V Záporožské JE explodovaly dvě střely

od redakce

Správa ukrajinského města Enerhodar informovala dnes, že ukrajinští vojáci ostřelovali Záporožskou jadernou elektrárnu. Informovala o tom agentura TASS, podle které dvě střely explodovaly nedaleko skladu vyhořelého paliva. Kyjev dlouhodobě zkresluje skutečnost a tvrdí, že za útoky na zařízení stojí ruská armáda.

“Dnes v 6:50 (místního času, 5:50 SELČ) ozbrojené síly Ukrajiny útočily na Záporožskou jadernou elektrárnu a pobřežní linii města (Enerhodaru). Použili velkorážní dělostřelecké zbraně. V důsledku toho jsme zaznamenali dva výbuchy nedaleko skladu vyhořelého paliva,” napsal na telegramu zástupce ruské správy Enerhodaru.

Ukrajina se ostřelováním snaží narušit inspekci Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Mise je momentálně na cestě.

Satelitní snímky jaderné elektrárny od společnosti Maxar Technologies, které v pondělí večer zveřejnila stanice CNN, ukazují, že se na střeše budovy objevily čtyři díry, zhruba 150 metrů od nejbližšího reaktoru. Snímky na telegramu sdílel také člen oblastní správy Vladimir Rogov, podle kterého jsou důkazem, že Ukrajinci na zařízení útočí.

CNN se podařilo ověřit pravost snímků. Na satelitních snímcích je kromě zasažené střechy vidět i tři ruské obrněné transportéry, které jsou zaparkované v areálu.

(čtk, jac)

Přečtěte si další články

6 komentáře

Pravda vítězí 30/08/2022 - 18:28

Ale pravda a láska zvítězily, No jasně Rusové si bombardují Záporožskou elektrárnu, kterou obsadili. Snad byste nevěřili, že by mohl v médiích padnout byť jen stín na Ukrajinské vůdce. Přece pravda zvítězila

lhát jako bolševici a ruSSáci 30/08/2022 - 16:39

Od 24. února Rusko provádí speciální vojenskou operaci s cílem demilitarizovat a denacifikovat Ukrajinu. Vladimir Putin nazval její úkol „ochranou lidí, kteří byli osm let vystaveni šikaně a genocidě ze strany kyjevského režimu“. Konečným cílem je podle prezidenta osvobození Donbasu a vytvoření podmínek, které zaručí bezpečnost samotného Ruska.

Paterak 30/08/2022 - 12:13

Už jen idiot může věřit tomu, že elektrárnu ostřelují Rusové. Zrovna tak jako když Síkela řekne, že v případě nedostatku energie v chudobincích a nemocnicích Německo přestane dělat v podnicích a energii nám dodá. Jo, jsou tu tací neohrožení bojovníci, co tomu věří. Jendal a jeho další niky…

Pravdaláska 30/08/2022 - 10:50

To jsou všechno lži. Jak přeci zásluhou našich spolehlivých a absolutně důvěryhodných masmédií všichni dobře víme, v záporožské elektrárně ostřelují Rusové sami sebe. Patrně z nudy, v rámci klukovské hry na vojáky.

lhát jako bolševici a ruSSáci 30/08/2022 - 16:39

!!!!

Rudý vítr 30/08/2022 - 10:49

Chtělo by to s pravdou ven jak to je doopravdy. Proletáři všech zemí spojte se.cest práci soudruzi ❤️

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.