Stále více zbraní

od redakce

Ukrajinci potvrdili, že jejich letectvo používá bojové vrtulníky Mi-24, které jim věnovala Česká republika, která také vyzbrojuje Ukrajinu. Snímek helikoptéry zveřejnilo na Twitteru ukrajinské centrum pro strategickou komunikaci Stratcom, které má na starosti zejména boj proti dezinformacím a dalším vnějším hrozbám. O dodání vrtulníků se spekulovalo už několik měsíců, v květnu o něm mluvil také americký ministr obrany Lloyd Austin. Česká strana ale jakékoli další podrobnosti o pomoci Kyjevu odmítla zveřejnit. ČR byla jednou z prvních zemí, která v souvislosti s ruským vstupem na Ukrajinu poskytla Kyjevu konkrétní vojenskou pomoc. Podle ministryně obrany Jany Černochové poskytla česká vláda do konce května Ukrajině vojenský materiál za více než 3,5 miliardy korun, další dodávky za 600 až 700 milionů korun měly následovat. Na snímku je bitevní vrtulník Mi-24.

(ava, čtk)

FOTO – ČTK/Jaroslav OŽANA

Přečtěte si další články

57 komentáře

svaty_vaclav 25/07/2022 - 17:36

Sledujte @neCT24

🤡🇨🇿 Šašek Dominik Hašek a budoucí kandidát na prezidenta ČR zase řádí, Češi v Rusku podle něj podporují ruský režim a války.

„Mrzí mě to moc. Práce českého občana v Ruské federaci je podporou ruského režimu, války na Ukrajině, a tedy nebezpečí pro naši zemi a její občany. Neviním však toho kluka ani jeho agenta, ale vládu a parlament ČR, že doposud nepřijal zákon, který toto zakazuje,” píše Hašek na Twitteru.

Jaškina by Hašek poslal rovnou za katr, jen mu k tomu chybí patřičný zákon.

„Kdyby byl zákon toto zakazující (našim občanům), tak by se musel dle toho chovat. Nebo by byl odsouzen,” pokračuje kdysi slavný hokejista.

🤡🤡👎Připomeňme, že sám Hašek s hokejem končil v moskevském Spartaku, kde v sezóně 2010-2011 odchytal 44 zápasů. Zadarmo to asi nebylo…

Sledujte @neCT24

svaty_vaclav 25/07/2022 - 17:30

Sledujte @neCT24

25.7.2022 ❗️🇷🇺Brífink Ministerstva obrany Ruské federace:

📍Ozbrojené síly RF potlačily v DLR čtyři čety vícenásobných odpalovacích raketových systémů Grad Ozbrojených sil Ukrajiny;

📍Ruské letectvo a dělostřelectvo zničily čtyři sklady zbraní Ozbrojených sil Ukrajiny a lokátor systému protivzdušné obrany S-300;

📍Ruské ozbrojené síly zničily v Chmelnické oblasti překladiště munice HIMARS a granáty pro houfnice M777 vyrobené v USA;

📍Ruské letecké a kosmické síly zničily více než 100 nacionalistů a zahraničních žoldáků útokem na 95. brigádu Ozbrojených sil Ukrajiny v DLR;

📍Ruské ozbrojené síly zničily dva výsadkové čluny ukrajinského námořnictva se sabotéry ve vodách ústí Dněpru;

📍Ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily šest ukrajinských donů, zachytily šest granátů raketového systému Uragan;

📍Ruské letectvo a dělostřelectvo zasáhly šest velitelských stanovišť ukrajinských jednotek v Záporožské a Nikolajevské oblasti.

VELKÝ ÚSPĚCH Ukrajinské armády! – Ukrajinci vyhodili do vzduchu a zničili 3 ukrajinské mosty. Jen tak dál Ukrajinci, takhle tu válku vyhrajete.

Sledujte @neCT24

Vladimír Kusyn 25/07/2022 - 16:39

Tady se na tomhle serveru , pisatelé ještě asi nepochopili, že válka je obrovský byznys ! Zbraně jsou : The First Sortiment ! Válku bez zbraní nelze vést ! Je jedno , jestli agresor je Rusko nebo Ukrajina ! Potraviny se dají sehnat, ale válečný materiál NE ! Válka je vůl ! Napsal , kdysi v 60.tých létech jeden hudebník . Já se jen bojím chemických zbraní ! Jaderné se nepoužijí, protože to by byl konec Světa ! Ale děje se to kousek od EU ! Dá se to sledovat na Netu. Válka v Jugoslávii, se taky uskutečnila v centru Evropy . Umírají lidé a to je to, co agresor asi nepochopil ! Civilní občané . Voják je žoldák a ví, kam jde . Obyčejný občan , jen zírá na stupidnost států, které to provádějí !

Pateraki 24/07/2022 - 13:31

Je zarážející kolik je v ruských obchodech českého piva! Být ty pivovary naše, tak se tam nic nedostane. Ale jak jsem tu již upozorňoval, zahraničních firem a vývozců se nějaké sankce netýkají. Kšeft je kšeft… Věřím, že české pivo chlastají i Ukrajinci v zákopech. Proto mají takové bojové úspěchy…

Fery 25/07/2022 - 11:09

Pateraku, všichni víme, že jsi blb, ale není třeba to dávat až tak okatě najevo. Kdybys totiž nebyl blb , věděl bys, že EU nijak neomezuje VÝVOZ potravin do RuSSka. Je to naopak RuSSko, které ZAKAZUJE DOVOZ potravin z EU.

Pokud jsou tedy ruSSke obchody plné českého piva, je to proto, že sami ruSSaci serou na Putinova nařízení…

Paterak 25/07/2022 - 14:45

Fery, který jnick tebou používaný o mě ještě ví, že jsem blb? Nakonec to budu ještě já sám. Jinak vidím, že Rusové jsou na tom dobře, když si můžou ze západu objednat co chtějí. Tak, že kdo vlastně koho sankcionuje?

Fero 25/07/2022 - 15:35

Že jste blb, jakému není v naší soustavě a přilehlém vesmíru rovno, je známé jako že po neděli přijde pondělí. Proto nikoho nepřekvapí vaše nevídaná imbecilita, která znemožňuje nabytí povědomí o tom, že Rusko uvalilo sankce na dovoz masa, ryb, zeleniny, ovoce, ořechů, soli a mléčných výrobků ze zemí, které předtím uvalily sankce na Rusko. Kde tam je, vy hovado tupé, něco o pivu? Nicméně je oprávněné předpokládat, že kdyby ty “české” pivovary nadále říkaly “pane” Čechům, s vysokou pravděpodobností bychom si v rámci demonstrace své vazalské poslušnosti sami zakázali do Ruska pivo vyvážet, aniž by to po nás někdo chtěl. Viz: Budějovický Budvar pozastavil výrobu a dodávky piva pro ruský trh

Paterak 25/07/2022 - 17:24

Nejdřív je příčina potom následek. Tak to prostě je. Vidíš a já myslel, že Rusy vyhladovime a oni to udělají sami. Komu to prospěje nejvíc? Nám asi, jako vždy ne! P.S. Asi tě musim hodně štvát!? Tak zase něco nastuduj! Howgh.

svaty_vaclav 23/07/2022 - 20:51

Sledujte @neCT24

„Běžím za Azovstal“🤦‍♂️, Taková akce se dnes konala v devíti ukrajinských městech. Lidé se shromáždili, vztyčili nacistické vlajky s nacistickými symboly, aby podpořili „obránce Mariupolu“.

Samotná akce Run for Azovstal potrvá od 23. do 30. července. Běžecké závody budou probíhat v 15 městech Ukrajiny, Torontu a Varšavě.

Je zarážející, kolik lidí otevřeně podporuje nacismus. 😡
_______________________________________________________________________________

☝️Pomoc ukrajinským nacionalistům ze západoevropských zemí se k nim nedostává, nebo záhadným způsobem mizí v kapsách úřadů, uvedl lídr Čečenska Ramzan Kadyrov.

„Co by západoevropské země neudělaly pro Ukrajinu, aby boje do posledního Ukrajince probíhaly v normálním režimu. Peníze, zbraně, technika, lidé – a to je jenom malá část jejich prý ušlechtilých aktivit…Vojáci prchají, vybavení je likvidováno a zbraně úspěšně přecházejí do rukou spojeneckých jednotek. Mám pocit, že tady něco nehraje. Pomoc, která byla určena ukrajinským nacionalistům, k nim nedochází, nebo záhadným způsobem mizí v kapsách úřadů a morálka slavných ukrajinských vojáků je pořád nižší a nižší,“ napsal Kadyrov na svém telegramovém kanálu.

„Nicméně jedno víme jistě – naše jednotky postupují neúprosně vpřed, osvobozují okupovaná území a vy se dál vznášejte ve svých oblacích,“ dodal.

Sledujte @neCT24

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.