NE válce s Ruskem, NE válce s podporou Ukrajiny

od redakce

Začnu citací bývalého německého kancléře z let 1862 až 1890 0tto von Bismarcka, který řekl: »Mohutnost Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejenom oddělit, ale především postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části a pak se jen dívat, jak bude bratr vraždit bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické elity a s jejich pomocí změnit uvažování jedné části velikého národa až do toho stádia, kdy bude nenávidět vše ruské. Vše ostatní je jenom otázka času.«

Vážení čtenáři, to se dnes přesně děje. Je smutné, že to nevidí naši politici, řinčící zbraněmi a zatahující nás do možného konfliktu, který si ale občané nepřejí. Že to nevidí prezident Ukrajiny Zelenskyj, do kterého vkládali občané při jeho volbě jistou naději, i když toho dnes asi litují, proč jim právě Zelenskyj slibuje, že Ukrajině bude navrácen Krym, i kdyby si jej Ukrajina měla vybojovat? Přitom tomuto nacionalistickému vládci nevadí, že občané žijící na Krymu si to nepřejí a v referendu to dali jasně najevo. Ukrajina by si měla vážit své státnosti získané v roce 1991. Mohla si zvolit vlastní cestu rozvoje, namísto podpory nacionalismu, šovinismu, benderovců a další sil, destabilizujících zemi s podporou Západu, a především USA. Že to nevidí masmédia, která nás dnes a denně straší Putinem a jeho rozpínavou politikou (ptám se, jakou), a proč si nevšímají krvelačnosti USA, které destabilizují situace po celém světě se svými 700 vojenskými základnami. A nyní se chystají s vojáky i na sousední Slovensko. Proč se novináři neptají našich politiků na čele s přechytralým P. Fialou na »konkrétní fakta« prokazující, že se Rusko chystá k invazi na Ukrajinu? Otázek mnoho, ale relevantních odpovědí pramálo, spíše žádných.

Naši občané přitom jednoznačně dávají přednost diplomatickým jednáním, NE válce s Ruskem, NE válce s podporou Ukrajiny. Darovaná munice není humanitárním darem, je jen přiléváním oleje do ohně. Stejně tak by tomu bylo i v případě nasazení našich vojáků v této oblasti. Bratrovražednou válku si nikdo nepřeje. Poučme se z historie a zabraňme válce všemi prostředky.

Jan REJFEK, zastupitel městyse Dešenice

Přečtěte si další články

11 komentáře

Yurri Simon 11/02/2022 - 09:15

Proč se tady tenhle komouš, zastydlý v 50.letech minulého století, neustále ohání vymyšleným “citátem”, který byl už mnohokrát prokázán jako ruský fake..??? :))))

fronda 10/02/2022 - 23:27

O dění na Ukrajině přece nerozhodují ukrajinští občané, ale banderovská diktatura a ta plní příkazy Západu.

Jan Dvořák 10/02/2022 - 13:20

Pan Rejfek i další komentátoři HaNo by si měli připomenout slavný Leninův citát, který pronesl ve známém rozhovoru pro sovětskou televizi z roku 1927, že se nedá věřit každé blbosti, kterou si člověk přečte někde na internetu.

Velký Max 10/02/2022 - 10:46

Je vyloučeno, , že první německý kancléř Otto von Bismark (1815 – 1896) mohl kdy použít slovo Ukrajina.. Žádný takový státní útvar v 19.století neexistoval. Nikdy uvedený citát nepronesl, jde pouze o hoax což ví každý seriózní historik a novinář, což ovšem v případě Haló novin nehrozí. Pana Rejfka, který je již pár let v důchodu se sluší poučit, že otcem vyplácení důchodů pro občany Pruska byl právě Otto von Bismark a tuto vymoženost převzala poté civilizovaná Evropa. a činí tak dodnes…

fronda 10/02/2022 - 23:31

Bismarck se totiž obával sociálních demokratů. Ovšem skutečně funkční sociální systém byly evropské kapitalistické země donuceny zavést až díky tlaku komunistů v zádech se Sovětským svazem a dalšími socialistickými zeměmi. V té době už socdem stála ovšem na straně kapitálu…

Josef Kořínek 10/02/2022 - 10:24

Je mi jedno, zda to Bismarck řekl, nebo ne. Nikdo se jej už nezeptá. Jistě si to ale přál. A kdo to nevidí, je slepec (spíše hlupák) nebo šmejd. Nejspíš oboje, pane/í/ doxo.

Velký Max 10/02/2022 - 14:33

S blížícím se jarem “Skřivánkovi” rostou křídla, už jsou tady jeho nadávky do hlupáků a šmejdů, při absenci nějakého vlastního argumentu….

doxa 10/02/2022 - 09:31

Holt bolševikům se hodí každý podvod:
https://manipulatori.cz/otto-von-bismarck-putinovych-sluzbach/
(ten údajný Bismarckův citát je Putinův fake)

Josef Kořínek 10/02/2022 - 10:27

Je mi jedno, zda to Bismarck řekl, nebo ne. Nikdo se jej už nezeptá. Jistě si to ale přál. A kdo to nevidí, je slepec (spíše hlupák) nebo šmejd. Nejspíš oboje, pane/í/ doxo.

o.motl 10/02/2022 - 11:01

To je typické, soudruh Refjek lže, jako když Rudé právo tisklo, ale soudruh Kořínek ví, že si to Bismarck přál, a svou hloupost pro jistotu okoření urážkou.

Yurri Simon 11/02/2022 - 09:20

Čekal byste od prolhaného komouše něco jiného..? :)

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.