Úřady v Bangladéši otevřely pláž pro ženy, za několik hodin ji zase zrušily

od redakce
Úřady v Bangladéši otevřely pláž pro ženy, za několik hodin ji zase zrušily

Úřady v Bangladéši ve čtvrtek otevřely ve městě Cox´s Bazar pláž určenou výhradně pro ženy a děti, po několika hodinách ji ale zase zrušily. Snesla se na ně kritika, že se podbízejí radikálním islamistům, napsala britská BBC na svých internetových stránkách.

Zástupce úřadů v Cox´s Bazar vysvětlil, že 150metrový úsek byl pro ženy vyčleněn na přání těch, které se stydí a necítí se bezpečně na hustě zalidněných místech. Rozhodnutí padlo také v souvislosti s případem, kdy jistou ženou v Cox´s Bazar minulý týden znásilnila skupina mužů. Nicméně rozhodnutí vyčlenit část pláže pouze ženám vyvolalo bouři na sociálních sítích, uvádí BBC. Ozývají se na nich hlasy, že vláda ustupuje muslimským radikálům, kteří nedávno uspořádali velká shromáždění, na nichž se domáhali toho, aby na pracovištích byli muži a ženy odděleni. Kdosi rozhodnutí týkající se pláže nazval “Tálibistán” v narážce na radikální hnutí Tálibán, které v posledních měsících omezuje práva žen v Afghánistánu.

V Cox´s Bazaru je nejdelší přírodní pláž na světě, díky které je toto město jedním z turisty hojně vyhledávaných míst v Bangladéši.

(čtk)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.