Rusko nadále postupuje

od redakce

Ruská vojska ovládla další dvě osady jižně od Lysyčansku a snaží se obklíčit ukrajinské vojáky v tomto městě. Podle hodnocení amerického Institutu pro výzkum dosáhnou Lysyčansku v nejbližších dnech.

“Ruská armáda obsadila Loskutivku a Raj-Oleksandrivku, které se nacházejí poblíž Lysyčansku a Severodoněcku,” uvedlo velení ukrajinské armády s tím, že cílem současné ruské ofenzívy je obklíčení Lysyčansku. Ten tvoří souměstí se Severodoněckem, který už je prakticky v držení Ruské armády.

Ruská armáda se rovněž nevzdává snah obsadit silnici vedoucí z Bachmutu do Lysyčansku, která pro ukrajince představuje jednu z posledních zásobovacích tras pro nejvýchodnější část donbaské fronty. Bojuje se o výšiny poblíže vesnice Berestove.

Štáb dále uvádí, že ruské síly podnikají ofenzívu ve směru na Zolote. Podle zpráv z předchozího dne ukrajinská vojska tuto oblast z větší části vyklidila, aby se s ruským postupem jižně od Lysyčansku vyhnula obklíčení. Rusko podle vedení ukrajinské armády také posiluje své jednotky jižně od Izjumu a připravuje se obnovení ofenzívy na Bervinkove a Slovjansk.

Obsazení dvou vesnic u Lysyčansku potvrdil také gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj. Podle něj se v Severodoněcku dál odehrávají boje o průmyslový areál na západě města. Samotný Lysyčansk čelí ruskému ostřelování.

Britské ministerstvo obrany ve svém ranním hlášení uvádí, že ruské síly v posledních dnech velmi pravděpodobně postoupily až k jižnímu předměstí Lysyčansku. Část Ukrajinců se musela stáhnout, aby nebyla obklíčena. Ruský postup je podle něj důsledkem posil a soustředěné palby a také z nechuti proti lépe vyzbrojené ruské armádě bojovat.

“Ruské síly pokračovaly v ziscích jižně od Lysyčansku a v nadcházejících dnech pravděpodobně dosáhnou města. Upozorňuje také na zlepšení ruské protivzdušné obrany, která Ukrajincům v Donbasu brání v efektivním využití bojových dronů. Upozorňuje institut ISW.

(čtk, jac)

Přečtěte si další články

23 komentáře

Vladimír 24/06/2022 - 12:13

Tak takové zprávy nám naše “svobodná”, “nezávislá” a “necenzurovaná” veřejnoprávní média určitě nenabídnou…

Zeman 24/06/2022 - 08:35

RF postupuje a lidé nezatížení propagandou pětikolky , ČT , Bruselu a USA přijímají tuto realitu.

komentátor 24/06/2022 - 16:17

TAKTO?
Mocna byvala 2. nej armada sveta vybombardovava z Ukrajincu fasismus, rovna mesta a vesnice se zemi a misty na fronte postupuje.

Kotaz 23/06/2022 - 22:00

Pratele a obdivovatele euroasie.
Napiste sem konecne nektery, co mate doma kvalitniho znackoveho a ruskeho.
Nafta a plyn se nepocita, ten stejne nevyrabi.

Auto, televize, smartfone, vrtacku, rifle, tenisky, lyze, DVD, rtenku, aspon spendlik. PISTE!

Kotaz 23/06/2022 - 23:37

Paterak fronda jmm….
vodka vypita?

Paterak 24/06/2022 - 06:27

Osobně mám z Ruska Čajkovského, L.N. Tolstého a jeho Vojnu a mír, Puškina, Lermontova, Dostojevského, Gorkého, Čechova…, no a pak stoličkou a kaviár. Osobně nic jiného z Ruska nepotřebuju. A ať si tam klidně dělají co chtějí. Je mi to fuck. No ještě jsem zapomněl na rodáka Zino Davidoffa a jeho doutníky, jehož krédem bylo: Smrdí vaší ženě doutníky? Vyměňte ji! Ahoj a hezký den.

Rudý vítr 24/06/2022 - 13:28

Kdysi jsem miloval sovětský svaz víc jak svoji stáru.Ted nemám ani staru ani sovětský svaz……..

Paterak 24/06/2022 - 15:16

A co my s tím?

petr 24/06/2022 - 06:36

já mám s russka hromadu dezinformací,lží a hoaxů …

Paterak 24/06/2022 - 06:49

To je mi líto, ale proč se tedy nedíváte na ČT? Určitě vás tam nesklamou. Netrapte se nad zprávami z Ruska, nestojí to za to.

Twitteraci 23/06/2022 - 21:24

174. #dobrázpráva tohoto roku: Kdo má oči, vidí. Kdo má rozum a možnost, prchá z ruSSkého ráje. To je nejlepší potvrzení vývoje v říši zla.
Hlasování nohama vypovídalo vše o bolševickém ráji i u nás.

Ruska prchají IT specialisté, z jednoho milionu jich chybí už 170 tisíc. Za příčina západní sankce, migrace „značná“.

Paterak 24/06/2022 - 06:42

Ano podle posledních zpráv prchají z Ruska i miliardáři. Kam, na západ? Vždyť jim tam ukradnout majetek a znárodní jachty. A tito kapitalističtí zloději s komunistickými sklony si je najdou třeba na Fidži aby je okrádali. Oni jsou v bezpečí jediné doma. To je kokotina, viď?

Paterak 23/06/2022 - 20:39

USA prodaly(!!!) Ukrajině raketomety s krátkým doletem aby neterefily náhodou Rusko a nerozházely si to s ním. Jen dolet po Ukrajině. Ničte že si svou zem, ničte. My vám ji pak za těžké prachy, nerosty, polní komodity atd. pomůžeme opravit, myslí si Amerika. V kapitalismu ani kuře zadarmo nehrabe, když hrabe. Jen naše zem na konfliktu Rusko Ukrajina prodělá i Černochové kalhotky.

Paterak 23/06/2022 - 16:40

V případě takovéhoto střetu mají nezúčastněně státy jedinou starost, jak na tom co nejvice trhnout. Američané to mají dobře spočítané. Co nejvíce ať se ničí a pak se budou podílet na obnově infrastruktury, hospodářství, nabídnou Maršálův plán atd., atd. Nic neudělají zadarmo! Rozhodně minimálně na sporu Rusko Ukrajina netratí. Humanitární pomoc zadara vcelku žádná, žádné darování tanků a munice, co nejméně si narušit zaběhlé hospodářské vztahy s Ruskem. A my? Tančíme radostí, když nám Rus zavře plyn, vydáváme na Ukrajinu a Ukrajince nehorázné nenávratné sumy. Zdražujeme, vždyť jsme ve válce!To co děláme není kapitalismus ale zastydlý internacionalismus. Ukrajina se řadí k státům jako byla Kuba, Nikaragua, Angola… Ti co tuhle politiku podporují by se měli zamyslet. Nejste podporovatelé kapitalistického režimu a myšlení. Jen tu plácáté kydy…
P.S. Jsem menševik

Paterakova 23/06/2022 - 20:33

Jsem KOKOT domácí!

Paterak 24/06/2022 - 06:31

A co my s tím?

rozvědčík 23/06/2022 - 16:33

Satelitní snímky posilují obvinění, že Rusko převáží obrovské množství ukradeného ukrajinského obilí režimu Bašára Asada v Sýrii. @radiosvoboda zdokumentoval sérii zásilek přes největší obilný terminál na Ruskem okupovaném Krymu.

UKR piloti 23/06/2022 - 14:36

Rusové se zlepšili. Drony už jsou Ukrajincům skoro na nic.
Dnešní Novinky
Ukrajina musela omezit použití dronů, které jí v prvních týdnech pomáhaly bránit se ruské invazi, uvedl Jack Detsch z časopisu Foreign Policy z odvoláním na ukrajinské vojenské zdroje. Důvodem je, že Rusko posílilo prostředky protivzdušné obrany.

Ukrajinci kvůli tomu omezili nasazení tureckých dronů Bayraktar TB2.

„Nyní vybudovali tak dobrou protivzdušnou obranu, že jsou skoro nepoužitelné,“ řekl podle serveru Breaking Defence jeden z ukrajinských pilotů, který je v současné době v USA, kde lobbuje za pomoc.

Jiný UKR pilot v USA: „Jak znám ruskou protivzdušnou obranu a co vím o dostřelu raket, jež nosí Gray Eagle, tak vám garantuju 90procentí šanci, že bude sestřelen.”

svaty_vaclav 23/06/2022 - 14:25

Sověti byli vždycky dobří vojáci. Nakopali Němce do zadků, když je hnali do Berlína.

………. Sláva Rusku! ……….

Sledujte @neČT24

Paterak 23/06/2022 - 14:16

Ukrajina jako totalitní nacistická diktatura v plné kráse… Likvidace parlamentní opozice.

Paterak 23/06/2022 - 15:57

Za sebe blbe. Neboj se!

jmm 23/06/2022 - 14:05

Jo, dobrá “protivzduška” nemá chybu….

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.