Není dne ani hodiny aneb Přeji si mírové uspořádání světa

od redakce

Přesně v tomto smyslu slov se odehrává každodenní snaha o vymývání mozků obyvatel naší rodné země, České republiky.

Až jepičí podpora válečnému běsnění odehrávajícímu se v zájmu USA proti Rusku a Ukrajině nás přesvědčuje o tom, kam až dospělo tažení proti slovanským národům. Vzpomeňme si na dobu nedávnou, kdy přední čeští, ale i slovenští politici nemohli přijít na jméno zemi sloucí názvem Ukrajinská SSR, která byla součástí tehdejšího SSSR. Po jeho rozbití se chopili příležitosti všichni ti, kteří nemohli strpět, že krátce po druhé světové válce se dostal SSSR do povědomí světové veřejnosti tím, že pomohl k osvobození podstatné části světa od německého fašismu. Samozřejmě s pomocí ostatních Spojenců, rekrutujících se jak z velmocí, tak i z řady menších států.

Ale o tom bylo popsáno již tolik faktických materiálů, že jenom hluchý a slepý neví, jak to tehdy probíhalo. Řada z našich občanů, mne nevyjímaje, má na Ukrajině i v Rusku mnoho přátel, kamarádů, kteří nevěřícně kroutí hlavou, kamže se současný svět propadá.

Skupina mocných oligarchů se snaží o to, aby dosáhly konečné panovací moci nad ostatním světem, proto uvádějí masy lidí do každodenního strachu o to, co bude zítra, za měsíc, za rok. Člověk žasne, kam až se propadla lidská hamižnost, neúcta k životu lidí, neúcta k modré planetě.

Současná garnitura přispívá k šíření strachu

Současná vládní garnitura České republiky netvoří vůbec žádnou výjimku. Naopak, v řadě případů přispívá k šíření strachu a nenávisti. Místo toho, aby se snažili o řešení sporů jednáními v zájmu zachování klidu a míru ve světě, spoluorganizují útoky na ty občany zemí, na které prstem ukázal prezident USA Biden či pan Zelenskyj. Jednotliví ministři vlády ČR v mnoha případech jednají doslova na vlastní pěst, jenom aby se přednostně zavděčili hlavním viníkům světových konfliktů. Ministryně války paní Černochová nepřestává mávat svou pověstnou »tankovou kabelkou«, ve které je podle ní ještě dostatek místa pro nejrůznější zbraně, které budou zabíjet aktéry obou znesvářených stran. Ministr vnitra pan Rakušan, proslavený tím, že na úřadovnu, z níž řídí mnohá sporná ustanovení, nechal vyvěsit mumii prezidenta Putina na odiv světu, jak je on jako zapřisáhlý »rusobijec« dobrý. Válečný konflikt doznává hrůzných rozměrů. Vzpomeňme si na nedávné dny, kdy jedna součást bojující na straně Ruska, tedy tzv. wagnerovci, se vzbouřila a táhla na Moskvu. V tu chvíli až nepříčetně reagovala paní Černochová a pan Lipavský výkřiky – už je tu začátek občanské války v Rusku, sláva Ukrajině!

Jak to prozatím dopadlo, víme. Co je však zajímavé? Když se wagnerovci vzbouřili a krátce nato přistoupili na návrhy Lukašenka, okamžitě uvrhl Biden za podpory politiků ČR sankce na jejich finanční konta. Nesvědčí to o tom, kdo vlastně také financuje wagnerovce?

Zakázaná kazetová munice

Naše »účast« vládních představitelů se plně projevila při předsedání v EU. Zde měli možnost prosadit řadu potřeb pro vlastní zemi, rozuměj ČR, neudělali vůbec nic. Veškerou svou péči věnovali Ukrajině, dodávkám zbraní a munice. Nekritizuji humanitární pomoc dětem a matkám i důchodcům z Ukrajiny. Moje unavené srdce se téměř opět pozastavilo, když dne 14. července v 7.30 hodin dvě moderátorky vysílání ČT1 se mohly blahem povznést nad tím, že USA dodaly panu Zelenskému toužebně očekávané kazetové pumy. Tomu jsem ani nechtěl věřit, protože vím z vojenského života, že tyto zbraně patří mezi ZAKÁZANÉ.

Sledoval jsem i návštěvu pana Zelenského, který byl přijat se všemi poctami nejvyššími představiteli naší ČR v čele s prezidentem Pavlem, který se mj. proslavuje v současné době i tím, že navrhuje tajným službám, sloužícím NATO, aby zesílily pozornost na všechny občany ruské národnosti, kteří z jakýchkoliv důvodů opustili svoji rodnou zemi. Prý jsou podle pana prezidenta »nebezpečnými démony Putina na světě«.

Pan Zelenskyj, známý svým autoritářským vystupováním, byl ujištěn veškerou pomocí vládnoucích elit České republiky. Již chybělo jenom to, aby se mezi obdarováním neobjevil jeden z klíčů historických Korunovačních klenotů – poklad ČR.

Vedlejšáky Pekarové Adamové

Paní Pekarová Adamová se představila tím, že si pro upevnění přátelství zřídí ve Sněmovně vedlejšák, kde kromě známých svetrů pro české občany bude vyrábět trička v barvě tmavé s bílým potiskem: Rusko je teroristický stát – je to světové hrozba. Trička bude předávat významným osobnostem oproti řádům a metálům, které se jí dostanou odměnou za její neutuchající pomoc při vyvolávání světového napětí.

Nakonec moje krédo: Nesouhlasím s válkou na Ukrajině, odsuzuji obě strany konfliktu, žádám diplomatické řešení skutečnými diplomaty, ne loutkami USA, odsuzuji tzv. obrannou smlouvu mezi USA a ČR, protože se jedná o okupaci mojí rodné země. Stejně jako většina lidí si přeji mírové uspořádání světa.

Jiří POKORNÝ, Beroun

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.