Slovenské komunisty podpořil populární rapper Rytmus

od redakce

Bylo by jistě zábavné vidět ta orosená čela českých zpěváků či herců ve chvíli, kdy četli, že jejich kamarád, populární slovenský rapper Rytmus, bude volit Komunistickou stranu Slovenska. Vždyť správné je být pravicový! – Viděno optikou českých celebrit. Ne tak na Slovensku.

Pokud si Rytmuse nevybavujete a myslíte si, že jej neznáte, tak vězte, že znáte. Patrik Rytmus Vrbovský je expartner zpěvačky Dary Rolins. Zvonky štěstí jim ale přály jen sedm let, teď už je jeho manželkou slovenská modelka a moderátorka maďarsko-bosenského původu Jasmina Alagič. Možná si ho ale pamatujete spíš z porot soutěží Česko hledá Superstar, kde před 12 lety seděl s Helenou Zeťovou, Gábinou Osvaldovou či Paľem Haberou, nebo loňské Česko Slovensko má talent, kde účastníky hodnotil vedle Jakuba Prachaře, Marty Jandové, Jaro Slávika a Diany Mórové.

Tak přesně tenhle Rytmus v anketě slovenského serveru Refresher.sk prohlásil: »Nebudem držať hubu a krok – volím KSS!« Tamní redakce oslovila několik slovenských rapperů, jestli půjdou volit a zda to považují za důležité. »Samozrejme, že je to dôležité. A preto idem voliť Komunistickú stranu Slovenska číslo 6. A prečo? Pretože mali by sme sa ozvať, keďže máme veľa followerov a vieme ovplyvniť spoločnosť,« reagoval Rytmus podle slovenských médií. Kromě něj KSS veřejně podpořili také například členové skupiny Kuky band.

Patrik Vrbovský nijak neskrývá, že na muzice velmi dobře vydělává, a tak se rád občas obklopuje drahými věcmi. To ale neznamená, že se při své tvorbě občas drsně neopře do toho, jak moc jsou lidi ochotni pošlapat svoji důstojnost kvůli luxusu. Jedním z jeho největších hitů byly Zlatokopky. Mimochodem v klipu si hlavní roli střihla Agáta Hanychová.

Královské příjmy zřejmě Rytmusovi nezatemnily mozek, nezbavily kritického myšlení a sociálního cítění. To si myslí i předseda KSS Jozef Hrdlička. »Tá podpora nás samozrejme príjemne prekvapila a potešila. Viem ale, že Rytmus má sociálne cítenie a vie, ako zle teraz Slovensko funguje,« okomentoval pro Naši pravdu.

Debata o slovenských volbách v Praze

Výsledky slovenských voleb a jejich dopad můžete s předsedou KSS Jozefem Hrdličkou probrat při debatě v pražském sídle ÚV KSČM (místnost č. 76), která se uskuteční v pondělí 16. října od 17 hodin.

(jan)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.