K zákonu o Krymu a východních oblastech Ukrajiny

od redakce

Nemohu jinak, než se zeptat, kdo stále nalévá olej do ohně…? Rusko, nebo Ukrajina? Přesto, že naši současní představitelé a média jim poplatná nás přesvědčují o tom, že je to Rusko, dovolím si o tom vyslovit pochybnosti. Kdo totiž seje vítr a vyhrožuje tomu druhému sankcemi, jaké tu prý ještě nebyly? Kdo posílá své vojáky do cizích zemí, aby jejich přítomnost ještě více jitřila mezinárodní vztahy? USA, nebo Rusko?

Je tu navíc ještě jedna skutečnost. Válkychtivá Ukrajina! Mstivá Ukrajina! Ukrajina vyzbrojující se nejmodernějšími zbraněmi! Řeknete, že nelze ztotožňovat ukrajinský lid se zmíněným vedením. Jistě. Ale stejně jako naši voliči volili militantní pětikoalici, tak i v Ukrajině byl prezidentem zvolen prezidentem Zelenskyj, a tím i síly, které jsou ochotny jít na pokraj války, aby splnily své cíle. Proto byl světu předložen »pučový scénář«, jenž měl údajně Rusku zajistit změnu ve vedení země. Ukrajinské zvláštní síly se k němu hrdě hlásily, stejně jako kdysi ty britské, když byl zdůvodňován útok na Irák, v němž šlo o naftu. V několika posledních dnech byl doplněn další »pučovou« variantou dokonce se jménem.

Proto ostatně tytéž síly podpořeny americkými zpravodajci leden prohlásily za měsíc, kdy bude Ukrajina napadena Ruskem, protože na ruském území v blízkosti hranic se shromažďuje silná ruská armáda. Přitom ukrajinští vojáci byli přesunováni ještě dříve, než ti na druhé straně, do pozic před Luhanskem a Donbasem ke »konečnému řešení«. Ovšem zcela jinému než bylo dohodnuto v Minsku Francouzi, Němci, Rusy a Ukrajinci. Jenže v lednu, kdy podle ukrajinského vedení mělo Rusko přepadnout Ukrajinu, se nic nestalo a v tomto týdnu dokonce toto vedení, vědomo si své lži, připouští, že k »ruské invazi nedojde«. Jenže záminka byla dána a Spojené státy ji rády využijí. I když je otázkou, kdo vlastně celou kauzu vymyslel.

Souběžně ukrajinský vládní kabinet připravil »zákon o Krymu a východních oblastech«, tedy těch, které ovládají ruskojazyční Ukrajinci. Byl nějaký čas připravován a zřejmě měl vejít v platnost, až ukrajinské síly vojensky obsadí Luhansko a Doněcko. Jen ruská vojska rozmístěná podle hranic zabránila zahájení útoku. A jejich zbraně? Daleko lepší než ty, které měli Ukrajinci. Proto jen vyvolali napětí. A onen zákon? Je v něm vyvozena »osobní odpovědnost za počínání v době okupace«, zrušena amnestie »pro povstalce« schválená v Minsku.

Pokud tomu lze správně rozumět, pak má být postupováno podle zkušeností postbanderovských tlup, které okamžitě po Majdanu začaly pacifikovat ruskojazyčné oblasti, jako je Charkovská a Oděská. Kolik za nimi zůstalo mrtvých, už nikdo nespočítá. Represe tedy měly následovat ruku v ruce s překvapivým útokem ukrajinské armády. Měly. Útok, vzhledem k ruské připravenosti tomu zabránit, se nekonal.

Onen zákon však obsahuje i u slova Krym tvrzení o »době okupace«. Získat poloostrov do své jurisdikce je ovšem chiméra. Ví to i německý kontraadmirál a další němečtí, a nejen němečtí, představitelé. Onen viceadmirál jen vyřkl pravdu. Stálo ho to funkci. Ti ostatní raději takticky mlčí. Velkomluvka Zelenskyj však slíbil nacionalistickým Ukrajincům, že Krym »bude Ukrajině vrácen«. I kdyby ho měli Ukrajinci vybojovat. Proto se mu hodí zbraně, jež dostane zcela zdarma od Spojených států a NATO. I naše těžké dělostřelecké granáty, které mu pošle paní Černochová. Jak je využije, se neví. Provokace je jistě možná a dokonce i naplánovaná. Jde jen o to, dostat do pohybu celé NATO. To se ovšem zatím nepodařilo.

Součástí ukrajinských provokací a důkazem nesmiřitelnosti, která však nikam nevede, je i zmíněný zákon. Po tlaku zvenčí byl zatím samotnými Ukrajinci odložen. Byl totiž zcela jasným popřením Minských dohod a před novým jednáním signatářských zemí by znamenal odmítnutí účasti Ruska a to by přece jen mohlo znamenat, že »černý Petr« by se přesunul z Moskvy na Kyjev a ani proukrajinská propaganda v zemích Evropské unie by tomu nemohla zabránit.

Jaroslav KOJZAR

Přečtěte si další články

22 komentáře

ANNA 01/02/2022 - 23:26

Dneska řikal ten čert Putin,že NATO chce okupovat Ukrajinu,aby si zajistilo bezpečnost na úkor jiné země.

KSCM ideolog Lazar leži jak placka ,nic se mu v prospch padlé strany KSCM nechce dělat,zatim co na webech alternativy AA team SV pozoruje kypici život a do živého programu občanů s nazvem PNZ padaji návrhy založit nové strany KSH a ASP prozatim virtualně ,které by nahradily linou levou a načisto nečinou pry “levici.”

Sjednocujici giga program je připravován dnem i noci a přispevky ve formě lidových komentátorů jen prši a každy den je na alternativě minimálně 250 lidových názoru a minuly patek jich bylo přes 470( ZA DEN),zatimco tady chcipl pes!
Vedeni i redakce KSCM je v hybenaci a šoku z té totalni poražky..
No neni divu, vypaseni funkcionáaři čekaji na nové vycinkáni!
Nebo jak to je.že diskusi ignoruji.co?

ANNA 01/02/2022 - 23:23

Dneska řikal ten čert Putin,že NATO chce okupovat Ukrajinu,aby se zajistilo bezpečnost na úkor jiné země.

KSCM ideolog Lazar leži jak placka nic se mu v prospch padlé strany KSCM nechce dělat,zatim co na webech alternativ AA team SV pozoruje kypici život a do živého programu občanů s nazvem PNZ padaji návrhy založit nové strany KSH a ASP prozatim virtualně ,které by nahradily linou levou a načisto nečinou pry “levici.”

Sjednocujici giga program je připravován dnem i noci a přispevky ve formě lidových komentátorů jen prši a každy den je na alternativě minimálně 250 lidových názoru a minuly patek jich bylo přes 470( ZA DEN),zatimco tady chcipl pes!
Vedeni i redakce je v hybenaci a šoku z té totalni poražky.KSCM.
No neni divu, vypaseni funkcionáaři čekaji na nové vycinkáni!
Nebo jak to je.že diskusi ignoruji.co?o

jmarek3 01/02/2022 - 22:37

Ukrajina je na rozcestí a jen rozumná politika ji může přinést lepší život než současný stav.

Hugo Stiglitz 31/01/2022 - 17:19

Rozhodnete-li se nazvat komunistu lhářem, musí se vás nakonec zhostit pocit marnosti. Jak můžete urazit prase tím, že ho nazvete prasetem?

stanley58 30/01/2022 - 00:56

Maxi, s frondou je bezpredmetne dikutovat. To je clovek z mostecka, narozeny v 80 letech a silne ovlivneny zrejme komunistickymi rodici nebo stranickou primitivni ideologii. Takoveto nazory cloveka, ktery neprozil socialismus (50-80 leta) a ma to jen z nejakeho vypraveni, je absolutne zbytecne komentovat. Bud je tak velky a verici idealista, nebo ma tak nizke iq.

fronda 30/01/2022 - 17:11

stanley58 získal jakousi utkvělou představu a není schopen ji opustit…

fronda 29/01/2022 - 18:45

Autor by si měl uvědomit, že “volby” na Ukrajině v žádném případě nebyly svobodné a demokratické. Vždyť pučistický režim zakázal Stranu regionů i Komunistickou stranu Ukrajiny. A svobodná území (Donbas a Krym), se pochopitelně této šaškárny neúčastnila. I tak byla volební účast nízká.
Samozřejmě že spousta Ukrajinců volila protidemokratické strany, prostě v každé zemi funguje ta Gaussova křivka rozložení inteligence a morálky. Tak jako v ČR jsou ti méně bystří a morální soustředěni zejména v Praze, tak na Ukrajině jsou koncentrováni zejména ve lvovském generálním gouvernmentu.

Velký Max 29/01/2022 - 20:15

V Praze žijí a volí ti méně bystří a morální , zajímavý “politologický” názor.,pane Frondo. Já si jnaopak myslím, že ti kteří mnoho chytrosti a vzdělání nepobrali žijí převážně tam u vás v té měsíční krajině na Mostecku a Sokolovsku, což se obecně týká částečně i Moravskoslezského kraje. Struktura vzdělanosti obyvatelstva mimo jiných dat vydává každoročně ČSÚ, o tom žádná. Pozoruhodná je pak korelace mezi volebními zisky KSČM v těchto problematických regionech a celostátním výsledkem. .

fronda 29/01/2022 - 23:25

Právě volební výsledky posledních desetiletí dokládají, že pravdu mám já. Nikdo slušný a inteligentní přece nemůže volit tu sebranku, která je teď u koryt.
V našem městě samozřejmě taky žije řada “es”. Třeba místní doktoři, to je katastrofa. Kdo by chtěl někdy spáchat eutanazii, vřele doporučuji místní nemocnici. Tu, co je na kraji města. Druhdy elitní.

onvr 30/01/2022 - 10:00

Mám obavy,že ta “měsíční krajina” o které Velký maxičku píšete se za současné vlády rozšíří po většině naší republiky. A Praze se také nevyhne.Rozrůstá se už pěknou dobu např. u Hlavního nádraží. A trochu vás maxiku asi zklamu. My v MSK máme kromně měsíční krajiny i vzdělané a studované lidi. A jelikož tu máme taky rozvinutý průmysl tak tady máme i velkou část lidi co umí a nestydí se pracovat rukama. Jenže těch si očividně moc nevážite maxi. Takže ty vaše statystiky jsou,bez urážky,tak trochu pase.

jmm 29/01/2022 - 12:46

Já znám z historie jiné “páté kolony”:
” …Sudety se postupně stanou tzv. “pátou kolonou” Třetí říše v ČSR…”
A mohl za to systém, který převládá teď i u nás….

tomasklima162 29/01/2022 - 12:16

Kdyby Putin postavil v Moskvě místo výdajů na invazi Disneyland tak by ušetřil spoustu lidských životů a udělal radost tisícům dětí, ale nezískal by žádné nové území. Rusko, ale cizí území nutně potřebuje. (Německy Lebensraum)

fronda 29/01/2022 - 18:32

Rusko musí vynakládat prostředky na zabránění invazi. Jinak by už po Moskvě pochodovali náckové, tak jako pochodují po Kyjevě. Prezident Janukovyč chtěl vánočně vyzdobit Majdan, aby měly děti radost, a úplně zapomněl, že svobodu a demokracii je nezbytné bránit, protože shromážděné nácky nezajímá, že zvítězil ve svobodných volbách.

williks2 29/01/2022 - 22:01

Já osobně bych takhle nedefinoval. Můj názor je ten, že Rusko Ukrajinu nepotřebuje. Potřebují ji USA. Proč? Ukrajina se zmítá v problémech a nerostných surovin má dostatek i pro druhé. USA zmítající se v dluzích, potřebuje nutně oživit ekonomiku a toto lze udělat jen jedním způsobem. Kupovat levně nebo lépe za vděčnost a dráze prodávat po celém světě. Finanční injekce ze západu započne oživovat ekonomiku Ukrajiny. To se hodí nejen Ukrajině, ale i USA. Kontingent NATA přinese peníze na Ukrajinu. Nástup nacionalistické hnutí na Ukrajině rozdmýchal Porošenko, podnikatel jedním z nejbohatších ukrajinců, který vyzdvihl UPA (banderovce) a OUN (ukrajinští nacionalisté) jako hrdiny a vlastence Ukrajiny. Dnes se to projevuje v plné kráse.

ANNA PROLETAŘKA 29/01/2022 - 09:03

Dvořaku taky mi to neleze do hlavy,že na jiných webech alternativ,kde se pie o našem skvělém caru generalissimovi Putinovi byl v patek rekord 471 komentů ZA JEDEN DEN!
Jsou tady redaktoři schopni se zeptat Lazara ideologa proč se nám neozve ,co s nim je,to chce ležet dál jako placka!

Jan Dvořák 29/01/2022 - 08:47

Dnešní komentáře jsou opět poněkud monotónní. Už mě ty zdejší ódy na Putina ani nebaví číst.

o.motl 29/01/2022 - 10:20

Nic nového, naši Komančové jsou pátou kolonou Kremlu minimálně od té doby, kdy ten gauner Gottwald a další členové rudé galerky jezdili do Moskvy za Stalinem.

PetJednaLenin 29/01/2022 - 13:26

Spravne a kratce receno s. Kojzarem, jako v Rudem pravu. Vic nema cenu psat

ateista 29/01/2022 - 13:49

Kam jezdí pětikolka, za gaunerem Bidenem, učit se bombardovat cizí území a vraždit ve jménu demokracie po celém světě ?Ušouni a proušáčtí trollové běžte do přední linie na Donbase a když tam padnete, jedině dobře pro náš stát.

fronda 29/01/2022 - 18:37

To bývávalo. Teď si mejlujeme se soudruhem Si. Ruská federace je pro nás kapitalistickou zemí, která je ale ohrožována agresí jiných kapitalistických zemí.

petr 30/01/2022 - 09:58

fronda : ,,ruská federace je pro nás kapitalistickou zemí,která je … ” – no vidíte,takže v zájmu tzv. ,,ksčm” by mělo být ( v rámci ,,boje proti prohnilému kapitalismu” ),aby se kapitalistické Rusko a jiné agresivní kapitalistické země vzájemně ,,vymlátily” a ,,dělnická třída” na obou stranách by měla volné pole – jak geniální ! ( líbí se mi vás smysl pro humor,soudruzi )

fronda 30/01/2022 - 17:07

Jenomže ve válce trpí právě pracující, včetně dělnické třídy. Vykořisťovatelé se schovají do krytů a bohatnou na zbrojní výrobě. Rozhodně neumírají na bojištích. Komunisté, tak jako v září 1938, stojí na straně (buržoazní) demokracie proti fašismu.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.