Ukrajinské lži

od redakce

Jednotky ruské armády společně se silami vojsk Luhansku a Donbasu, nadále pokračují ve snaze obklíčit Lysyčansk a tím získat plnou kontrolu na územím Luhansku. Boje pokračují především v oblasti rafinerie a také o strategicky důležitou spojnici mezi Bachmutem a Lysyčanskem, jsou ale spíše sporadické. Média v Rusku informovala o tom, že ruská armáda už prakticky přebrala kontrolu a ukrajinská armáda je na ústupu.

Již dříve obsazené pozice v oblasti Charkova ruská armáda úspěšně brání za pomoci dělostřelectva, které ostřeluje pozice Ukrajinců. A zamezuje tak jejich postupu.

Dle včerejšího vyjádření ukrajinského generální štábu se podařilo dobýt zpět strategicky důležitý Hadí ostrov. Z vyjádření ruské armády však vyplynulo, že Hadí ostrov byl záměrně opuštěn. Kdyby jak říká Ukrajina došlo k dobytí ostrova, pravděpodobně by Rusové nestihli odvézt veškeré protilodní a protivzdušné systémy. Dle ruských médií má tato lež posílit nízkou morálku ukrajinské armády. Rusko si však ponechává nadále kontrolu nad oblastí z pevných pozic na Krymu a v Chersonské oblasti.

6000 tisíc zajatců a zběhů

Rusko oznámilo, že o začátku speciální operace zajalo nebo se mu vzdalo více než 6000 ukrajinských vojáků. Podle mluvčího ruského ministerstva obrany došlo k výměně 144 zajatců, jedná se o prozatím největší výměnu zajatců od začátku konfliktu.

Na obou stranách se jednalo především o zraněné a těžce zraněné vojáky. Na straně Ruska šlo hlavně o bojovníky Doněcké a Luhanské lidové republiky a na straně Ukrajiny o vojáky bojující v Mariupolu.

(jac)

Přečtěte si další články

23 komentáře

Lenka Sevou 04/07/2022 - 09:40

Rusko oznámilo, že zajalo nebo se mu vzdalo více než 144 ukrajinských vojáků. Podle mluvčího ruského ministerstva obrany došlo k výměně 6000 zajatců.

Paterak 04/07/2022 - 06:47

A to je právě ono, příklad jedné sportovkyně je prezentován jako by šlo o masový odpor sportovců proti vládní politice. Bohužel (bohudík) Putin má stále nebývalou podporu národa. Ale, když se objeví, z Ruského pohledu, zrádce, tak je prezentován div ne, jako mluvčí celého národa. Rusko to speciální akcí podělalo. Hodně toho tam dělá špatně. Ruský voják Míša Kolesnikov napsal Putinovi dopis proč dezertoval. To ale přeci neukazuje na stav celé ruské armády. Osobně Rusům vyčítám absolutní nepřipravenost ruské imperialistické intervence. Padni komu padni.

Gedeon Spilett 03/07/2022 - 09:53

Chvíli to vypadalo, jako by realita konečně prorazila hustou mlhu propagandistických dezinformací, které dominují zpravodajství západních médií o ruské „zvláštní vojenské operaci“ na Ukrajině, píše americký vojenský expert Scott Ritter pro seriózní nezávislý web Consortium News.
Ohromilo ho přiznání Oleksandra Danylyuka, bývalého hlavního poradce ukrajinského ministerstva obrany a zpravodajských služeb. Ten poznamenal, že přestává být opodstatněný optimismus, který panoval na Ukrajině po ruském rozhodnutí ukončit „první fázi“ ZVO (bleskový útok na Kyjev) a začít „fázi dvě“ (osvobození Donbasu). „Strategie a taktika Rusů jsou teď úplně jiné,“ poznamenal Danyljuk. „Jsou mnohem úspěšnější. Mají více zdrojů než my a nikam nespěchají.“

“Právě teď je mnohem méně prostoru pro optimismus,” uzavřel Danylyuk.

Paterak 03/07/2022 - 12:18

Nejhorší dezinformace je ta, co
se časem ukáže jako pravdivá. Nemáme možnost objektivně sledovat situaci na Ukrajině. Zřejmě se tam děje něco o čem nejsme provládními sděl. prostředky vůbec informováni. Opravdu věřím tomu, že kdyby Rusko chtělo, tak jsou jejích vojáci dávno v Kyjevě a magor Zelenský zlikvidován a ne že si bude klást Západu požadavky a děsit svět, jak je Ukrajina pro něj důležitá. Stále mne mračí boj o strategický důležitý Hadí ostrov. To je něco. Z ptačího pohledu území snad 150 na 300 metrů. Rusko jako imperialistický stát si hájí své zájmy mimo své území. Na tom není nic neobvyklého. Ale promyšlené to nemají ani náhodou. Padni komu padni…

jmarek3 03/07/2022 - 08:59

USA se podařil parádní kousek.Postavil proti sobě dva bývalé Sovětské státy. Samozřejmě je jasné ,že Rusko by rozdrtilo Ukrajinu během měsíce ,ale zvolilo postupnou opotřebovací válku ,protože potřebuje zjistit další akce nacistické EU a USA.

Tomino 11/07/2022 - 15:06

Pokud mluvíme o nacistickém EU, tak předpokládám, že obyvatelé EU jsou nacisti, ale věřte mi, já se nacistou necítím, ani nemám takové smýšlení.
A je zajímavé, že někteří, co kritizují pomoc EU uprchlíkům jakéhokoliv etnika, pak mluví o nacistickém EU.

Ale respektuji Vaše názory, byť se mi zdají trochu pomatené.

Tuti Fruti 02/07/2022 - 21:25

Ty nejsi mudrc, ale proamerický pitomec. Jac není odporný proruský troll, ale tydýt, který neví, že Doněck + Luhansk = Donbas.

mudrc 02/07/2022 - 18:45

Naše pravda = komunistické lži. Jac = odporný proruský troll.

svaty_vaclav 02/07/2022 - 13:29

⚡️🇷🇺To hlavní z brífinku Ministerstva obrany Ruské federace:

📍 Byla zasažena základna pro skladování zbraní a techniky 10 horských útočných brigád na Ukrajině v továrně na výrobu traktorů v Charkově, bylo zlikvidováno až 30 lidí

📍V oblasti Arťomovska zaútočily ruské letecké síly na základnu 1. praporu 30 mechanizované brigády Ukrajiny, zlikvidováno bylo až 120 lidí a 15 kusů techniky

📍 Tři ukrajinské prapory ztratily během 24 hodin více než 50 % svých bojovníků v oblastech Verchněkamenky a Zolotarjovky

📍 V rámci protibateriového boje byly zasaženy 4 ukrajinské raketometné čety v oblastech Novoluhanského, Želannovo, Berdyčeva a Vozdviženky

📍 Prostředky protivzdušné obrany sestřelily ukrajinský MiG-29 v oblasti Javkino Nikolajevské oblasti, sestřeleno bylo také 19 UAV

🇷🇺MO RF uvedlo počet vojenských objektů zničených od začátku speciální vojenské operace:

▪️ 227 letadel
▪️ 134 vrtulníků
▪️ 1430 dronů
▪️ 353 protiletadlových raketových komplexů
▪️ 3886 tanků a dalších bojových obrněných vozidel
▪️ 702 bojových salvových raketometů
▪️ 3073 děl polního dělostřelectva a minometů
▪️ 3954 kusů speciální vojenské automobilové techniky.

Sledujte @neCT24

fík 02/07/2022 - 11:07

Americký ekonom Jeffrey David Sachs:

” Nejpravděpodobnějším výsledkem“ současných bojů je, že Rusko dobude velkou část Ukrajiny a ta možná zůstane bez přístupu k moři nebo téměř bez něj. V Evropě a USA pak bude narůstat frustrace z vojenských ztrát a ze stagflačních důsledků války a sankcí.”

fík 02/07/2022 - 11:02

Jste mimo, vy tomu nerozumíte, sorry. Polák má všechno – rafinérie, energetiku. Stejně jako Slováci, Rakušané a Maďaři. My nemáme nic. Nemáme plynárny, trubky ani zásobníky. I ČEZ zprivatizovali z 30 procent. Vy tomu nerozumíte stejně jako Fiala. Plyn se kupuje na burze. A v té trubce je pomíchaný norský, ruský, americký, katarský LNG.

Fiala se může rozhodnout, jestli si ráno vezme bílou košili, nebo modrou nebo ponožky černé. O českých rafinériích rozhoduje předseda polské vlády Morawiecki a o distribuci zase maďarský premiér Orbán prostřednictvím státních firem.

ČEZ má o 300 procent vyšší zisk za první kvartál a vláda si vzala jen o 20 procent vyšší dividendu.
Je to banda diletantů, kteří tomu vůbec nerozumějí. Tam není jeden ekonom, nemají žádné zkušenosti, nerozhodují a vykládají nesmysly.

Co budete dělat, až přijde vláda a bude chtít prosadit sektorovou daň na energetické firmy?
Je to k debatě. Zisky energetických společností jsou extrémní. Maďarsko to zavedlo na dva roky, a dokonce i někteří odborníci říkají, že by se to dočasně mělo zdanit.

pozorovatel 02/07/2022 - 09:30

E DCF t – Někde vám něco přeskočilo. Nejspíš v hlavě.

Paterak 02/07/2022 - 06:41

Rusové bombardují Hadí ostrov. Já myslel, že to je nějaká hustě zabydlená enkláva a ono to má jen pár hektarů. A ještě k tomu si tam bombardují vlastní techniku. Podle mnohých je tohle válka. Až bude zajat Zelenský a bombardován Kyjev tak, že se tam nebudou moci promenádovat špičkoví politici Evropy, až někde bude tanková bitva, tak přijďte s válkou. Tohle je bezcílné čučkařeni Rusů. Padni komu padni…P.S. A vůbec jak si tam vedou naše tanky? Kde byly nasazeny a jaké úspěchy zaznamenaly a naší dobrovolníci? Vím o nich dokonce z prorežimních sděl. prostředků, že tam úspěšně loupí. No to žoldnéři dělají.

Paterak 01/07/2022 - 18:39

Rusové jsou horda, která dala světu takové lidi jako Čajkovského, Pliseckou L. M. Tolstého, a jeho Vojnu a mír, Puškina, Gogola, Gorkého, Čechova, Davidoffa, Koroljova…ale i Pussy Riot, Němcova, Navalného, Mitroffanofa, Finštejna…

Vilma 01/07/2022 - 16:43

Fórum v Petroradě
Pro ty,kteří to ještě neviděli a v TV neuvidí.
https://www.youtube.com/watch?v=hpY9rOAX5fs
Fóra se zúčastnily země, jejichž HDP tvoří tři čtvrtiny světové ekonomiky. I z EU a USA. Z ČR nikdo.

Gejza 01/07/2022 - 15:15

Dejme tomu čas, i kyjevská chunta se třeba nakonec prolže až k pravdě. Stejně jako se k ní prolhali němečtí nacisté během Norimberského tribunálu.

Emil Novák 01/07/2022 - 14:28

Nemuselo se to stát. Konflikt na Ukrajině zavinili USA, NATO, EU, za Českou republiku pak profašistická vláda Petra Fialy.

Karel Janda 01/07/2022 - 18:25

Ano, mám stejný názor od samého počátku války. Evropa má hloupé politiky, kteří naskočili na bludy USA, které potřebují mít slabou EU a slabé Rusko, aby ekonomicky lépe prosperovaly. V tomto plně souhlasím s V. Klausem, kterého ČT označila za “hlásnou troubu Ruska”. Klaus říká pravdu o tom kdo válku zavinil. Já ho nikdy nemusel a nevolil, ale v tomto má pravdu. Příprava Ukrajiny na válku jako oběti, byla zahájena již za prezidenta Obami, který započal vyzbrojování, to pokračovalo za Bidena, který vše spustil. Kdyby místo Bidena vyhrál volby Trump, válka by určitě nebyla. Trump, pravicový politik, byl vysmívaný evropskými i našimi zejména, divme se, pravicovými politiky. Říkám ale, že za něho byl ve světě větší klid a rozum. Jakmile v USA vzali kdykoli kormidlo politiky do ruky demokraté, tak se stabilita ve světě zhoršila. Je to jako u nás. Vládne tzv. “demokratická opozice” tak si říkali. Podle toho to také vypadá. Vládne nám menšina protože 3 strany (TOP 09, Piráti, KDU) by se do Parlamentu nedostaly. Díky Ústavnímu soudu a “spravedlivému a pravdomluvnému” panu Richetskému se k moci dostaly.
A k Ukrajině o níž Van der Layenová prohlásila, že má Ukrajina “příjemnou demokracii”. Nějak tak to řekla.Tak nevím zda tato dáma je opravdu na svém místě, když je tak hloupá. Proto se sem asi hrne tolik Ukrajinců, když na většině ukrajinského území se nebojuje. Upřímně, z dřívějška je jich zde dost a mnozí z nich jsou velmi pracovití a slušní. Spolupracuji s nimi řadu let, hovoříme spolu i o válce. Každý řekne, že se v ČR o Ukrajině a válce lže, informace jsou nepravdivé. Mám toho na srdci víc, ale bylo by to na dlouho.
Ale přeci. Chruščov i Brežněv byli Ukrajinci. Chruščov daroval Krym Ukrajině a poslal vojska do Maďarska k potlačení kontrarevoluce. Brežněv poslal vojska do Avganistánu a do Československa. Když politbyro rozhodovalo zda vyslat či nikoli tak z 8 členů (každý stát SSSR měl svého zástupce) jedině Rus byl proti. 20. srpna 1968 sem vstoupila vojska Bulharska, Polska, Maďarska a 1. ukrajinský front. To jsou ti vojáci, kteří stříleli na Václavském náměstí a na budovu Národního muzea. Když se vše uklidnilo tak přišel 2. moskevský front, který zde byl do sametové revoluce. Ostatní vojáci bývalé VS odešli. Paradox je v tom, že Rus Zelenskij žene na smrt Ukrajince proti Rusům.

Paterak 01/07/2022 - 13:52

Zeď si postavilo Polsko s Běloruskem kde Lukašenko pouštěl arabské uprchlíky do demokratického světa. Hanba Lukašenkovi,….nebo vlastně komu???

Paterak 01/07/2022 - 13:17

V Nětropetrovsku smetla tlaková vlna stánek Ludmile Lěkašenkové. Teď se řeší byla li ta vlna od amerických nebo ruských raket. Proboha tohle je válka? To už by měli být smeteny desítky obchodních center. Zelenský by nepindal do světa krávoviny. Už by byl zajat, vyhnán ze země nebo zlikvidován. Kyjev obsazen. Za první den války by bylo minimálně tolik mrtvých, kolik je teď. A ty tady o dobytém bezvýznamném strůvku? A Rusko na tu válku má. Tak, tohle čučkařeni bude zřejmě opravdu speciální operací jinak je to pro Russko ostuda..

fík 01/07/2022 - 12:53

To samozřejmě nekoresponduje s ČT24, CNN Prima, Pětiblbem, Komikem a s dalšími EU prestituty a žvanily.

>(°!°)<

Paterak 01/07/2022 - 12:09

Největší komedie v Buči, kterou chtěli Rusové ihned na OSN aby to prošetřila. Británie to tam zamítla. Údajně tři dny zavraždění naaranžovaní mrtví lidé, kteří tam podle americké družice, která jinak vyhledávala slony, byli v pytlích minimálně týden předem.
Buči? Zapomeňte! Tak a teď mi řekněte, že je to dezinformace!

Paterak 01/07/2022 - 11:58

Polsko postavilo zeď proti arabským uprchlíkům na hranici s Běloruskem.Prý je to Lukašenkova pomsta Evropě. No to si je má nechat u sebe? Navíc v nedemokratickým státě? Uprchlíci chtějí do západní demokracie a ne zůstat u despoty Lukašenka. A co takhle postavit zeď proti Ukrajincům?

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.