V Kladně začal soud s muži obžalovanými za nenávistné výroky o Ukrajincích

od redakce

U kladenského soudu dnes začal soud s Patrikem Tušlem a Tomášem Čermákem obžalovanými za nenávistné výroky o Ukrajincích ve veřejně sdíleném videu. Hrozí jim až tři roky vězení. Tušl u soudu dnes řekl, že nemá nic proti Ukrajincům jako celku, ale odsoudil mimo jiné konání některých ukrajinských nacionalistů. Za vulgární výrazy užité ve videu se omluvil. Zároveň dodal, že se cítí být nevinen, forma videa byla ale nevhodná. Čermák soudci řekl, že udělal chybu a též připustil nevhodnost projevu.

Obžalobu státní zástupce vznesl pro přečiny hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob a také za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Oba obžalované, kteří byli dosud ve vazbě, přivedla k soudu eskorta. Hlavnímu líčení přihlíží kromě médií i několik desítek lidí z řad veřejnosti a jejich příbuzných.

Státní zástupce v obžalobě popsal, že oba muži letos v srpnu z Netovic na Kladensku na sociálních sítích živě vysílali video, v němž dehonestovali Ukrajince. Například Čermák v jednom z videí, ve kterém spolu s Tušlem vyzvali k protidemonstraci ke shromáždění Ukrajinců, mimo jiné řekl, že “Ukrajinci se tady začínají množit, jedna demonstrace za druhou. Musíme okamžitě začít jednat, jinak půjdeme do hajzlu.”

Ve videu padla i řada hanlivých a sprostých výroků, ve kterých označují Ukrajince za zasrané, špinavé a podobně.

Se začátkem tohoto soudu ovšem nezbývá než konstatovat, že znásilnění je v některých případech soudy zhodnoceno nižším trestem než, který hrozí obviněným.

(čtk, jac)

Přečtěte si další články

29 komentáře

Yurri Simon 31/10/2022 - 18:25

Jak ruSSáci prchají od Chersonu. :))

Záběry kolující po sociálních sítích ukazují chaotický útěk ruských jednotek z Chersonské oblasti. Na videu je vidět, jak začnou vojáci hromadně naskakovat na bojové vozidlo a pod hrozbou ukrajinské palby v panice ujíždět. Jejich bleskový útěk ale zanedlouho skončí fiaskem – s vozem se kvůli rychlé jízdě všichni převrátí do příkopu.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/video-chaoticky-utek-ruskych-vojaku-s-tankem-se-prevratili-d/r~5e2d977e590711edba5b0cc47ab5f122/

Paterak 01/11/2022 - 09:41

Úžasné…ale Cherson je pořád russký nebo ne? To je fakt úspěch, vozidlo v příkopu. Tu vozidlo, tu sestřelená kadibudka, zničena ruskou drahou raketou. No to je mi válka.. A my si budeme za tuhle ,,válku” trestat vlastní lidi. No oni to teď na Ukrajině naši doma zřejmě nevytíženi ministři vyřeší. Rarita, ministrantovat ve dvou státech. P.S. Jaký si komoří Lang chtěl věšet naší hlavu státu a co se mu stalo? No dnes chtít někdo pověsit Zelenského ta visí ještě dřív, než on. To jen aby tady bylo taky něco k článku a nejen slavné bojové úspěchy Ukrajinců…

Jan Gavroch 29/10/2022 - 21:18

Z DEZINFORMAČNÍHO webu :
Putin ve Valdaji vyprávěl anekdotu, kterou slyšel od přítele z Německa. “Syn se ptá svého otce: “Tati, proč je taková zima?” /: “Protože Rusko zaútočilo na Ukrajinu.” / Dítě se ptá: “Co s tím máme my společného?” / ” uvalili jsme sankce na Rusy ./ “Proč?” / “Aby se cítili špatně.” / Tati my jsme Rusové ?
———————————-
Prezident Ronald Reagan rád vyprávěl sovětské vtipy. “Němci mohou tentokrát zmrznout doma, aniž by se trmáceli ke Stalingradu,” posmíval se “Walk and Sing 1978”.
—————————————–
Komentátor s přezdívkou „Hunter on the Campaign“ se domnívá, že umění Putinovy řeči spočívá v tom, že spolu se sardonickým humorem odhaluje podstatu problému. “A ten chlap v tričku prodává své utrpení z bunkru přes internet a snaží se světu diktovat, co má dělat,” řekl

Paterak 01/11/2022 - 09:47

Tak si my třeba vytrpíme takový malý Stalingrad tuto zimu. Ať Rusové vydėjí jak jsme stateční a budem mrznout za Ukrajinu! My to vyhrajeme…

Rudý vítr 28/10/2022 - 15:09

No za chvíli kavárna sprovozni uranový důl Jáchymov a uran budou zdarma vozit vrahům z volstritu.

Yurri Simon 28/10/2022 - 15:47

Píše se zprovoznit, ty flastenče, a pokud vím, uran od nás skoro zadáčo odváželi 40 let ruSSáci.. :))
Tak se hoď zase pěkně do klidu, serjožo..

Yurri Simon 28/10/2022 - 10:43

Odhad expertů IEA: Rusko definitivně přijde o evropský trh, nebude mít kam vyvážet ropu a zemní plyn.

Rusko těžce doplatí na agresivní válku vůči Ukrajině. Propad zájmu o ruskou ropu a zemní plyn totiž bude dlouhodobý a potrvá minimálně do roku 2030. Dříve klíčový trh zemí EU je z ruského pohledu prakticky ztracený. Uvedla to Mezinárodní energetická agentura (IEA) ve své aktuální prognóze vývoje světové energetiky.

Ještě loni IEA odhadovala, že ruský export poroste – z loňské úrovně 250 miliard metrů krychlových na zhruba 350 miliard m3 v roce 2030. Přispět k tomu měl nový baltský plynovod Nord Stream 2 vedoucí do Německa, ale také rostoucí export zkapalněného zemního plynu (LNG) do celého světa. Jenže to už neplatí. Letošní výhled Word Energy Outlook počítá s postupným snižováním exportu ruského plynu k úrovním okolo 150 miliard m3 ročně.

Jak dále IEA uvádí ve své analýze, evropský trh je pro Rusko ztracený. Mezi lety 2023 a 2027 bude dovoz ruského plynu do zemí Evropské unie pokračovat, ale jen ve velmi omezeném množství. To má zhruba odpovídat současné úrovni okolo 500 milionů m3 týdně (šestkrát méně než běžný stav minulých let). Na přelomu let 2027 a 2028 pak bude možné zastavit import ruského plynu úplně.

Svou produkci uhlovodíků tak budou muset Rusové uplatnit jinde – pravděpodobně na asijských trzích. Tady by mohl pomoct plánovaný plynovod Síla Sibiře 2, který má vést z nových těžebních oblastí na jihu Sibiře přes Mongolsko do Číny. Výsledkem však bude závislost na jednom velkém odběrateli. Číňané si umějí vyjednat výhodné podmínky a určitě nebudou za plyn platit tak štědře jako dnes Evropané.

fronda 27/10/2022 - 22:52

Zinscenovaný politický proces.

Jan Gavroch 27/10/2022 - 21:32

Oprava : …….po téměř 40 letech, ODSOUZENA k uvěznění na 6 roků. ……

Jan Gavroch 27/10/2022 - 21:29

Prokurátorka Brožová-Polednová, navrhla x r.1950 trest smrti ,mimo jiné,pro Miladu Horákovou
V r.2008 byla za to , ve věku téměř 86 let, po téměř 40 letech, k uvěznění na 6 roků. Ve vězení byla 21 měsíců. O tom,že má Polednová zůstat ve vězení rozhodl v TAJNÉM – t.zv. NEVEŘEJNÉM jednnání Vrchní soud v Praze..
Tím byl vytvořen VZOR podle kterého může být ,po změně mocenských poměrů, uvězněna kterákoliv státní zástupkyně nebo státní zástupce i po 39 letech a to v TAJNÉM zasedání a za čin, který policista, státní zástupce a na ZÁKONECH NEZÁVISLÝ SOUDCE označí jako trestný čin . Jak bude režim který nastoupí po změně mocenských poměrů. posuzovat soud s Patrikem Tušlem a Tomášem Čermákem ?

Rudý vítr 28/10/2022 - 17:44

Stále nechápu proč tou starou paní zavřeli jak nějakého kriminálníka, však to byla velice slušná žena.

Antonio Gramsci 27/10/2022 - 18:36
Yurri Simon 27/10/2022 - 17:16

Tak teď si můžou ruSSáci ten jejich zkurvenej plyn nabouchat do laptí..! :))

Evropa má nyní tolik přírodního plynu, že jeho ceny klesly pod nulu

Evropa má tolik zemního plynu, že neví, co s ním. Je ho dokonce tolik, že spotové ceny začátkem tohoto týdne krátce klesly do záporných hodnot. Informuje o tom CNN, Euronews a další servery.

Již několik měsíců úředníci varují před energetickou krizi, která má přijít letos v zimě. Rusko – kdysi největší dodavatel zemního plynu v regionu – snížilo dodávky jako odvetu za sankce, které Evropa zavedla kvůli jeho invazi na Ukrajinu.
Nyní jsou zásobníky plynu v EU téměř plné, tankery se zkapalněným zemním plynem (LNG) stojí v přístavech ve frontách. Nemohou vyložit svůj náklad a ceny klesají.

Cena referenčních evropských „futures“ kontraktů na zemní plyn klesla od minulého čtvrtka o dvacet procent a o více než sedmdesát procent od dosažení rekordní hodnoty na konci srpna. V pondělí se spotové ceny nizozemského plynu s dodáním do jedné hodiny – které odrážejí podmínky na evropském trhu v reálném čase – podle údajů Intercontinental Exchange propadly pod 0 EUR.

Ceny se dostaly do záporných hodnot kvůli „přebytku nabídky v síti“, uvedl pro CNN analytik Tomas Marzec-Manser.

Pro Evropu, jejíž domácnosti a podniky zastihl v uplynulém roce závratný nárůst cen jednoho z nejdůležitějších zdrojů energie, je to nesmírně překvapivý obrat.
Zatím je nezvykle teplo
Massimo Di Odoardo, viceprezident pro výzkum plynu a LNG ve společnosti Wood Mackenzie, říká, že za dramatickou změnu osudu může především nezvykle mírné počasí.

„V zemích, jako je Itálie, Španělsko a Francie, vidíme teploty a spotřebu [plynu] blížící se srpnovým a zářijovým hodnotám,“ uvedl pro CNN. „Dokonce i v severských zemích, Velké Británii a Německu je spotřeba hluboko pod průměrem pro toto roční období,“ dodal.

EU si také vytvořila značné rezervy pro případné další snížení dodávek. Naplnila zásobníky plynu téměř na hranici jejich kapacity. Podle údajů společnosti Gas Infrastructure Europe jsou nyní zásobníky plné téměř z 94 procent. To je mnohem více než osmdesát procent, které si země bloku stanovily jako cíl dosáhnout do listopadu.

Havlík 27/10/2022 - 16:49

Samozřejmě Tušl s Čermákem jsou mučedníci, když jdou do báně

Yurri Simon 27/10/2022 - 17:12

Kterej z nich bude cikorkám v krimu dělat mamku, a kterej taťku..? Tak ať si to tam ti jelimani pořádně užijou..! :))

fronda 27/10/2022 - 22:51

Už si nehrajete na lidská práva?

Yurri Simon 28/10/2022 - 10:40

Fronda – ty, jako komouš, si termín “lidská práva” vůbec neber do huby…:))

Restart 26/10/2022 - 19:47

Ne, nefandím ani Rusům ani Ukrajincům. Ale jak se zachová soud nebo udavač, když někdo bude hanobit ruskou národnost? Možná, kdybychom se trochu prohrabali do projevů některých politiků, tak by se možná něco našlo.

Jan Gavroch 26/10/2022 - 19:31

Za protektorátu když někdo měl nenávistné projevy vůči Němcům, tak ho také zavřeli .Je to pořád
stejné ..
Za socialismu, když měl někdo MOC nenávistné projevy vůči dělníků, rolníkům a tvůrčí inteligenci, tak ho také zavřeli ale neoloupili ho – Havel měl pořád Hrádeček. To Rath dopadl hůř

Rudý vítr 27/10/2022 - 08:03

Kdosi mi ukradl nick tak ruším celou stránku

Rudý vítr 27/10/2022 - 08:04

Veno Flaška Letiště ozrala

dědek 26/10/2022 - 16:30

ty …., tohle jsou 50. léta jak vyšitý…..

jmarek3 26/10/2022 - 16:32

Tak hurá po té vaší jediné a správné cestě. Každý půlrok vakcínu, na koho vám ukáží, toho budete milovat, nebo naopak nenávidět. Škoda zde ztrácet čas.

FertAgro 26/10/2022 - 16:37

Jejdanánku, Bureš co se s nimi fotil se k nim nezná

Yurri Simon 26/10/2022 - 15:04

Ti dva pro-ruSSáčtí jelimani jdou sedět – tak hlavně aby si to přečetl pořádně místní jeliman No.1 – Svatej_Vyskoč..

Ten už k tomu krimu má slušně nakročeno.. :))

ELAn 26/10/2022 - 17:11

Jeníku Gavrochu, ty jsi militant. Maminka mi tě neschválí. Eliška Nová

Příkaz k protiteroristické operaci, jejíž součástí byla střelba do demonstrantů v Kyjevě, vydal v únoru ukrajinský prezident Viktor Janukovyč

Při následném masakru zemřelo na kyjevském náměstí Nezávislosti 104 lidí, stovky dalších byly zraněny.

Operaci podle Nalyvajčenka řídil bývalý šéf SBU Oleksandr Jakymenko. Přímý rozkaz k použití zbraní proti demonstrantům pak vydal exministr vnitra Vitalij Zacharčenko.

“Nikdy jsem nevydal žádné příkazy ke střelbě… Moje zásada je, že žádná moc nestojí ani za jednu kapku krve,” uvedl. Odstřelovači podle něj zahájili palbu v době, kdy on jednal o příměří s představiteli Polska, Francie a Německa.

Jan Gavroch 26/10/2022 - 20:34

Ahoj.

Jan Gavroch 26/10/2022 - 14:54

” za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.”
———–
Podle poslanců kteří tenhle zákon vydali a podle NA ZÁKONECH NEZÁVISLÝCH soudkyň , soudců, státních zástupkyň a zástupců ti, kdo veřejně nesouhlasí s upalováním a ubíjením policistů na Ukrajině během Majdanu, zavlečením technika do sklepa, jeho politím benzínem a upálením, omezují práva a svobody osob, které ty policisty UPALOVALI a UBÍJELI – tak jsem aspoň pochopil ten článek a zákon. A vy ?

Havlík 27/10/2022 - 16:47

Samozřejmě Tušl s Čermákem jsou mučedníci, když jdou do báně

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.