovaně informoval o dohodě se Slovenskem, že na případnou žádost ČR své policisty do sousední země vyšle. »Úkolem policistů bude pomáhat při registraci osob překračujících státní hranici,« doplnila policie.

Slovenské ministerstvo vnitra informovalo, že požádá unijní agenturu Frontex o pomoc při ochraně své 98 kilometrů dlouhé hranice s Ukrajinou, která je také vnější hranicí EU a schengenského prostoru. Bratislava minulý týden vyčlenila 1500 vojáků na pomoc policistům na slovensko-ukrajinské hranici.

Od čtvrtka, kdy ruská armáda zahájila speciální operaci, přešlo na Slovensko přes společnou hranici více než 30 000 Ukrajinců. Počty každým dnem stoupají a na hraničních přechodech se čeká až 12 hodin, podle slovenské policie odbavování lidí zpomalují kontroly na ukrajinské straně. Ze strany ukrajinských uprchlíků zatím není podle slovenských úřadů velký zájem o ubytování na Slovensku, většina pokračuje za rodinou.

České ministerstvo vnitra kvůli situaci na Ukrajině již dříve připravilo plán pomoci uprchlíkům se čtyřmi stupni podle intenzity pomoci a počtu příchozích. Minulý týden vláda spustila druhý ze čtyř stupňů. Počítá tak v tuto chvíli se zajištěním 5000 lidí. Na tuto podporu a zabezpečení by podle odhadů mohlo být potřeba 1,5 miliardy korun.

(cik)

Přečtěte si další články

4 komentáře

Yurri Simon 01/03/2022 - 10:06

SMRT RUSÁCKÝM OKUPANTUM..!!!!!!

Alex 01/03/2022 - 12:14

Retardovaný trouba YURRI SIMON dostal vycházky a už tady zase exhibuje!

Yurri Simon 01/03/2022 - 12:43

Asi takhle už má celý svět ty zasraný rusácký okupanty v píči, ty kolaborante s fašouny..!

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/rusko-chce-zabranit-rozmisteni-jadernych-zbrani-na-ukrajine-tvrdi-lavrov-svet-ho-uz-ignoruje-40388768

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.