Home Komentáře Míříme za ten Nepál…

Míříme za ten Nepál…

od redakce
0 komentář

Úroveň našeho školství jde stále do kytek nejen po stránce vzdělávací, organizační, ale nyní i hygienické.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek předložil další legislativní paskvil – novou hygienickou vyhlášku pro školy. Z původní vyhlášky byly vyškrtány téměř všechny minimální standardy. Cílem je nacpat do škol maximum dětí a udělat školy i ze zcela nevhodných budov. Doplatí na to děti svým zdravím a bezpečností. Zodpovídat nebude zřizovatel, který bude chtít ušetřit na úkor dětí, ale ředitel a kantor.

Vše nahrává dalšímu nárůstu soukromých škol a dětských skupin. Přece iniciátorkou škrtů je poslankyně ODS Renáta Zajíčková, majitelka dvou soukromých škol, a náměstkyně MŠMT Martina Běťáková (STAN) provozuje dětské skupiny. A co Piráti? Škrty nám v televizi obhajovala poslankyně Olga Richterová.

Rovněž se novelizuje i stavební vyhláška, která spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj, a i tam se bude škrtat. Vše se projednávalo ve zkráceném připomínkovém řízení téměř bez možnosti odborné diskuse. Zase je to o nás a bez nás. Už jenom čekám, že se ve školách přestane vařit, děti si budou nosit krabičky i s obědem jako v jiných demokraticky vyspělých kapitalistických zemích.

Pane exprezidente Zemane, my fakt už budeme za tím Nepálem…

Vítězslava BABOROVÁ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.