Čtyři miliardy? Jedenapůlroční rozpočet našich Budějic

od redakce

Jako by nestačilo každoročně z peněz českých daňových poplatníků prostřednictvím státního rozpočtu krmit miliardovými zakázkami zahraniční firmy na podkladě příkazů Severoatlantické aliance. Současná vláda ještě k tomu zvyšuje napětí u sousedů dodávkami nábojů do houfnic na Ukrajinu. No odporné. KSČM nikdy nesouhlasila s členstvím České republiky v NATO. Vždy důrazně poukazovala na tyto nesmyslné výdaje, které v důsledku a ve většině zakázek nepředstavovaly nic jiného, než povinný nákup zastaralé a často méně funkční či nefunkční vojenské techniky. Ani toto rozmařilé vyhazování peněz z okna však nečiní za marnotratným hospodařením ministerstva obrany definitivní tečku.

Na to další upozorňují nelichotivé závěry aktuálního šetření Nejvyššího kontrolního úřadu v souvislosti s hospodařením Univerzity obrany (= státní vysoká škola se sídlem v Brně, organizační složka Ministerstva obrany ČR). NKÚ podle webu ekonomickydenik.cz odhalil, že – cituji: »Ve zkoumaném časovém úseku za léta 2016 až 2018 vycházeli na Univerzitě obrany čtyři studenti na jednoho pedagoga nebo tři studenti na jednu učebnu. Nebo to, že roční náklady na jednoho studenta činily 735 tisíc korun.« Respektive že za ony tři roky stála výuka na Univerzitě obrany ČTYŘI MILIARDY korun, avšak počet absolventů-vojáků klesl o polovinu.

Docela rád bych z kompetentních míst uvítal vysvětlení, proč jsou občané dnes a denně vykrmováni nářky nad tím, že na nic nejsou peníze, že se musí šetřit, škrtat ve státním rozpočtu, omezovat investice a růst platů a důchodů, slevy na jízdné atd. atd., když zrovna v tomto konkrétním příkladu (jemu podobných existují desítky dalších) se v prach obrátily čtyři miliardy Kč?

Nevěřte těmto lžím. Vládnoucí elity si skrze ně jen připravují živnou půdu pro další (ne)smyslné utrácení a další své prebendy. Není to o dostatku či nedostatku peněz, ale o rozumných, účelných a efektivních investicích. Ty čtyři miliardy představují například jedenapůlroční rozpočet Českých Budějovic. Připadá vám to normální?

Vojtěch FILIP

Přečtěte si další články

14 komentáře

Miroslav Rys 28/01/2022 - 23:18

Kolik, agente Falmere, stojí parazit Konečná?? A celá vaše rudá sebranka?? Naštěstí už tady můžete leda slabomyslně blábolit. Sluchu vám nepopřeje nikdo. Proto jste taky ve sněmovně skončili:-))

fronda 29/01/2022 - 00:47

Vždyť EU ani Evropský parlament si komunisti nevymysleli.

ANNA PROLETAŘKA 28/01/2022 - 18:32

Kupskho domněnka ,že web nesplnuje poadavek primého kontaktu s občany voliči a soustředuje se jen na mazani kritickych přisp3vku povede k likvidac KSCM,ktera neni nikýym bržděna
Kdosi z verchušky napise članek a neobjevi se mezi diskutujicimi.
To je fakt k ničemu a povede to klikvidaci zbytku strany a házeni hrachu na zeď!

PetJednaLenin 28/01/2022 - 18:12

už mě to zase haraší v palici, no je večer a už mám zase upito jako každy večer

ANNA PROLETAŘKA 28/01/2022 - 19:30

Lenine co tak vymontovat z Rudé vlajky vitězstvi vercajk a kladivem bušit do palic verchušky ,která vede stranu do hrobu.
No nedivim se ,źe si dávate kořalku to je na zpiti každý den DO NĚMOTY!

PetJednaLenin 28/01/2022 - 17:17

Zena za pultem v posteli k Hanicincovi. “Budeme miminko. A bude se jmenovat Vojtech. Nebo Filip”

Velký Max 28/01/2022 - 12:57

Filipova stať je klasickou ukázkou tzv. “šedivé” propagandy založené na polopravdách,. Univerzita obrany poskytuje studentům bezplatné ubytování a nemá na rozdíl od civilních VŠ tak nezanedbatelný příjem z “kolejného”.. Vysokou nákladovou položkou jsou pak stipendia studentů v rámci přípravy na budoucí povolání, která činí cca 15 000 Kč měsíčně.. Bez komentáře ponechme fakt, že NKÚ kontroloval období Sobotkova a Babišova kabinetu a výsledek kontroly je znám,již od loňského května. MO ČR zprávu NKÚ nerozporovalo. a návrhy na řešení v horizontu příštích let předal ministr Metnar kabinetu v listopadu 2021. Když už jme u výdajů na zbrojení ve zlomovém roce 1989 ze státního rozpočtu tehdejší ČSSR dostala kapitola MNO 6,5 % z tehdejšího ročního HDP , to činilo 15% ze státního rozpočtu. V roce 2021 kapitola MO hospodařila s částkou 75 miliard Kč., to odpovídá cca 3,8 % ze státního rozpočtu. Srovnávám výdaje tehdejšího Československa a dnešní České republiky, Pokud vyjdeme z počtu obyvatel obou státních útvarů je měřítkem alikvótní přepočet. na obyvatele, ze kterého vyplývá, že loňské výdaje na zbrojení byly 2,6 nižší než v roce 1989.

fronda 29/01/2022 - 00:50

Nedělalo nám žádné potěšení vynakládat obrovské částky na obranu, ale za socialismu to byla nutnost z důvodu ohrožení zločineckým Severoatlantickým paktem. Teď stojí váš režim na straně agresora, který okupoval velkou většinu Ukrajiny za cenu likvidace tamní demokracie a sápe se dál.

ANNA PROLETAŘKA 28/01/2022 - 12:15

Kupsky k věci a ne Q,Q.Q,!

jmm 28/01/2022 - 09:24

Je to nenormální….

ANNA PROLETAŘKA 28/01/2022 - 09:32

Ano,je to nenormalni.Postradam plan navratu do Snemovny!Jinak to tu bude jen plac a skripeni zubu!

ANNA PROLETAŘKA 28/01/2022 - 09:59

Soudruzi,podivejte se všichni jak mi tu kdosi z vnitrákú krade interpunkci,ruši tvorbu komentů ,leze mi do klabostnice a odstřihává spojeni do strany KSCM! Kde jsou tady správci webu,aby mě chranili před proklatymi kapitalistickymi zločinci!
Smrt fašistům at zije a sili mohutná SV s programem PNZ pro širokou obec dělnictva a rolnictva .bojujme všichni za solidaritu a svobodu
Miru zdar nebo taky ne!

ZBYŠEK KUPSKÝ 28/01/2022 - 10:09

DALŠÍ VTIPÁLEK NA BRIGÁDĚ…

ANNA PROLETAŘKA 28/01/2022 - 12:12

Kupsky k věci a ne Q,Q.Q,!

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.