Home AktuálněZpravodajstvíZe světa Vietnam vyzval v OSN k ukončení konfliktu na Ukrajině

Vietnam vyzval v OSN k ukončení konfliktu na Ukrajině

od redakce
0 komentář

Na 11. mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN Vietnam vyzval k ukončení konfliktu na Ukrajině a oznámil, že je ochoten přispět k rekonstrukci a obnově Ukrajiny.

Velvyslanec Vietnamu v OSN Dang Hoang Giang ve svém projevu uvedl: »Vietnam, který zažil desítky let trvající boje za národní nezávislost a ochranu nezávislosti, si je hluboce vědom důležitosti překonání válečných důsledků pro rekonstrukci země, udržování míru a stabilizaci života lidí.« 

Velvyslanec Dang Hoang Giang zdůraznil, že je potřeba přikládat nejvyšší prioritu k ukončení konfliktu, obnovení míru, ochraně bezpečnosti civilistů a všech zařízení infrastruktury na Ukrajině. Oznámil také, že Vietnam je ochoten aktivně přispět k diplomatickému procesu a k rekonstrukci i obnově Ukrajiny. Jedenácté mimořádné zasedání Valného shromáždění OSN přijalo text s názvem Podpora nápravy a odškodnění za agresi proti Ukrajině.   

O 98milionový Vietnam je ve světě velký zájem, a proto zemi navštěvuje jedna oficiální zahraniční státní návštěva za druhou. Od 31. října do 3.listopadu navštívili Vietnam dánský korunní princ Frederik a dánská korunní princezna Mary Elizabeth. Ve dnech 13. a 14. listopadu navštívil Vietnam německý kancléř Olaf Scholz. Od 14. do 17. listopadu jedná ve Vietnamu novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Navíc 12. listopadu na 40. a 41. konferenci ASEAN v Kambodži se setkali a pohovořili vietnamský premiér Pham Minh Chinh a americký prezident Joe Biden. 

Moc bych si přál, aby náš premiér Petr Fiala brzy navštívil s českými podnikateli i investory perspektivní mírumilovný a bezpečný Vietnam, kde žije mnoho našich přátel, kteří u nás v minulosti pracovali nebo studovali, dokonce i různé vysoké školy. Překrásný Vietnam je bránou do Asie!

Marcel WINTER, čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.