Neznalost Pirátů neomlouvá

od redakce

Zcela ve stínu hlasování Pirátů o setrvání ministra spravedlnosti Pavla Blažka v jeho funkci zůstalo jejich druhé hlasování. V něm se usnesli: »My, Piráti, se distancujeme od projevů sympatií k autoritářským režimům a ideologiím, zvláště pak komunismu, fašismu, imperialismu a dalším. Tyto zločinné režimy jsou odpovědné za utrpení nesčetného množství lidí, odmítáme zlehčování jejich zla a nechceme s nimi být jakkoliv spojováni.«

Určitě krásné usnesení, kdyby vlastně sami Piráti nehlasovali proti své politice a nenachytali se na »švestkách«. Komunismus a fašismus jsou výrazy značně zprofanované a více či méně známé, či aspoň si to myslíme, a proto hlavně za komunismus schováme dnes ledacos, co se nám nelíbí a je spjato s režimem v letech 1948-1989. Jak si však poradíme se slovem imperialismus? Wikipedie nám říká: »Imperialisté svoji expanzivní politiku vždy zdůvodňovali jejím pozitivním dopadem – šířením civilizace, kultury, ekonomické prosperity, lidských práv nebo demokracie.« Sami víme, že USA a jejich spojenci přesně tímhle ospravedlňovali své války. Ať už jde o Irák, Afghánistán, ale i dříve Koreu, Guatemalu, Vietnam, Granadu a řadu dalších států. Vždy při těchto konfliktech USA ospravedlňovaly svou účast lidskými právy, šířením demokracie a řadou dalších věcí. Že se jednalo o holé nesmysly, ví dnes už každé malé dítě! Vědí to však i Piráti?!

Pokud by se skutečně měli držet tohoto svého usnesení, musí tvrdě odmítnout »obrannou« smlouvu s USA a jakoukoli expanzivní politiku USA šířenou právě pod těmito »ideály«. Oni však souhlasí s »obrannou« smlouvou, schvalují politiku USA. Mlčí nad imperialistickými kroky západních zemí, a tím je schvalují. Vlastně tím zcela diskreditují svou politiku a vlastní usnesení. Ale na to jsme si u Pirátů zvykli. Je jím vlastní antikomunismus, ale to ostatní je jim zcela jedno, protože to vlastně neznají a jen papouškují. Kdyby skutečně byli antiimperialisty, musí být totiž komunisty!

Ludvík ŠULDA

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.