Pozemní personál Lufthansy stávkuje, dotkne se to 144.000 cestujících

od redakce

Letecký provoz v Evropě dnes ovlivní stávka pozemního personálu německých aerolinek Lufthansa, kterou chce odborový svaz Verdi docílit zvýšení platů. Společnost oznámila, že ruší více než 1000 spojů plánovaných na dnešek především z Frankfurtu nad Mohanem a z Mnichova. Z těchto měst vypravuje i letadla do Prahy. Stávka se uprostřed prázdnin dotkne asi 144.000 lidí, kteří měli na dnešek naplánovanou cestu s Lufthansou. Ne všem bylo možné rezervovat letenky na jiný termín, protože letadla jsou obsazená. Letecká společnost radí zákazníkům, kteří nedostali nabídku náhradního letu, aby se nevydávali na letiště, protože tam kvůli stávce bude otevřeno jen málo servisních přepážek nebo žádné. Podle úterního vyjádření Letiště Praha byly pro dnešek zrušené tři spoje mezi Prahou a Mnichovem a dále čtyři odlety z Prahy do Frankfurtu a tři přílety z Frankfurtu do Prahy. Předseda představenstva Lufthansy Harry Hohmeister plány odborářů z Verdi stávkovat během letních prázdnin ostře kritizoval. Ničí podle něho “dovolenkové sny” lidí. Agentura DPA připomíná, že jde o první stávku pozemního personálu Lufthansy od začátku pandemie covidu-19, která se koná na pozadí chaotické sezony v letectví. Odbavování na letištích v evropských zemích letos v létě komplikuje nedostatek pozemního personálu i zesílený zájem lidí o cestování. Podle odborů Verdi za současnou situaci může špatný management na letištích i u leteckých společností a také přehnané propouštění zaměstnanců během koronavirové krize. (*ČTK)

Přečtěte si další články

2 komentáře

Lendy Mirza 29/07/2022 - 00:40

Z čistě ekonomického hlediska Putin skutečně potřebuje evropské trhy mnohem více, než svět potřebuje ruské dodávky energie. V loňském roce Evropa dovezla 46 % své energie z Ruska – ale Rusko vyvezlo 83 % své energie do Evropy !

Navzdory Putinově tolik medializovanému „ otočení na východ “, které má nahradit ztracený, někdejší primární trh v Evropě, asijské země využívají slevu 35 dolarů s přebytečnou ruskou ropou. Rusko přitom může jen stěží přesměrovat plyn z Evropy, protože 90 % jeho stávající infrastruktury plynovodů proudí do Evropy , nikoli do Asie . Existuje pouze jeden funkční plynovod z Ruska do Číny nebo Indie, což se odráží v 16,5 miliardách m3 odeslaných do Číny v roce 2021 ve srovnání se 170 miliardami m3 odeslaných do Evropy .

Ju 27/07/2022 - 17:14

V Kupjanském okrese v Charkovské oblasti, který okupuje horda, musí školní knihovny zničit všechny knihy vydané na Ukrajině od r. 1991, a to včetně pohádek a ilustrovaných dětských knih bez textu…to není “denacifikace”, to přišli nacisté “deukrajinizovat”https://t.co/4ueualrKP6
V Kupjanském okrese v Charkovské oblasti, který okupuje horda, musí školní knihovny zničit všechny knihy vydané na Ukrajině od r. 1991, a to včetně pohádek a ilustrovaných dětských knih bez textu…to není “denacifikace”, to přišli nacisté “deukrajinizovat”https://t.co/4ueualrKP6

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.