Hořká příchuť výročí vzniku NATO

od redakce

Letošní připomenutí vzniku NATO dne 4. dubna bude mít opět o něco více hořkou příchuť. Současná politika NATO je dnes stále více ztělesněním a prosazováním zahraniční politiky USA, které se nechtějí smířit se skutečností ztráty role světového hegemona. Země končícího světového četníka, mající na svědomí nejvíce válečných zločinů, která se v letech 1950-2015 nezdráhala bombardovat více než 20 států světa. Příkladem, že NATO nikdy v historii nemělo nic společného se skutečným zabezpečením světového míru, budiž rozšíření NATO směrem na východ po rozpuštění Varšavské smlouvy a po rozpadu tehdejšího SSSR, přestože Západ deklaroval a sliboval nerozšiřování NATO směrem k ruským hranicím a jeho vojenské obkličování. To koneckonců neskončilo doposud, a tak se na velitelství NATO v současnosti chystají vyvěsit vlajku nejprve Finska a posléze Švédska.

Z hlediska dalšího rozšiřování NATO se na první pohled zdá, že tento agresivní pakt ani za dobu své 74leté existence se o svoji budoucnost nemusí obávat. Ve skutečnosti se mírová část světového lidstva může dočkat nečekaných změn, které mohou v blízkém časovém horizontu v NATO nastat. Příkladem z tohoto pohledu je vystoupení německé poslankyně za Die Linke Sevim Dagdalen, která ve svém projevu vyzvala americkou armádu k odchodu z Německa v důsledku zvyšujících se nepřátelských kroků proti Německu v poslední době. https://rumble.com/v2fwb6i-poslankyn-za-die-linke-vyzvala-v-bundestagu-k-odchodu-americkch-vojsk-z-nme.html

Taktéž vydání zatykače Mezinárodním trestním soudem v Haagu na prezidenta RF Putina vznáší mezi některými politiky minimálně rozpaky. Jak zdůraznil v pořadu Fellner Live rakouské televize bývalý poslanec za stranu Svobodných, v současné době politolog a analytik Gerald Grosz, před tribunál v Haagu patří Barack Obama, Tony Blair, mrtvola George Bushe staršího a mumie mladšího.

Česká republika je před podobnými »dezinformacemi« pečlivě chráněna. Kdo by se pokusil nahlédnout pod pokličku »zakázaného«, může se těšit. V případě, že pracuje ve školství, tak na vyhazov z práce, pokud je příslušníkem Armády ČR, tak na přátelský pohovor s ministryní obrany Černochovou. V případě, že se jedná o občana »chcimíra« požadujícího sundání ukrajinské vlajky z míst, kam nepatří, pak se může těšit na nějakou tu ránu od příslušníků policejního sboru, kterým v době, kdy dochází k dalšímu utahování opasků, budou platy z důvodu zabezpečení současného režimu navyšovány! Jaká je za uvedeného stavu nastolené cenzury skutečná podpora našich občanů pro NATO, je minimálně diskutabilní, neboť 55 procent dotázaných má obavy otevřeně vyjadřovat své názory!

Naše vládnoucí politická reprezentace v době připomenutí si dubnového výročí vzniku NATO nás bude prostřednictvím své »bruselské veřejnoprávní televize« masírovat nejen o důležitosti našeho dalšího setrvání v »mírovém« NATO, ale navíc zdůvodňovat oprávněnost a důležitost navýšení finančních prostředků pro nákupy nové vojenské techniky od »hlavy« NATO, USA. To vše v době, kdy Fialova vláda začíná s dalšími škrty v neprospěch občanů své země. V době, kdy každou hodinu daňoví poplatníci ve Spojených státech platí 93,26 milionu dolarů za celkové náklady války proti terorismu.

Miroslav KAVIJ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.