Hledej pravdu, slyš pravdu, miluj pravdu a braň pravdu – heslo těchto dnů

od redakce

Jedenáctého září 2022, nová výzva, nové setkání rozumných lidí a zejména profesionálů v jednotlivých oborech a samozřejmě i zkušených politiků a právníků. Po stotisícové demonstraci na Václavském náměstí 3. září znovu tisíce lidí 11. září naplnily, tentokráte, Staroměstské náměstí. I přes nepřízeň počasí měla demonstrace obrovský úspěch. Není proto nic divného, když řečníci byli přerušováni potleskem a skandováním DEMISI, DEMISI…

Všichni řečníci mluvili zasvěceně, každý podle své odbornosti. Bývalý policista, právníci, diplomat se zkušenostmi v mezinárodní politice. Neuvádím jména již jen z toho důvodu, aby si každý našel svou cestu k informacím a opravdu si ty lidi poslechl. Žádné politické plácání nesmyslů, žádné vysílání a přijímání signálů. Pravda, tak jak to má PRO ve svém názvu, tak jak to hlásal mistr Jan Hus, tak jak to žádal Tomáš Garrigue Masaryk. Tak jak to chceme my. Aby s námi vláda jednala jako rovný s rovným, jako někdo, kdo byl námi zvolen, aby nás zastupoval, aby nás chránil… Což je, bohužel, pustá utopie.

Další spolková země, nebo náruč USA?

Vzpomínám si na tristní účast na některých demonstracích, desítky, maximálně stovky účastníků, kteří brzy pochopili, kam nás ta zaprodaná vláda vede. Do náruče Bruselu, nebo snad Německa, coby 17. spolková země, či snad do náruče USA, kterým jde jen o byznys a hodí se jim, že nějací utrápení Čecháčkové se rozhodli vyhlásit válku Rusku a zničit jej nenakupováním jejich energetických produktů s tím, že budeme nakupovat od Němců, USA, přes Holandsko, Polsko a tak dále, aby sami mohli ty své hodit na trh. Samozřejmě za astronomické ceny. Nevadí, že nakupujeme ruské energetické produkty dále, ale mnohem dráž, od překupníků. O výrobě elektřiny a jejím darování Německu a EU ani nemluvě. Nevadí, že – jak již pan Kryl prohlásil ještě v době takzvaného komunismu – ryjeme držkou v zemi. Hlavně nepoškodit EU, Německo a narvat do Ukrajiny miliardy, které si musíme půjčit a pak splácet.

Jsem moc smutný z toho, že mnozí lidé nepochopili. Zejména mladí. Prý hlavně pryč od východu. Že prý to nějak překousneme, vydržíme chvilku trpět, aby potom vše bylo lepší!? Co jako vydržíme? Naši senioři, tedy jejich dědové a babičky a možná i rodiče, onemocní z prochladnutí, mohou na tyto následky i umřít. To jako vydržíme? Já budu první, pokud má třiadevadesátiletá matka onemocní, a připojím se ke všem žalobám na tuto vládu. Bude nás hodně. A potáhne se to s nimi po celý život. Mnozí možná skončí i ve vězení. Alespoň doufám.

Nejsme ani východ, ani západ

Patříme prý na Západ. Nepatříme. Jsme historicky středoevropská země, která z této výhody vždy těžila. Nejsme ani východ, ani západ. A to, jestli jsme čistí Slované, nebo stříknutí Markomany a Germány, na to nemá žádný vliv. Jsme Češi.

Z historického hlediska byla naše země křižovatkou obchodních cest. Za všech dob. Vznik naší první republiky provázely těžké porodní bolesti. Ne vše bylo růžové. Ale ač se pan Masaryk přikláněl k prozápadní politice, zejména vládě kapitálu, vždy si byl vědom té obrovské výhody na geopolitické mapě. Byli jsme vždy velmocí v důležitých oblastech průmyslu a zemědělství, a to i v době socialismu. Textilní strojírenství, těžký průmysl, výroba oceli mezi ostatními. Byli jsme i dobrými obchodníky. Bohužel, za první vlády ODS, potažmo ČSSD, se vše prodalo, rozdalo a rozkradlo. Padali jsme hloub a hloub a stále padáme. A za nové vlády ODS a jejích přílepků se brzy ocitneme zcela na dně, což zřejmě mnohým našim politiků hraje do not. Jedna Velká Evropská Říše. To zde již bylo. A jak to skončilo, víme.

Jsem rád za to, že zdravý rozum, krok za krokem, brzy nabyde převahy nad – nazvěme to třeba – závislostí, šílenstvím, gamblerstvím, každý si může přidat své pojmenování. Tato vláda by se měla zřejmě léčit ze své závislosti. EU je droga a velmi nebezpečná. Mnohý řekne, vždyť nám dává více, než my jí. Pravda. Ale kde jsou výdělky z výroby, kterou máme zakázanou? Kde jsou peníze ze zemědělských produktů, které nesmíme pěstovat a kupujeme je v mizerné kvalitě z ciziny od těch, kteří jsou vyvoleni? Jsme malá země. V současné době montovna, příštipkáři. Nikdo nás nebere vážně. Z premiéra Fialy si dělá trhací kalendář kdejaký trouba europoslanec, který se tam, ani nevím za co, dostane.

Takže Česká republiko, prober se konečně z letargie!

Jan HÁJEK

Přečtěte si další články

20 komentáře

brekeke84 15/09/2022 - 21:29

Čistě pragmaticky je pro Českou republiku, Česko, Čechíi nebo jak se tu tomu vůbec říká, nejvýhodnější být v Evropské unii, než se lísat k Rusku, které se táhne až někam k Čukotce. Na státní neutralitu tu nemáme.

svaty_vaclav 15/09/2022 - 21:37

Sledujte @neCT24

Je lepší být ve zkorumpované, vyjedené EU bez nerostných surovin, nafty a plynu, než obchodovat s Ruskem. Rozumím ti dobře? Ty bys mohl být poradcem Fialy, nebo rovnou celé české vlády.

Sledujte @neCT24

fronda 15/09/2022 - 22:05

On je.

fronda 15/09/2022 - 22:05

Čechystán, Protentokrát.

co vám @neCT24 neřekne 15/09/2022 - 11:31

Venda vidí páva, páv si vodu dává.

“Páve, jak ti voda chutná?”

Pávovi je Venda putna.

Pragmatik 15/09/2022 - 10:43

Soudruhu Hájku nelži si do kapsy na tom Staromáku se vás sešla do tří, čtyř set. Stačilo se podávat na webech volně dostupné kamery, nejvíce pak pobavilo, že jste se sešli u Mariánského sloupu.

fronda 14/09/2022 - 23:34

Hnědala jako správný vazal musí plnit rozkazy svých amerických pánů. Tady nejde o pravdu, ale o poslušnost.

svaty_vaclav 14/09/2022 - 20:43

Sledujte @neCT24

Před Svatým Vítem, opřená o zeď, postava ohnutá – svetr poblitý, rozvlátá kštice, zcuchané vlasy – kdo se tu potácí, válí se po zemi, kdo to tu zvrací? – to se náš prezident Havel z Vikárky vrací.

Sledujte @neCT24

svaty_vaclav 14/09/2022 - 23:00

Sledujte @neCT24

Vidíš Vlochu a skutečnost je úplně jiná. Ale věřím ti Vlochu že trpíš, když se ukáže prstem na Flašku Havla.

Sledujte @neCT24

Rudý vítr 15/09/2022 - 04:13

Blbecku

Ateista 15/09/2022 - 10:53

Tento primitivismus jsi za léta do diskusí do HaNo nyní do NP vložil snad již stokrát. Nejlepší je když takovýto debil jako ty pravidelně sděluje: “urazit mně může pouze inteligent, a to ty nejsi”. ..

svaty_vaclav 15/09/2022 - 13:47

Sledujte @neCT24

Vidím že tě to rozhodilo antikomunisto. Moje námaha není marná.

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

Slušní lidé volí komunisty.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

svaty_vaclav 15/09/2022 - 15:17

Sledujte @neCT24

Jo a hele blbe – Ateista, když mě cituješ, tak bych prosil bez pravopisných chyb, antikomunistický pravicový negramote.

Sledujte @neCT24

Lubomír Šálek 14/09/2022 - 18:37

Pochopte, vše jde podle plánu.

svaty_vaclav 14/09/2022 - 17:39

Sledujte @neCT24

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

Slušní lidé volí komunisty.

………. Sláma Ukravína ! …………

Sledujte @neCT24

#mysarkasm 14/09/2022 - 17:30

Komunistická pravda a čest

jmm 14/09/2022 - 15:19

Pro důchodce je předplatné Naší pravdy dost drahé.

svaty_vaclav 14/09/2022 - 15:04

Sledujte @neCT24

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

Slušní lidé volí komunisty.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

nikoho nezajímáš 14/09/2022 - 16:19

.

svaty_vaclav 14/09/2022 - 13:40

Sledujte @neCT24

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.