Samopal v New Yorku až od 21

od redakce

Guvernérka amerického státu New York Kathy Hochulová, podepsala sbírku zákonů omezujících nákup poloautomatických zbraní. Bude posunut věk umožňující nákup zmiňovaných zbraní z osmnácti let na dvacet let.

“Není možné takovým to způsobem dále žít”, poukazovala při svém projevu na velké počty mrtvých při hromadných střelbách. Jenom za uplynulou sobotu a neděli zemřelo při třinácti útocích nejméně dvanáct lidí a sedmdesát jich utrpělo zranění. V roce 2022 už v USA bylo 246 útoků se střelnou zbraní.

Prezident USA Joe Biden vyzval republikány ke schválení zmiňovaného balíčku zákonů. Díky většině v dolní komoře amerického kongresu je šance na schválení zbraňového omezení velmi reálná.

(jac)

Přečtěte si další články

4 komentáře

kremlin 07/06/2022 - 21:02

Šéf Nočních vlků na Harleyi.

Profesor Lomonosovovy univerzity života “Chirurg” Zaldostanov “My už jsme teď tak daleko, že nás, Rusko, v podstatě nic nespojuje se západní civilizací. Všechny mosty jsou spáleny. Nějaké sankční seznamy, pro nás, čestné lidi, věřící lidi, nemají žádný význam”.

jmm 07/06/2022 - 18:12

To je “škoda”…..

kremlin 07/06/2022 - 15:23

No konecne!
Porad pravo pravo, at si USA zmeni Ustavu.
My RF mame Ustavu a vsichni poslouchaji jak hodinky.
Janek z tanku mel 17 let, kdyz vyjel strilet do valky.
A Sarik byl prapra predek komisare Rexe.

Petra Lajka Prokšanová

Paterak 07/06/2022 - 15:15

Ale jděte, už patnáctileté děti mají mnohdy schovaný celý arsenál zbrani. Cvičná střelba ostrými u mladých kluků někde v přírodě, to je docela běžná zábava mládeže…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.