USA se vztekají

od redakce

Poradce Bílého domu Jake Sullivan vyjádřil znepokojení nad tím, že se Írán chystá Rusku dodat několik stovek dronů, které mohou nést zbraňové systémy. Ruská armáda by mohla tyto drony použít v konfliktu s Ukrajinou.

Írán se údajně snaží ve zrychleném režimu dodání poskytnout útočné drony. Podle informací, které Sillivan poskytl se Írán připravuje na výcvik ruských operátorů již tento měsíc. Prozatím není jasné jestli již byly drony do Ruska dodány. Dle Sullivana má ruská armáda problémy se zbrojními zásobami v důsledku upevňování územních zisku na Ukrajině.

Sullivan připomněl také “nepřátelské aktivity” Íránu v arabském regionu a to zejména dodání bezpilotních letounů povstalcům do Jemenu pro útoky na pozice Saudské Arábie, ještě před tím než si obě strany dohodly příměří.

Je velmi pravděpodobné, že se USA budou snažit obchodu mezi Íránem a Ruskem zabránit. Podle nich mohou zbraně putovat pouze jedním směrem.

(jac)

Přečtěte si další články

21 komentáře

Paterak 15/07/2022 - 09:19

USA truchlí! Zemřela Ivanka Trumpová – Zelníčková. Projevte trochu lidskosti a věnujte ji alespoň den ticha…

Olda 14/07/2022 - 13:24

Divím se, že USA nedodávají zbraně oběma stranám – je to proti jejich přirozenosti. Jsou to banditi a furt by jen válčili a diktovali světu.

Paterak 15/07/2022 - 09:21

A kde je psáno, že to tak není…?

D-РФ-US 14/07/2022 - 10:19

„Prvotním zájmem Spojených států, o které jsme po staletí vedli války – První, Druhou a Studenou – byl vztah mezi Německem a Ruskem. Protože pokud by byly sjednoceni, jsou jedinou silou, která nás může ohrozit. Naší hlavní povinností je zajistit, aby se to nestalo,“ řekl George Friedman, generální ředitel STRATFOR v The Chicago Council on Foreign Affairs.

https://rumble.com/v10e4y7-chicago-koncil-pprava-na-vlku-s-ruskem.html

Ukrajinská krize nemá s Ukrajinou nic společného. Řeč je pouze o Německu, konkrétně o rusko-německém plynovodu Nord Stream 2. Pro Washington byl projekt od počátku hrozbou jeho nadvlády nejen v Evropě, a snažil se proto stavbu sabotovat na každém kroku.

Nord Stream 2 byl plně funkční a připravený k použití. Pokud by němečtí regulátoři poskytly konečnou certifikaci, dodávky plynu by už nešlo zastavit. Němečtí spotřebitelé a podniky by měli mít spolehlivý zdroj čisté a levné energie, Rusko zase násobek svých příjmů z plynu. Win-win situace pro obě strany.

Pro establishment USA to znamenalo katastrofu. Nemohl připustit, aby Německo ještě více odebíralo ruský plyn – nejen z byznysových důvodů. Ale především proto, že dobrý obchod buduje důvěru a důvěra vede zase k další expanzi obchodu. Jak se vztahy oteplují, ruší se více obchodních bariér, zmírňují se regulace, roste cestování a turistika – a na tom se vyvíjí i nová bezpečnostní architektura.

Ve světě, kde jsou Německo a Rusko přáteli a obchodními partnery, nejsou potřeba americké vojenské základny, nejsou potřeba drahé zbraně a raketové systémy vyrobené v USA – a vlastně pak není potřeba ani NATO. Není také nutné provádět transakce s energií v amerických dolarech nebo hromadit americké státní dluhopisy, aby se vyrovnaly účty. Transakce mezi obchodními partnery mohou být nakonec prováděny v jejich vlastních měnách, což nutně vede k prudkému poklesu hodnoty dolaru a dramatickému posunu americké ekonomické síly.

To byl důvod, proč se Bidenova administrativa stavěla tak ostře proti zprovoznění Nord Streamu 2. To potrubí fakticky znamenalo okno do budoucnosti. Budoucnosti, ve které Evropa s Asií k sobě přiblíží do masivní zóny volného obchodu, což zvýší jejich vzájemnou moc a prosperitu – zatímco USA zůstanou mimo.

Michael Hudson v The Uni Review napsal:

„Jediný způsob, jak mohou Spojené státy zablokovat evropské nákupy ruského plynu, je donutit Rusko k vojenské akci, a pak tvrdit, že reakce Západu za ni převáží jakýkoli národní ekonomický zájem. Jasně to se svou obvyklou „hroší elegancí“ doznala náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová již 27. ledna: „Pokud Rusko napadne Ukrajinu, Nord Stream 2 se už nepohne vpřed.“

svaty_vaclav 14/07/2022 - 00:35

🤡Biden v Izraeli slíbil, že „uchová v paměti pravdu a čest holocaustu“.

Ten americký Biden je úplně vypatlaný. A takový americký vypatlanec má palec nad jaderným tlačítkem.

https://t.me/neCT24/9925

Sledujte @neCT24

Paterak 13/07/2022 - 20:14

Naše letectvo čítalo za komošů 1360 bojových letadel a dnes má 14 (!) půjčených letadel. Pak nějaká cvičná předělaná na bojová co se sestřelí samopalem. A ty se zabýváš Ruskem?

cid 13/07/2022 - 12:35
Paterak 13/07/2022 - 10:54

Speciální vojenská operace na Ukrajině jde přesně podle plánu, zopakoval ruský prezident Vladimir Putin. A kdyby se k ní Moskva v únoru neodhodlala, znamenalo by to humanitární katastrofu nebývalých rozměrů. V neděli to řekl předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin.

Útokem na Ukrajinu zabránil Vladimir Putin humanitární katastrofě. Je o tom přesvědčen šéf ruského parlamentu Vjačeslav Volodin, uvedla státní agentura TASS. “Speciální vojenská operace”, jak kremelská propaganda označuje válku, podle něj byla nevyhnutelná.

“Prezident Ruské federace udělal všechno pro zajištění naší bezpečnosti a ochranu občanů Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky,” prohlásil Volodin. Moskva tvrdí, že Luhanskou oblast před týdnem celou dobyla.

Ruská armáda prý na Ukrajině provádí demilitarizaci a denacifikaci. Kyjev popírá, že by zemi řídili neonacisté. “Kdyby nebylo Putinova rozhodnutí zahájit speciální vojenskou operaci, mohla se stát strašlivá věc. Zabránil tomu, abychom se stali svědky naprosté humanitární katastrofy,” pokračoval předseda Státní dumy.

Související obsah
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/466562-rusove-zverejnili-scenar-co-by-se-stalo-kdyby-nezacala-valka-na-ukrajine?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&campaignsrc=tn_clipboard#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

úsměv 13/07/2022 - 09:42

chi, chi, chi …

Paterak 13/07/2022 - 08:20

Opravdu nevěřím tomu, že se USA vzteká. Vždyť oni dělají to samé pro Ukrajinu. Jenže Američani na těch dodaných dronech trhnou a Rusové to budou muset Íráncům zaplatit. Toť rozdíl. Jen naše vláda dodává Ukrajincům tanky, děla, vrtulníky, munici … zadarmo!!! To nepochopíš! Je v tom nějaká vyšší moc a nebo jsou naši představitelé opravdu tak blbí, že kradou z našeho společného majetku??? Oni ho mají jen spravovat, nikoli rozdávat! Ukrajina se staví za takové země jako pro nás kdysi byla Angola, Nikaragua, Kuba…

fronda 13/07/2022 - 00:17

Země zasažené embargy amerického režimu by měly spolupracovat. Stejně už se jedná pomalu o polovinu zeměkoule…

Jirka M. 12/07/2022 - 19:43

Ukrajina provedla další údery na pozice Rusů v okupovaných ukrajinských městech . Střílí si na svoje a pak média radostně ukazují že to udělali Rusové.

jmm 12/07/2022 - 19:17

“rysavý ryšáku” zločinné parazitní psychopatické “ojebané” prase
“FU”
“ušáci” celé génerace prodávají zbraně …
A extrémně z toho profitují…
A tak se HaHa Ha vztekají…
“ZZR”

Rudý vítr 12/07/2022 - 18:50

Konečná, Skála a Vojtěch to je na rozdíl od tebe studnice vědomosti, životných skusenosti a mají srdce na pravom místě.Take poctivě lidí se už těžko hledají.Cest práci ❤️

Stanlei 12/07/2022 - 17:14

Váš duševní stav se nedá popsat jinak než imbecil

Rudý vítr 12/07/2022 - 16:16

Na druhou stranu jak to že celá EU dodávají zbraně na Ukrajinu a to je v pořádku?Já se taký vztekam že tam neposílají jídlo a zdravotní potřeby.Vlastne aj my sme váleční zločinci.Cest práci.

tomasklima162 12/07/2022 - 14:20

Kdo chce vidět Ruské zastaralé zbraně naživo, tak na pražské Letné je nyní výstava těžkých zbraní, které Rusové poztrácely při pokusu o invazi na Ukrajinu. Jsou to moc pěkné kousky.

Jirka M. 12/07/2022 - 15:26

Ukrajina má stejné zbraně. Vyprazdňují se sklady, uvolňuje místo pro nové.

Tuti Fruti 13/07/2022 - 12:56

Ty debile, takovouhle výstavu pořádal K.H.Frank v roce 1942 na Výstavišti v Holešovicích pod názvem “Sovětský ráj”. O 3 roky později se jim přestěhoval do Berlína.

jmarek3 12/07/2022 - 13:56

A to ještě nevstoupila do konfliktu Čína!

Vladimir 12/07/2022 - 13:26

Ať se vzteká …

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.