Stíhání Fica a Kaliňáka zrušeno

od redakce

Slovenská prokuratura zrušila stíhání bývalého premiéra Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka i dalších dvou osob v souvislosti s podezřením z dřívějšího zneužívání policie a finanční správy proti politickým oponentům Ficovy strany Směr-sociální demokracie.

Vyplývá to z úterního vyjádření generálního prokurátora Maroše Žilinky, který na tiskové konferenci také řekl, že stíháním obviněných byly porušeny zákony, protože nemohli využít práva na obhajobu. Policie loni v dubnu obvinila Fica z trestných činů založení a podpory zločinecké skupiny, zneužití pravomocí a z ohrožení daňového tajemství. Kaliňák byl stíhán pro podezření ze založení a podpory zločinecké skupiny a z ohrožení daňového tajemství.

Celá akce byla politicky motivovaná. Tato skutečnost vyplývá z vyjádření Fica, který konstatoval, že cílem aktérů bylo zlikvidovat politickou opozici. Levicovou. Ficovi i Kaliňákovi hrozilo vězení, ale pravda se přece jen ukázala. Směr-SD je v opozici od voleb v roce 2020, kdy s 18 % hlasů voličů skončil na druhém místě. V současnosti by podle průzkumů získal kolem 16 procent hlasů.

(ava, čtk)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.