Komentář Jana Hájka až z Kostariky: Je, nebo není v Česku omezování svobody?

od redakce

Když mně bylo v květnu 2023 nabídnuto místo ředitele sociálně sportovního projektu v Kostarice, rozhodl jsem se, že se místo politických článků budu věnovat více sportovním problémům, také mé rozepsané autorské knížce Kostarika bílá a černá a humoru.

Ale pořádně mě nadzvedl článek o nedodržení smlouvy mezi Kladnem a brankářem Hudáčkem, jednostranně ze strany vedení týmu Kladna. Hrozně si vážím pana Jágra jako hokejisty a sportovce, ale jako majitel týmu Kladna se ukázal jako srab, který se nechá vláčet názory jiných.

Přeji panu Hudáčkovi, aby jej zastupoval opravdu zkušený právník. Kladno musí panu Hudáčkovi zaplatit nejen ušlý zisk, ale i škody osobní, poškození dobrého jména jeho i jeho rodiny. Jde o bezprecedentní omezení lidských práv na práci. Smlouva byla zrušena jednostranně jen na základě určitých negativních pocitů ze strany lidí ve vedení týmu a některých fanoušků, kteří ani nevědí, oč v celé kauze jde. Vše rozvířil bývalý průměrný hokejista a nyní rádoby expert na hokej v O2 pan Koreis. Bez toho, aby si ověřil své údaje, kritizuje jen z pozice svých představ a toho, jak to slyší okolo.

Všechny války jsou odsouzeníhodné

Ano. Rusko udělalo chybu vojenským napadením Ukrajiny. Ale vojenské napadení Iráku Spojenými státy je ještě méně odůvodnitelné. Pokud se vůbec bavíme o nějakých důvodech k válce. Všechny války jsou odsouzeníhodné. Ale Rusko se roky snažilo, aby byly dodrženy dohody mezi Gorbačovem a Bushem o zakonzervování situace mezi Ruskem a NATO, potažmo USA. Dohody nebyly naplněny a NATO již stojí přímo na hranicích s Ruskem. Navíc zde byl znám puč s názvem Kyjevský Majdan, ohrožování rusky mluvících v Doněcku a Luhansku a následné jejich bombardování ze strany ukrajinské armády.

Ale zpět k tomu údajnému použití jaderných zbraní. Slyšeli jsme a četli, že někteří významní ruští velitelé mluvili o možném použití jaderných zbraní. Ale ten, kdo to sleduje a má informace, ví i to, co řekli vojenští lídři USA a NATO. Všichni hovoří o tom, že když to bude opravdu nutné, může dojít i k použití jaderných zbraní. Nevyjímaje i naše válečnické politiky, z nichž někteří hned v prvních dnech vstupu ruských vojsk na Ukrajinu chtěli vrhat jaderné bomby na Moskvu. Stačí vyhledat na internetu. A když jsme u toho použití jaderných zbraní, až dodnes, pokud si pamatuji, jediný, kdo použil v masovém měřítku jaderné zbraně a má na svědomí miliony lidských životů a ekonomických ztrát, jsou USA.

Pan Hudáček nikdy nemluvil o tom, že podporuje Rusko v této válce. Právě naopak. Takže zase vítězí lidská hloupost nad spravedlností. Doufám, že pan Hudáček vyjde vítězně z tohoto sporu a jeho jméno bude očištěno. A Kladnu přeji jeho brzký návrat do nižších soutěží. V lize je to ostuda, jak hraje.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.