Miloš Vystrčil si plete pojmy s dojmy

od redakce

V září 1938 ty jeho »demokracie« Hitlerovi neustoupily, ale paktovaly se s ním z ryzí vypočítavosti, respektive s tím, že i ony by nějaká ta území mohly anektovat.

»Pokud totalitní mocnost získává vliv a takové možnosti, že mu demokracie ustupují, viz v minulosti například Mnichovská dohoda a Adolf Hitler, tak to nevede k ničemu jinému než k tomu, že své požadavky stupňují. Politika ústupku, politika hledání kompromisů v případě záměrů Ruska na rozšiřování území a rozšiřování jeho moci je naprosto špatná, nesprávná politika,« sdělil ve svém rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa předseda Senátu Miloš Vystrčil. Slova, ale podivný závěr, zejména v tom, kdo komu ustupuje.

Pan předseda si zásadně plete pojmy s dojmy. V září 1938 totiž ty jeho »demokracie« Hitlerovi neustoupily, ale paktovaly se s ním z ryzí vypočítavosti, respektive s tím, že i ony by nějaká ta území mohly anektovat. Jistěže včetně tehdejšího Československa, resp. České republiky. Že se tato průkazná zrada teď vydává za jejich ústupek ve snaze zachovat mír, to je už výsledkem cíleně zkřiveného výkladu dějin. 

Stejně tak se nyní de facto tytéž demokracie a rovněž z vypočítavosti paktují s proamerickou ukrajinskou vládou. Schovávajíc se za prosazování demokratického blaha lidu Ukrajiny (hlavně abychom vás ochránili před válkou s Ruskem – přitom si nic jiného nepřejí) a z plna hrdla kydajíc špínu na Rusko, sledují jediný záměr – posunout hranici NATO na dostřel Ruské federace. Tedy přijmout Ukrajinu za řádného člena tohoto paktu. Bez ohledu na většinové mínění občanů, které evidentně hodlají postavit před hotovou věc a upřít jim právo vyjádřit se ke vstupu své země do NATO v řádném referendu. 

Takže ano, pane Vystrčile, šablonu »Mnichov 1938 vs. Ukrajina 2022« je možné použít, jen nesmíte lhát o tom, kdo koho ohrožuje a kdo usiluje o cizí území a na jeho území posílá své vojáky.

Vojtěch FILIP

Přečtěte si další články

44 komentáře

ANNA PROLETAŘKA 29/01/2022 - 11:58

Važeni komunisti a ti kteři jimi nejsou !

Dovolim si vaši ctěné četnosti sdělit nové skutečnosti z alternativy.
Mnozi už možná vite,že se formuje AA team SV tj Společnosti Volič,ktery může dosahnout az 8 275 752 obcanů voličů.
Rovnéž vzniká PNZ tj Program Narodnich zajmů ,kde jsou již prvni body hotovè v navrhu.
Mžete se všichni účastnit jeho tvorby .
Pokud mate dotazy můžete se odpovědi dokt i tady.
Režim to rad nevidi protože prvni okruh zajjmů je hledáni režimu,ktery by nekradl dvě třetiny platů.

Yurri Simon 29/01/2022 - 12:04

Anno, nejste po něčem zfetovaná..? Jestli pracujete s těkavými látkami, měla byste si rychle vyvětrat..

ANNA PROLETAŘKA 29/01/2022 - 12:40

Doktore Juriji vaše dálková diagnoza mi způssobila naval smichu.Asi máte opravdu velké zkušenosti,ale ted strilite panu bohu do oken.
Pokud jste pirát ,sdělte zda máte dřevěnou nohu pasku přes oko,aby jsre byl aspon trochu zajimavy!
Tak vysypte brouku něco k věci,rozuměl jste doktore?
Třeba,že chcete stát bukanýrů to by mě bavilo!

Yurri Simon 04/02/2022 - 09:45

Nerozumím, sorry… Zkuste nějaký kvalitní translator, dialekty z východních stepí stále ještě bohužel neovládám..

williks2 22/01/2022 - 22:46

Zajímalo by mě, čím je tak chudé Rusko nebezpečné pro Evropu, NATO a USA. Zajímavá jsou i čísla týkající se hustoty obyvatelstva obou zemí. USA 35 obyvatel/km², Rusko 8.56 obyvatele/km². Z toho může plynout i to, že tak velká země z tak nízkou hustotou, tedy lépe velkými vzdálenostmi mezi obývanými plochami, může vést k delšímu období výstavby občanské obslužnosti a inženýrských sítí. To se týká zejména asijské části Ruska. Porovnám-li to virtuálně, tak 4 lidé vytvoří více hodnot než jeden za stejnou časovou jednotku. Poslední válka na území USA skončila v 1865 (157 let) a nebyla tak zničena. Poslední válka v Rusku (SSSR) 1944 (78 let) a byla v evropské části zpustošena. Vybudovat zemi téměř od nuly do současného standardu, je téměř nadlidský úkon.
.

Karel Prokopič 29/01/2022 - 09:51

Má to několik důvodů:
1/V Americe, pokud se neválčí, tak když dojde k naplněnosti zbrojních skladů, musí se přestat. To se podnikatelům pochopitelně nelíbí.
2/USA má fůru problémů v národnostní “oblasti”. Je proto zapotřebí odvést pozornost jinam.
3/Z Afghánistánu byly vyhnány desetitisíce vojáků. Tak se pro ně najde “práce” v dalším obkličování Ruska. Při této úrovni vlády (řiťolezkyně USA) se tady bohužel dočkáme také přídělu.
4/Dvě procenta HDP mají (podle přání Amíků) jít na zbrojení. Tak také něco koupíme.
5/Je potřeba někam umístit ten americký zkapalněný plyn.
Ne vždy má to amícké řinčení zbraní pro Rusko negativní dopad. Naposledy jim hrozili omezením dodávek masa. Rusko si KONEČNĚ začalo dávat do pořádku svoje zemědělství a už takové dovozy (například drůbeže) nepotřebují.
.

fronda 22/01/2022 - 22:44

Dobrý a pravdivý článek. Co ale zmůžeme se 3 %, ke kterým nás pan Filip přivedl?
Před rokem 1914 byli sociální demokraté dohodnuti, že rozpoutání imperialistické války bude signálem ke světové socialistické revoluci. Málem se to povedlo, přestože pravicová vedení sociálně demokratických stran vesměs zradila a spolčila se s imperialisty.
Teď je situace v předvečer další imperialistické války taková, že “levice” ztratila veškerý vliv. Kvůli akceptování kapitalismu a zaobírání se nesmyslnými tématy (genderismus, green deal, vítání imigrantů), namísto hájení práv pracujících.

ANNA 25/01/2022 - 04:45

Frondo,zdravim vidim,že jste tady asi dobe aktivni.dost se divim,e jste dovolili tomu Filipovi stranu tak zdemolovat.
Na jinýach webech to jede jak pila,tvoři se tam prvni Programy ne stran,ale voličů,tady je mrtvo a ještě i plno diversantů ve vedeni,kteři se nehnou,jen zpupně pohrdaji členy a strana skoncila v parlamentui.a ani nestoji o npravu a diskusi jak z těch sraček ven..
Vypadá to,že tu neni nikdo ,kterýy by verchušku poléval ivou vodou a dokonce staryyys poctivý marxista doktor Skála si založil na http://www.stripkyzesveta.cz vlastni televizi
Byl tam někdo z vás na jeho simultánce?

Yurri Simon 25/01/2022 - 09:26

Anno, ano..! Soudruha Skálu začneme samozřejmě všichni sledovat – hned, jak všichni hromadně zešílíme..! Vy Anno proletářko..! ))))))

ANNA 25/01/2022 - 11:37

JURO no vpadla jsem tady na podle mého názoru sice pěkný,ale v podstatě mrtvý web!Zatimco jinde vzniká Program Národni Zachrany PNZ konstruovany sammi voliči jejich skupinou AAteamu SV tj Společnosti voličů mam tady navlikat mrtvemu zimnik?
A vo tom to ma být?
Redakce se tu zapenálovala a namisto diskuze mi dáva kapky tim,že na mě dala embargo a sama bude sedět jako slepice na vejcich no tak to tedy ne a odpovim francouzsky
MERDE!!

ANNA PROLETAŘKA 25/01/2022 - 14:17

Jurij vybalte na mě co chcte za režim misto dnešniho kapitalismu bez p4ivlastků,který krade dvě tetiny mez a vy na to valite 32 let ocčiska jak telatka na nově naštrajchovana vrata!

Yurri Simon 27/01/2022 - 14:51

Nechtěla byste se o tu češtinu alespoň pokusit, vy “rudá záře nad Kladnem..”? :)))))

ANNA 25/01/2022 - 05:13

Moc nerozumim proč cenzura KSCM maže
http://zvedavec.org/komentare/2022/01/8981

ANNA 25/01/2022 - 05:19

Vechno co piši je okamžitě mazáno.Mate tady diversanty ve vlastnich adách?

Yurri Simon 25/01/2022 - 09:33

Anno ano, je mezi vámi komunisty spousta diverzantů, ideově pomýlených soudruhů, i opravdických špiónů a zrádců.. Ujměte se toho, Anno – a dle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí konejte svoji internacionální povinnost – svolejte uliční výbory a začněte sepisovat petice, že všichni musí, dle těch nejryzejších komunistických praktik, skončit s oprátkou anebo u zdi..!!! :-)))))))))

Yurri Simon 22/01/2022 - 21:53

Soudruh Filip, jinak krycí jméno u StB “Falmer”, si toho asi plete víc. Připojené video totiž ukazuje, jak je v r.1941 na Rudém náměstí v Moskvě s velikými poctami přivítána delegace nejvyšší generality nacistického wehrmachtu.
Připomínám tomu práskačovi, že v té době už bylo Československo dva roky okupováno tímto Stalinovýn spojencem, a i Velká Británie už rok bojovala s Hitlerem o přežití..
Tak míru zdar, Vojto.
https://www.youtube.com/watch?v=vCef2xz4p10&t=5s

fronda 22/01/2022 - 22:23

V té době byl Sovětský svaz neutrální, protože Západ odmítl společnou obranu před nacisty. Tedy jak Anglie, tak Československo. SSSR se snažil vyhnout válce a výhodně obchodovat. Jednal správně.

Yurri Simon 22/01/2022 - 22:47

Spadalo do té “neutrality” Sovětského svazu i jeho přepadení Finska a Polska, za což byl mmj. odměněn i vyloučením z tehdejšího Svazu národů..? Jste směšnej..

williks2 23/01/2022 - 20:19

Na toto je opět prostá odpověď. Rusko mělo s Německem smlouvu o vzájemném neútočení. Po několika měsících, po této návštěvě, bylo Rusko napadeno samotným Německem. Asi se Hitlerovi zdálo, že vybavení ruské armády nebylo až tak technicky zdatné. Nakonec dostal na frak.

mhad 23/01/2022 - 20:39

Tak sis kopnul a co erekce? Udělal ses?

PetJednaLenin 22/01/2022 - 18:45

Ze ten DEZINFOPLATEK nenapise radek, co RUSKO vymyslelo mimo raket, co tam vybudovali a jak se v zemi zije. Pustte si film o vlastenecke vychove Provincni mestecko E nebo o fabrice Sved v ziguli. Uniformy zmar zlodejna alkohol, ale vyhrali jsme pred 75r valku a pred 60 vypustili raketu.

fronda 22/01/2022 - 21:57

Vakcína Sputnik V, jaderné elektrárny. web ČT to jistě nenapíše, ale tady v HaNo se o tom můžeme dočíst. Obojí je ovšem relikt sovětských dob, kdy se země rozvíjela.

Yurri Simon 22/01/2022 - 22:03

Taky hokejky, vatované kabáty, cigarety Belomorkana, matrjošky, vodku, pitnou pěnu do koupele, největší lampasácké blembáky na světě, Jen počkej, zajíci, AK-47 a organizovaný zločin toho nejtěžšího kalibru. Zapomněl jsem ještě na něco, bez čeho se civilizovaný svět neobejde, soudruhu Frondo..? :))

fronda 22/01/2022 - 22:14

Je toho dost. Naopak si nevzpomínám na žádný výrobek z Anglie nebo z Japonska. Všechno je ze socialistické Číny. V Rusku holt byl před 30 lety socialismus opuštěn, tak je to znát.

fronda 22/01/2022 - 22:17

Pardon, z Japonska jsou auta a motorky. Tady je znát, že automobilový průmysl, dobře nastartovaný v sovětských dobách, během let kapitalismu v podstatě zanikl. A vlastně skoro všechen průmysl.

williks2 23/01/2022 - 20:28

A dnes je každý 10 občan USA v chudobě. Super velmoc – nejbohatší země světa. Jeden příklad : Zkušenosti jedné rodiny s velkými finančními problémy popisuje deník The New York Times (NYT). Kristin Jeffcoatová a její manžel, který přišel o práci, na jaře pobírali týdně přes 1500 dolarů (35 tisíc korun) v dávkách pro nezaměstnané, po červencovém ukončení federální podpory se prý jejich příjmy asi o tři čtvrtiny snížily. Teď ve svém kalifornském domě, kde vychovávají tři děti, žijí bez elektřiny a už týdny také bez plynu na vaření či ohřívání vody, píše NYT.

“Držíme se studených pokrmů, cereálií,” řekla 24letá Jeffcoatová. Prý občas jídlo vynechává, aby bylo dost pro děti.

Velký Max 22/01/2022 - 15:47

Doplňovat poslední dva předřečníky je zbytečné Filipova myšlenka :”Že se tato průkazná zrada TEĎ vydává za jejich ústupek ve snaze zachovat mír, to je už výsledkem cíleně zkřiveného výkladu dějin.” je velmi překvapivá. Po návratu z Mnichova britský premiér Chamberlaina ihned na letišti mával jedním e stejnopisů Mnichovské dohody a za nadšených ovací tisíců Londýňanů sdělil: “přináším mír pro dnešní dobu” To samé zopakoval za přítomnosti krále Jiřího VI. z balkonu Buckinghamského paláce. Historie ukazuje, že ustupovat imperiálním mocnostem je cestou do pekel…

fronda 22/01/2022 - 22:02

Zrovna Anglie a Francie byly ty největší imperiální mocnosti. Jako teď USA. Nesmí se jim ustupovat.

PetJednaLenin 22/01/2022 - 13:28

VOJTA SE NAM PO LETECH ROZEPSAL. „Polovina obyvatel žije v chruščovkách bez výtahu, roubenkách a komunálkách na úrovni našich ́vyloučených lokalit ́, každá čtvrtá ruská rodina (téměř 35 miliónů lidí) obývá dřevěnici bez toalety, každá třetí domácnost (47 miliónů občanů) nemá doma teplou vodu, 29 miliónů lidí nemá dokonce ani přípojku studené vody. Přes 3 000 ruských škol nemá „zateplené toalety”, přeloženo do normální řeči to znamená, že děti i učitelé jsou i v mrazu odkázáni na latríny na dvoře (konkrétně v Zabajkalském kraji má „toalety” na ulici přes 300 škol). Ze 116 865 ruských zdravotnických zařízení 30 % nemá vůbec zavedený vodovod, 52 % nemá k dispozici teplou vodu, 35 % zařízení nemá kanalizaci. Přitom se ale Kreml ohání raketami, bombami, tanky a ponorkami…,“

Miroslav Rys 22/01/2022 - 15:37

Ještě by se měl Filip doučit přechodníky. Takový flastenec a neumí vlastní řeč:-))

fronda 22/01/2022 - 22:03

My jsme internacionalisté.

fronda 22/01/2022 - 22:10

To jsou důsledky rozbití Sovětského svazu a návratu zpět do kapitalismu. K obojímu došlo v rozporu s vůli sovětských občanů. Jenom díky komunistům mohou bydlet alespoň v těch chruščovkách. Ale obrana je důležitá, jinak by Západ na Rusko už dávno zaútočil. Obranu podcenily Jugoslávie, Libye nebo Sýrie a teď na to těžce doplácejí.

rosemil71 23/01/2022 - 12:28

Co by za to dali naši demokratičtí bezdomovci?

o.motl 22/01/2022 - 10:34

Psát na webu Haló novin, plátku partaje, která je pátou kolonou Kremlu, o paktování s Hitlerem a anexi cizího území, je vzhledem k událostem ze srpna a září 1939 totéž, jako mluvit o provaze v domě oběšence. K soustavnému překrucování situace na hranicích Ukrajiny se nemá cenu vyjadřovat.

fronda 22/01/2022 - 22:35

Naopak, je tady početná pátá kolona Washingtonu. Nebo nácků. Co si taky myslet o lidech, kterým vadí, že západní Ukrajinu, západní Bělorusko a jihovýchodní Litvu nezískal Hitler, ale Ukrajina, Bělorusko a Litva. Rusko z toho nemělo jediný km2. Rudá armáda se dala na pochod až 17 dnů po začátku války. Jak známo, polský režim už byl poražen, jeho “spojenci” mu nepřišli na pomoc. Teď Anglie dokonce nacisty přímo a otevřeně podporuje.

jmm 22/01/2022 - 09:12

NATO 5 tisíc km od hranic Ruska a bude klid…

Yurri Simon 22/01/2022 - 21:59

Vaše přání musíte směrovat na ty země, které právě proto, že mají tu smůlu sdílené hranice s rusáky, snaží se ostopéro dostat se pod ochranný deštník NATO. I když možná by bylo lepší zeptat se přímo rusáků, proč se většina jejich sousedů snaží dostat se od nich pokud možná co nejdál.. ))

fronda 22/01/2022 - 22:20

Ty okolní země jsou vesměs nedemokratické a občanů se tam nikdo na nic neptá. Tamní režimy jsou vazalové režimu amerického a dělají to, co se jim poručí.

Yurri Simon 23/01/2022 - 15:35

Soudruhu Frondo, na vaše bajky už více nemám..vy jste takový pohádkář, že snad věříte i na hejkala. Naštěstí vám ty vaše báje zbaštilo už jenom krásných 3% voličů. Možná byste se už měl smířit s tím, že se to vaše “učení” zaslouženě odebralo na smetiště dějin, abyste zbytečně nedožíval ve žluči a hořkosti.. Čest :)

williks2 23/01/2022 - 20:34

Bohužel, to je jen váš omyl. Hnutí tu bude, dokud budou mezi lidmi velké rozdíly. Zatím se těchto rozdílů žádný stát nezbavil a spíše rostou. A pokud budou existovat lidé jako vy, tak hnutí bude čím dál víc aktuálnější.

rosemil71 23/01/2022 - 12:25

Ochranný deštník NATO-další termín hodný k vytesání do kamene.

Yurri Simon 23/01/2022 - 15:30

Tesat si můžete do kamene, co chcete, vy joudo. Skutečností zůstává, že za celou existenci NATO si rusáci nedovolili sebemenší vojenskou akci proti jakémukoliv členu této organizace. Rusáci totiž napadají zásadně jenom svoje “bratry” a “spojence..” ))))

rosemil71 23/01/2022 - 19:37

Bavíte mne čímdál víc.Pokračujte.Američané si snad něco dovolili proti VS?Jo jinak nadělat bordel po celém světě,na to jsou přeborníky.Např. se jim podařilo naprosto zdecimovat Grenadu.Jinak vesměs dostávali nakopáno do zadnice.Bohužel jejich vývoz demokracie stál miliony životů.

williks2 23/01/2022 - 20:16

To je jednoduchá odpověď. Budete-li neustále opakovat koňovi, že je osel, tak tomu nakonec uvěří.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.