Kdo vykonal sabotáž a komu to celé prospívá?

od redakce

Vojenský střet Ruska a Ukrajiny se posunul do nové fáze. Poškození plynovodů Nord Stream vedoucích do Německa dává tušit, že jsme se ocitli v nové formě války. Jelikož eskalace napětí na Ukrajině již nepomáhá ještě více rozdmýchat nenávist směrem k Rusku, tak někdo záměrně poškodí plynovody. Ještě donedávna platilo, že různé produktovody a kritická infrastruktura jsou chráněny mezinárodním právem. To však útoky na plynovody Nord Stream 1 a 2 padá. Kdo ovšem sabotáž vykonal a komu to celé prospívá?

V médiích se ihned po incidentu vyrojily spekulace, že je za vše zodpovědné Rusko. Kdo jiný, že? Za vše dle Západu vždy mohlo Rusko. Jenže ono to nebude až tak jednoduché na někoho ukázat prstem a určit viníka. Stejně jako Rusko to mohly bez problémů vykonat i jiné tajné služby – USA počínaje a Velkou Británií konče. Každopádně ať to způsobil kdokoliv, tak se jedná o značný problém před nastupující zimou. »Generál Zima« brzy začne úřadovat. Pokud by plynovody záměrně poškodilo Rusko a chtělo tím vyhnat cenu plynu ještě výš, proč raději nepoškodilo nový plynovod vedoucí z Norska do Polska? Nejvíce z toho těží Ukrajina, která tím získala vyděračský potenciál. Ostatní funkční plynovody totiž vedou přes její území.

Nová konspirační teorie tvrdí, že se poblíž Dánska a Švédska konalo námořní cvičení USA a při té příležitosti to prostě vyhodili do vzduchu. Jistou logiku to má, protože z poničení plynovodů budou mít největší zisky výrobci zkapalněného neekologického břidlicového plynu LNG. USA na podobné diverzní akce má vybavení. Ostatně z minulosti o mnohých akcích víme. Jejich tajná služba CIA v tom má bohaté zkušenosti. Prezident Biden navíc několikrát jasně řekl, že pokud bude Rusko nějak útočit na Ukrajinu, tak je projekt Nord Stream mrtvý. A měl nepochybně pravdu.

Abychom ale nezapomněli, podobnými akcemi se mohou pyšnit i Britové. Přece jen mají Jamese Bonda a MI5. Opět je zde jistá logika. Na postu nové britské premiérky je žena, která ještě před svým nástupem řekla, že klidně použije jaderné zbraně. Upadající velmoc by se chtěla vrátit na výsluní. Možná proto se Britové podíleli na zničení plynovodů. Jistě zde panovala obava z toho, že by nakonec Německo Nord Stream 2 spustilo. Několik dní před tajemným zničením se totiž konala demonstrace na podporu spuštění onoho plynovodu. Celé je to podivné, ale MI5 umí diverzní akce.

Nesmíme ale zapomenout na klíčového hráče, který by z toho všeho měl největší prospěch. Je jím samotná Ukrajina. Jak více eskalovat napětí a přivázat si Západ na svoji stranu? No přece tím, že poškodím kritickou infrastrukturu, a nejlépe tu, která vede na území největšího hráče v Evropě. Sama Ukrajina zřejmě nemá vybavení na ničení plynovodů pod mořem (své vlastní na povrchu si jistě dokáže zničit), a pokud by za to byla zodpovědná, použila prostředníka. Ostatně nyní Ukrajina může tvrdit: Podívejte se, Rusko vám nechce dodávat plyn, když si účelově poškodí plynovody, od kterých má kohoutek.

Jak můžeme vidět, možných viníků je hned několik. Nikoho nelze předem vyloučit. Evropská unie slíbila, že se věc prošetří, ale až za několik týdnů. Mezitím se byrokraticky připraví viník. Bude ale opravdu zájem viníka hledat? Když se někdo vyjádří jinak, než že je viníkem Rusko, je okamžitě umlčen a označen za ruského švába, který šíří propagandu Kremlu. Co by se stalo, kdyby se jako viník našla Velká Británie, USA nebo někdo jiný? Byl by potrestán a postaven před soud? Tipuji, že vše zůstane zahaleno tajemstvím a opravdový viník bude odhalen až za desítky let. Podobně jako se dodnes tají některé věci z období druhé světové války.

Jan KLÁN

Přečtěte si další články

21 komentáře

Petr 04/10/2022 - 21:10

Závažné je, že stopy zločinu vedou do Washingtonu. 7. února americký prezident Joe Biden prohlásil, že pokud mezi Ruskem a Ukrajinou vypukne válka, „Nord Stream 2 už nebude existovat. Skoncujeme s tím.“ Na otázku naivního novináře, jak je to možné, když je plynovod pod německou kontrolou, vrchní velitel Biden prohlásil: „Slibuji ti, že to zvládneme.

Emil Novák 04/10/2022 - 08:32

Konflikt na Ukrajině zavinili USA, NATO, EU, za Českou republiku pak profašistická vláda Petra Fialy.

Yurri Simon 04/10/2022 - 10:21

Máte pravdu. Pomáhala jim u toho Němcová s Pekarovou, platil to Soros, Gates a Musk, spolupracoval Kalousek, Vystrčil, Schwarzenberg a Ferda Mravenec. Střih – Kotěnočkin, režie – Rusakov. :))))

svjatoj_vjačeslav 04/10/2022 - 00:08

Sledujte @neCT24

V případě, že se Vladimir Putin rozhodne na Ukrajině nasadit jaderné zbraně, zničí USA a jejich spojenci ruské jednotky a jejich vybavení na Ukrajině a potopí Černomořskou flotilu. V rozhovoru s ABC News to řekl bývalý šéf americké CIA David Petraeus.

……….. Sláva Ukrajině ! ……….

Sledujte @neCT24

Lubomír Šálek 03/10/2022 - 20:07

Kláne, soudruhu, máte pravdu. James Bond to byl a podporovali ho Bodie s Doylem, krytí Dempseyem a Makepeaceovou. Navíc technickou pomoc zajistila Francie a její komando, zejména agenti Gerber, Cruchot, Tricard, Berlicot, Merlot a Fougasse. A to jsme ještě nezmínili roli žraloků s vólstrítu, ideodiverzních centrál, Mossadu, NATO, vojensko průmyslového komplexu, CIA, bundeswehru a revanšistů.

Rudý vítr 02/10/2022 - 11:48

Vzpomeňme jak škodila demokracie a církev po válce.Teraz to je samá justiční vražda,samej politickej kde asi bychom byli kdyby to vzala do rukov tato odporná demokracie.Hadat nemusíte asi v prdeli jak teď Čest práci soudruzi ❤️

Karel 03/10/2022 - 16:18

Ty rudej idiote

Rudý vítr 02/10/2022 - 11:42

Vem jsi svoje jméno.Dik

fronda 01/10/2022 - 23:22

Ve skutečnosti se ovšem jedná o vojenský střet amerického režimu a jeho satelitů s Ruskem na Ukrajině. Je to snaha Washingtonu rozšířit svou sféru vlivu a zbavit se všech, kdo odmítají jeho světovládu.

Rudý vítr 02/10/2022 - 16:58

Karle šmejde uklidní se.

fronda 01/10/2022 - 22:50

okupaci

Rudý vítr 01/10/2022 - 14:28

Jseš úplně vymazanej jak Simon ještě že tě neznám mladej blbe

Yurri Simon 04/10/2022 - 10:24

Ty blbane….co ty budeš dělat, až Ukrajina vykope ty ruSSácké, zaostalé kokoty zpátky do toho Putlerova Žebrákostánu..? Vždyť tobě se úplně zhroutí svět, ty ruSSácký koště..! :)))))

Vaše pravda, Kačeno 01/10/2022 - 14:03

Kdo nenávidí ruské plynovody?
– USA.
– Kdo se pokoušel zastavit jejich výstavbu?
– USA.
– Kdo řekl, že je zničí?
– USA.
– Kdo bude mít prospěch z jejich zničení?
– USA.

– Kdo je poškodil?
– Nemáme tušení.

Vaska 01/10/2022 - 14:01

Čínský diplomat se vysmívá Západu, který se snaží vyhnout se odpovědím na otázky týkající se Nord Streamu.

– Kdo nenávidí ruské plynovody?
– USA.

– Kdo se pokoušel zastavit jejich výstavbu?
– USA.

– Kdo řekl, že je zničí?
– USA.

– Kdo bude mít prospěch z jejich zničení?
– USA.

– Kdo je poškodil?
– Nemáme tušení.

:-)

https://t.me/neCT24/16881

Fero 01/10/2022 - 10:53

Kdo z toho má prospěch je jasné, jsou to země, které byly od počátku proti výstavbě a spuštění těchto plynovodů. Tedy USA s jejich zkapalněným plynem, Polsko a Ukrajina, které tím ztratily vydírací potenciál a zisky z tranzitních poplatků. Dále jsou to ostatní země vyvážející plyn(Norsko, Katar,…), které tak ztrácí konkurenci. Ale jejich útok je velmi nepravděpodobný. Zbývají tedy USA, Polsko a Ukrajina. Ukrajinu můžeme vyloučit, ta k tomu nemá prostředky. USA by to udělat mohly, ale na špinavou práci by spíše mohly použít oddaného a dostatečně fanaticky založeného mopslíka Polsko. To je, dle mého mínění, opomíjeným a přitom vemi vážným podezřelým.
Podezírat Rusko, že sabotuje plynovod který navzdory zuřivému odporu USA postavilo a snaží se na něj přenést maximum tranzitu, je samozřejmě konstrukt hodný chorého mozku, odpovídající ruskému ostřelování Rusy kontrolované jaderné elektrárny, Rusy po ulici poházeným mrtvolám v Buči, Rusy vyhozených vrbětických muničáků, nebo Rusy otrávenému Skripalovi novičokem.

fronda 30/09/2022 - 22:50

Kdypak americký režim vrátí Mexiku ukradené území? Proč se Ovar o to nezasazuje?

fronda 01/10/2022 - 22:49

To jsem nepsal.

fronda 30/09/2022 - 22:37

Jo jo, svobodná a demokratická Ukrajina, jaká tady byla do puče v roce 2014, by jistě žádnému Rusovi nevadila.

fronda 30/09/2022 - 22:13

Kdypak americký režim vrátí Srbsku ukradené Kosovo?

fronda 30/09/2022 - 22:12

To jsem nepsal, ale je to dobré.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.