Umělecké ohňostroje spojily planetu za mír a demokracii

od redakce

Mírové ohňostrojné poselství #fireworks4peace se odehrálo v neděli 8. května ve 21.00 rovněž v Brně nad hradem Špilberkem. Umělecké ohňostroje spojily planetu za mír a demokracii. Symbolické projekty podpořily organizaci UNICEF a děti zasažené válkou.

Iniciativa #fireworks4peace účinkovala 8. května na čtyřech kontinentech s více než šedesáti symbolickými ohňostroji v šestnácti zemích – USA, Kanadě, Mexiku, Brazílii, Japonsku, Austrálii, Velké Británii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Řecku, Švýcarsku, Německu, Rakousku, Lotyšsku a České republice. Za tu se k výzvě připojil tým mezinárodního soutěžního festivalu uměleckých ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS v Brně tříminutovým poselstvím Ať mír dál zůstává s touto krajinou v realizaci Flash Barrandov SFX a SNIP & CO.

Ohňostroj nad hradem Špilberk zpracoval hlavní designér Jaroslav Štolba na Modlitbu Marty Kubišové. Všechny projekty spojovala v různých časových pásmech noc výročí konce druhé světové války 8. května 1945, podpora světového míru, svobody, demokracie a výzva k přispění organizaci UNICEF při OSN dětem zasaženým válkou.

V České republice můžou lidé přispívat zasláním DMSky na projekt Nezávadná voda. Stačí poslat SMS ve tvaru DMS UNICEF 90 na číslo 87 777. Za každých takto odeslaných 90 korun zajistí UNICEF dětem ve válečných a krizových oblastech přes 5500 litrů pitné vody.

(vž)

FOTO – Robert VYSTRČIL, ignisbrunensis.cz

Přečtěte si další články

7 komentáře

fronda 11/05/2022 - 01:15

Kyjevská pučistická diktatura a demokracie, to nejde dohromady.

PetJednaLenin 09/05/2022 - 23:22

9. KVETEN NA UKRAJINE

“Tento den na Ukrajině ukázal, že jsme plnohodnotnou součástí svobodného světa a sjednocené Evropy. To je zjevný kontrast k moskevské osamělosti ve zlu a nenávisti, kterou zítra každý uvidí.” Projev před Dnem vítězství od @ZelenskyyUa

Samozrejme kdyz Vovan rekne nebudeme utocit, tak ruZZaci vybombarduji Mariupol, poslou rakety na Odesu, zablokuji koridory v Chersonu atd

fronda 11/05/2022 - 01:18

To souhlasí, banderovská diktatura je nepochybně plnohodnotnou součástí západního světa, do Bruselstánu a do zločineckého Severoatlantického paktu určitě patří.

PetJednaLenin 09/05/2022 - 21:16

OKUPANTI SLAVI
75. den totální války Ruska proti Ukrajině

* Ráno 9. května okupanti ostřelovali pohraniční oblasti Sumy . Zasáhli Chotyňskou komunitu, nedochází k žádné zkáze a obětem
* V noci před 9. květnem byly útoky na oblast Nikolaev masivní
* V Chersonu , před “slavnostním shromážděním” u příležitosti 9. května, okupanti zřídili mnoho kontrolních bodů
* Rusko více než zdvojnásobilo počet raket v Černém moři
* Starosta dočasně obsazeného Melitopolu Ivan Fedorov řekl , že obyvatelé města nešli na “oslavu” 9. května s okupanty
* Pohřeb tří civilistů střelených do hlavy byl nalezen u Makarova

jmm 09/05/2022 - 19:47

parádní ohňostro i v “fireworks”….

PetJednaLenin 09/05/2022 - 19:11

BOLSEVICI JE SPRAVNE

takoveho provokanta nalozit do socialniho taxi?

V zemi, kde zvítězil fašismus

V #ruském městě #Ufa byl zadržen aktivista za plakát „Můj dědeček bojoval proti fašismu“.

fronda 11/05/2022 - 22:27

V banderistánu jsou všichni aktivisté už dávno pod drnem.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.