Raketa v Polsku. Česká vláda děsí víc než NATO

od redakce

Když v úterý večer obletěla svět zpráva, že vojenská raketa dopadla na území Polska a že zabila ve vsi Przewodów dva lidi, okamžitě se strhla vlna zpráv, že šlo o ruskou raketu. A podle logiky některých tedy o útok Ruska. A zatímco Polsko svolávalo bezpečností radu, naši vládní představitelé se už téměř oblékali do maskáčů. O tom, že šlo o ruskou raketu a že je potřeba adekvátně silně reagovat téměř okamžitě na FB informovaly Markéta Pekarová Adamová, Miroslava Němcová, a i ministryně války, pardon obrany Jana Černochová: »Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy.« byla ministryně okamžitě přesvědčena.

Pozadu nezůstala ani kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová. Zatímco od »zkušených« političek se to dalo čekat, od kandidátky, která slibuje zklidnění a sjednocení lidí, je věta, že »ruské rakety zabily nevinné v Polsku,« varující. Pokud rádoby budoucí hlava státu reaguje dříve, než je celá věc řádně prošetřena, a navádí k »rozhodnému postupu způsobem, ze kterého náš nepřítel pochopí, že se nezalekneme«, je to velmi na pováženou.

Levice ale válku nechce. »Raketa zabíjející v Polsku je obrovské neštěstí a jen důsledek závodu ve zbrojení. I když ještě nebylo jednoznačné, kdo ji vypálil, naše vláda měla jasno: ‚Jdeme válčit!‘ Zde by mělo rozhodně platit – dvakrát měř a jednou řež. Aktivní zapojení NATO do válečného konfliktu by mělo nedozírné důsledky.« varovala předsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná.

Během dopoledne následujícího dne se začaly objevovat informace, že NATO raketu sledovalo a podle všeho jde sice o raketu ruské výroby, ale vypálenou Ukrajinou v odvetu či ve snaze sestřelit ruské rakety. I tak je ale její odpálení a dopad velmi zarážející. Raketa, která dopadla v Polsku je typ, který dokáže doletět zhruba 300 km. Ruská tedy být nemohla, protože fronta je od místa dopadu vzdálená více než 1200 kilometrů. A pokud byla raketa vypálená, aby sestřelila jinou raketu letící z Ruska, proč nakonec letěla na severozápad a ne na východ?

Zajímavý je i vzkaz ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. »Úterní výbuch rakety na východě Polska není nic jiného než vzkaz, který Rusko adresuje summitu skupiny G20.« To ve videoprojevu pro účastníky summitu skupiny G20 prohlásil den po té, tedy v době kdy už byly veřejně známé informace, že Rusko raketu odpálit nemohlo. Čí je to tedy vzkaz? A komu?

Helena KOČOVÁ

Přečtěte si další články

14 komentáře

jmm 18/11/2022 - 16:07

“…Řada našich politiků spáchala trestný čin šíření poplašné zprávy, Policie ČR nechť se zvedne a začne zasílat předvolání k výslechu…”

piš za sebe 18/11/2022 - 10:42

piš za sebe

Rudý vítr 18/11/2022 - 06:49

Jednou budem dál…… nejodpornější písnička.Tak jste si vycinkali chudobu,bidu,strach,zebracenky,cenzuru,hlad,teror,nesvobodu, horší totalitu než tady byla….. ještě vám to nedochází?Ono vás ta totalita dostihne . Nejhorší,odporná totalita skovana za slova svoboda a demokracie……. ZLATÝ KOMUNIZMUS, ZLATÝ KOMUNISTI ❤️❤️❤️

Rudý vítr 17/11/2022 - 16:03

Pro všechny prozápadní šmejdi víte kolik lidí má demokracie plné zuby.Pozrite jak jsou lidí naštvaný.80 procent chce změnu.Plne ulice….
dost bylo totality typu svobody a demokracie.At žije KSČM ❤️❤️❤️ ZLATY KOMUNISTI ❤️❤️❤️

Rudý vítr 17/11/2022 - 13:36

Danuše caputova a zelená guma tak to raději Babiš.

Rudý vítr 17/11/2022 - 05:46

Já jako člen strany jsem necinkal klíči k tomuto politickému a majetkovému puči.Lidem ještě nedochází že o žádnou svobodu a demokracii se nebojovalo.Podivejte se co zůstalo v naší zemi….nic všechno rozkradené,lidí zavření v ulitách a drží hubu a krok.Potrebovali by hodně přes držku aby se vzpamatovali že žijí v nejodpornější totalitě kterou lidstvo postihlo skrytá za slova svoboda a demokracie.Tenhle odporného svátek neslavim .

fronda 16/11/2022 - 23:30

V době agrese NATO proti Jugoslávii jsme něco podobného také zažili. Kosovští Albánci demonstrovali v Praze a v přímém TV přenosu tam jeden člověk zavraždil druhého. Komentátorka TV to okamžitě popsala jako vraždu Albánce Srbem. Ve skutečnosti, jak se později prokázalo, ovšem už bez publicity, to bylo mezi dvěma Albánci, jakási krevní msta.

Takže na lhavost pravičáckých politiků a prorežimních médií jsme dávno zvyklí.

Rudý vítr 16/11/2022 - 21:53

Hurá už nám to zasejka pustili tak se chovejte slušné až nám to nevypnou úplně.

Jan Gavroch 16/11/2022 - 19:26

Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová. prohlásila že »ruské rakety zabily nevinné v Polsku,« . Pokud rádoby budoucí hlava státu reaguje dříve, než je celá věc řádně prošetřena, a navádí k »rozhodnému postupu způsobem, ze kterého náš nepřítel pochopí, že se nezalekneme«, je to velmi na pováženou
—————————
Na pováženou je, že žena, která nám sprostě lže, lhaním vyvolává nepřátelství mezi lidmi a drze označuje Rusy za nepřátele,pravděpodobně bude prezidentkou 250 tisíc členů Milion chvílek a 100 tisíc účastníků Dnů NATO, kteří vyjádřili, svou účastí, podporu loupežím , mrzačení a loupežným vraždám které provádějí někteří kapitalisté ze států NATO .
—Zpráva o tom,že raketu na Polsko vystřelili ti kdo se k moci dostali upalováním a ubíjením policistů na Majdanu byla na DEZINFORMAČNÍCH webech již včera.
Za 1. světové války hnali rakouští feudálové Čechy proti Rusům stejně jako to někteří kapitalisté ze států NATO dělají dnes. Za 1.světové války přešel Pražský pluk k Rusům i s plukovní kapelou.

Rudý vítr 17/11/2022 - 13:35

Danuše caputova a zelená guma tak to raději Babiš.

Ignác 16/11/2022 - 18:27

To jsem zvědav, co z toho Poláci vyvodí když se ukázalo, že jejich občany zabíjela nevhodná raketa.

jmm 16/11/2022 - 12:42

A co takhle hypoteticky…
Jak může protiletadlová raketa “vybouchnout” na zemi- to byla spíš “minometní”
provokace …

miro 16/11/2022 - 12:32

Už aby fašisticko-benderovské šmejdy vzal čert i s ukrouši kteři parazituji na nás,dělají zde bordel viz.případ ukroušských cikánu z Lubu u Chebu kteří vykolejili vlak ale o tom ani muk. Včera jsem dostal od ČEZu pozdrav a malém mne to kleplo,příští rok zaplatím za elektřinu 120 000 Kč.Pro koho stavěli Temelín naši rodiče,dědové pro lidí nebo šmejdy, vládní idioti to takhle zařídili ať se odstěhuji na Ukrajinu.

Rudý vítr 16/11/2022 - 21:53

Hurá už nám to zasejka pustili tak se chovejte slušné až nám to nevypnou úplně.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.