Dvojí metr, dlouhý kilometr

od redakce

Tak tu máme další válečný konflikt, tentokrát je to Turecko proti Sýrii. Turci vraždí Kurdy celá desetiletí a nikdo ani necekne. Je to vlastně genocida, a to na vymazlené úrovni, nikomu totiž nevadí. Snad jen syrským Kurdům.

Zvláštní je, že všichni rádoby ochránci demokracie mlčí. Německá Uršula nevyvádí, že se budou dělat sankční balíčky, americký sklerotický Biden nežádá Kongres o uvolnění miliard dolarů a zbraní pro Sýrii. No a náš podivný kabinet? Mlčí a mlčí! Proč? Vždyť je to podobná situace jako na Ukrajině. No jo, ale našemu fialovému kabinetu nikdo nenařídil, že se má proti tomu razantně ozvat a devastovat svůj stát a jeho občany ještě víc. Takže je ticho po pěšině. Konečně Turecko je člen NATO a Sýrie má ropu a další nerostné bohatství. Navíc zpracovává také íránskou ropu. V roce 2009 Sýrie a Írán podepsaly memorandum ohledně energetických projektů. Mimo jiné i výstavbu plynovodu spojujícího Írán s Evropou prostřednictvím Sýrie.

Dále se tam těží i fosfáty, které jsou nedílnou součástí našeho zemědělství. Nedostatek hnojiv na bázi fosforu by byl prakticky konec našeho zemědělství a nástup hladomoru. Tak mě napadá: že on je i balíček ohledně hnojiv z Ruska? To jsou ale náhody, že? Sýrie má ropu a velice cenný fosfát. No jo, to se tam asi bude humanitárně bombardovat jako v bývalé Jugoslávii a NATO tam asi bude šířit demokracii. A co ti mrtví? Ále, kdo by se tím zabýval, když jde o ropu a fosfáty, to jsou rázem mrtví jen čísla ve statistice. Když si vezmeme ty cenné komodity, tak se určitě vyplatí i mlčet.

Marcela PRAŽÁKOVÁ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.