O válečném konfliktu tentokrát trochu jinak

od redakce

Až neskutečně mě »vytáčejí« a opravdově odpuzují názory šířící se všemožnými médii, včetně sociálních sítí, typu »KSČM opakuje návrhy Kremlu, prokremelskou propagandu«, jak například s odvoláním na CNN Prima News nedávno uvedl server Aktuality.sk. Zajisté není třeba reprodukovat další názory tohoto serveru. Komunistům se prostě vyčítá názor, že Západ (včetně naší země) by neměl na Ukrajinu dodávat zbraně.

Zcela mimo pozornost tak zůstává to podstatné, tedy důvod tohoto odmítání, byť jej opakovaně zdůraznila například předsedkyně strany Kateřina Konečná – KSČM je proti jakékoliv válce! Z uvedeného prohlášení jednoznačně vyplývá, že dodávání zbraní kterékoliv straně válečného konfliktu nutně vede k další eskalaci války, což pochopitelně nemůže vést k jejímu ukončení. KSČM je, stejně jako ostatní komunistické strany, zásadně a jednoznačně pro řešení konfliktů prostřednictvím vyjednávání. Nemusím snad dodávat, že to v žádném případě nepředstavuje nějakou formu pacifismu.

Není třeba zdůrazňovat, že vyjednávání při řešení současného válečného konfliktu Ruské federace a Ukrajiny budou nesmírně složitá a časově náročná. Ostatně to potvrzují dosavadní výsledky současných rozhovorů jak mezi zástupci těchto zemí, tak i představitelů dalších zemí včetně velmocí týkajících se tohoto konfliktu. V podstatě jde o to, že Rusko vstoupilo do tohoto konfliktu s určitým záměrem a nevzdá se svých požadavků na dosažení bezpečnostních záruk pro svou zemi. Ukrajině v této době pochopitelně musí jít o ukončení tohoto konfliktu, nikoliv však cestou kapitulace. Očekávat však od vedoucích představitelů Ukrajiny opravdu a skutečně vlastní způsob řešení konfliktu v zájmu všech jejích obyvatel se mi jeví jako značně naivní.

Významnou roli tak nutně musí zastávat Evropská unie a Spojné státy. Evropská unie dosud dokázala jen vytvořit podmínky pro energetickou a potravinovou krizi, u níž lze právem předpokládat, že se v blízkém období projeví i v zemích jiných kontinentů (třeba v Africe po debaklu USA s vývozem jejich pojetí demokracie do řady zdejších zemí, jež se podařilo zcela rozvrátit). Že EU nemá recept na řešení této krize, nám její představitelé dokazují dennodenně, už třeba jen tím, že dosud nebyli schopni předložit jakýkoliv skutečně významný způsob jejího řešení. Nelze přece brát vážně tvrzení, že dodávky ruského plynu lze nahradit dovozem významně dražšího zkapalněného plynu či vyššími dodávkami plynu stávajícími plynovody – to je recept na získání jednotek miliard kubíků z potřebných cca 150 miliard. Zářný to příklad péče EU o své občany: méně plynu za víc peněz, odmítnutí plynu z RF nově vybudovaným plynovodem a prázdné zásobníky pro příští období.

Americká ekonomika vydělává na všem

Obdobně je řešeno i zdražování potravin. V současné době se rozhoduje o úrodě obilnin pro letošní sklizeň. Problémem však je, kolik ploch bude při stále významněji rostoucích cenách osiv i potřebných hnojiv skutečně oseto, kdo nahradí dovoz obilí z Ukrajiny a Ruska. Jistě není třeba se zmiňovat, že na rozdíl od EU jsou to USA, které mají enormní zájem na tom, aby tento válečný konflikt trval co nejdéle. Je to jejich ekonomika, která na této válce vydělává. Vedle již zmíněného prodeje zkapalněného plynu jsou to především jejich zbrojařské koncerny, které kvůli této válce mohou významně zvýšit své dodávky zbraní a zbraňových systémů. Postupně lze očekávat i dodávky dalších komodit počínaje potravinami.

Myslím, že je vhodné uvést i skutečnost, že se stále nedaří zatáhnout do protiruského tažení další mocnost – Čínu. Ta si stojí neochvějně na své pozici být neutrální k oběma stranám tohoto konfliktu.

KSČM proti jakékoliv válce

Tak nevím, co myslel autor v úvodu citovaného tvrzení o opakování návrhů Kremlu a prokremelskou propagandu ze strany KSČM. Jsem přesvědčen, že KSČM jde o to, aby válečný konflikt byl řešen cestou diplomacie jako jedinou cestou vedoucí k ukončení tohoto konfliktu v reálném čase při zabránění ztrát na životech i omezení materiálních ztrát na obou stranách. Současně se domnívám, že EU musí skutečně začít a skutečně řešit problémy občanů EU nejen v oblasti zmíněných krizí. To se pochopitelně o to více týká i Vlády ČR a Poslanecké sněmovny. Jejich představitelé byli do svých funkcí zvoleni především proto, aby se věnovali prosazení zájmů obyvatel naší republiky, nikoliv zájmů cizích mocností. Předsedové Senátu i Sněmovny nás ve svých novoročních proslovech, opakujíce slova prezidenta Zemana, ujistili, že vědí, že je třeba řešit ceny pohonných hmot, potravin, energií. Jak vláda i Sněmovna k řešení těchto problémů přistoupily (a s jakými důsledky pro nás – obyčejné občany), všichni víme. Po třech měsících ceny dál rostou, stejně jako inflace, která již dosahuje neuvěřitelných a dříve nemyslitelných rozměrů.

Otázkou je, jak dlouho se ještě občané ČR spokojí s výmluvami na covid, válku, zlé Rusy a podobně. Podle mne je již doba výměny současné politické garnitury za dveřmi!

Aleš RŮČKA

Přečtěte si další články

58 komentáře

fronda 27/04/2022 - 00:24

Zelenskij, Fiala, to jsou jen krycí jména. Barva obou je ve skutečnosti hnědá…

NEKOMUNISTE 26/04/2022 - 03:22

KSCM samozrejme nevi o co jde a mota SE panu fujerovi Puttlerovi pod nohama!

Pry SE to ma resit primerim a nevalcit az Jako v Koreji.Nicht takeho VoVA nemuze pripustit!Zas mu tam narostou fasiste,kteri SE z historie nepoucili!

Za par roku by tam bylo jeste vic faaistu no je to zle,jen SE podivejte na Tajvan,ten chce znicit Mao ocet tunga a to Steine je u fasistu normalka a zvykem.
Darebaci si chteji vybojovat pomoci fasistu putlerovy suroviny,ale on SE bude branit a nezapomenate co rekl.

Na co nam rusakum bude cely svet ve kterem nebude misto pro Rusko!ö

At si to svoje VELKD Z Zelansky stylizujae do podoby hakenkrejce Azovaa, aa vyvesi svoaji vlajku s Tim hakenkrejcema nad koncentrcnim taborem Terezin a poruci EU at SE rozpadne a mutete tomu tleskat a v noci pritom svitit jak pojite davku z atomhriba!
Dost SE div im,ze to izraelci ,kterych je v republice dost dovoli?!

Yurri Simon 26/04/2022 - 09:03

Ty si z těma drogama nedáš pokoj, ty nešťastnice, viď..?
Drogy jsou svinstvo..
NO NI..?
:-)))))))))))))))))))))

NEKOMUNISTE 26/04/2022 - 12:11

Yuri ty muj maly mild fasisto,minule jsi napsal jak rusti generlove zakladaji Novou hitlerovskou stranu NS DAP.

Vis co, nekomuniste taky chteji zmenu rezimu jen ne ten nyni stavajici Kapitalismus bez privlastku.
Ted SE to totiz kapitalistum zacina smolit,Musi krizi hezky rozlozit,Mengelove nevi jak si tam namisto lustig hned na fleku Hyperinflaci, si vymysleli zvedani uroku postupne viz CNB a spol vyroba sisatych kol.
To tenkrat v Nemecku to vedlo k Hyperinflaci a jen pan Hitler ji dovedl zastavit,dal delnikum praci a Ted i penize,pak vsichni SLI dost zhurta na Rusa a ty taky potrebujes ten Heil Hitler TJ krycim nazvem Heil Ukrajine!
Poslouchej brouku nemholi by jsme spolecne pomoci nynejsim nami zvolenym, vladnim neomarxistum v nasi republikove Ukrajinizaci,dyt to umi,brzo nebude ani plyn a zrno,kdyz ho nezaplati v rublech a mohli bychom je i v tom postrcit s dodavkami rezivych sovetskych obrnencu ze skladu do Kyjova,dokud to jeste jede!?

Tak co Yuri Placnem si?
AAt tvoje pomocnice ANNA navzdy!
No ni?

fronda 25/04/2022 - 23:48

Jednat s fašisty, copak to se dá? Zatím na to doplatili Beneš, Chamberlain, Stalin, Janukovyč i Putin. Ale od teďka jistě začnou dohody ctít. :P

PetJednaLenin 25/04/2022 - 19:35

Nebojte se hladomoru na UK!. Dodáváme tam zbraně, budeme dodávat i obilí. U nás máme velké přebytky pšenice, pošleme ji.

PetJednaLenin 25/04/2022 - 19:32

Válku na UK budeme podporovat až do posledního Ukrajince. Zatím se nám daří ji prodlužovat dodávkami zbraní. Čím déle, tím lépe.

svaty_vaclav 25/04/2022 - 16:53

❗️Ukrajině hrozí masový hladomor. Kyjevské úřady záměrně narušují setbu

Secí kampaň na Ukrajině je na pokraji neúspěchu, zemědělci nemají dostatek osiva a paliva. Plně zaseto je pouze v Oděské oblasti a možná i v osvobozených oblastech země (Chersonská oblast a jih Záporožské oblasti).

▪️V Kyjevské, Sumské, Černihovské, Nikolajevské a Charkovské oblasti probíhají boje. Pole jsou zaminována, odminování se neprovádí.

▪️V Poltavské oblasti jsou pole také zaminována, osevní kampaň nezačala.

▪️Na západě Ukrajiny ve Lvovské a Ternopilské oblasti se osevní kampaň právě rozbíhá. Panují obavy, že bude oseto jen 10-15 % plochy: na samotnou Ukrajinu to nebude stačit a tím spíš na export.

▪️Situace se ze strany úřadů jen zhoršuje, protože existuje příležitost obvinit z hrozícího hladomoru Rusy pod obrazem „Holodomoru 2.0“ a nadále žádat o humanitární pomoc, aniž by se jakkoli zamezilo masovému hladovění.

▪️Ukrajinské banky přestaly vydávat úvěry zemědělcům a také je katastrofální nedostatek náhradních dílů na zemědělské stroje.

Sledujte @neCT24

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 19:57

svaty_vaclav – Jasně Venco. Nejlépe se seje obilí, když ti pole hnojí rakety a granáty, a to přímo při práci. T o ví přece každý sedlák.

Yurri Simon 26/04/2022 - 09:04

Ukrajinská pole jsou dobře prohnojená těma ruSSáckejme zdechlinama, který se ruSSáci, co přežili, neobtěžovali odtáhnout a spálit..

svaty_vaclav 25/04/2022 - 14:26

Černochová posílá na Ukrajinu samohybné houfnice z výzbroje české armády. Jen aby je Ukrajinci stačili sundat z vagónů než přiletí ruské Kinžály a Kalibry. Aby to nedopadlo jako s tanky které předtím Černochová poslala Ukrajincům.

Sledujte @neCT24

petr 25/04/2022 - 16:25
Velký Max 25/04/2022 - 20:39

Nepřehlédnutelné je Vyskoči, že robot Emil alias Emil Novák své opakované moudro vkládá do diskuse v čase, který se plus mínus převážně překrývá s tvými debilitami, přemýšlej o tom, lidé nejsou blbci jako ty!

petr 26/04/2022 - 05:28

SVATY_VACLAV : máč pravdu,rudý soudruhu,že Černochová posílá zbraně – včera jsem ju přistihl na poště,jak posílala dva tanky a měla je blbě zabalený … :)

Emil Novák 25/04/2022 - 14:25

Nemuselo se to stát. Konflikt na Ukrajině zavinili USA, NATO, EU, za Českou republiku pak profašistická vláda Petra Fialy.

Velký Max 25/04/2022 - 14:29

Seriál “Robot Emil” z roku 1960 tě soudruhu viditelně i po 62 letech inspiruje, jak již někdo konstatoval……

svaty_vaclav 25/04/2022 - 14:41

Emil Novák, evidentně antikomunistům a fašistům vadíte, protože máte pravdu. Antikomunisty a fašisty pravda pálí jak potkana železa.

Sledujte @neCT24

joe 25/04/2022 - 21:18

Syfiliticky Svaty debile, pravda a vy rude svine to je ten nejvetsi zert poslednich dvou stoleti

psy_cho 26/04/2022 - 07:15

Je to robot, který kopíruje stejný příspěvek pod každý článek i s hrubou chybou. Ty znalče češtiny.

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 19:58

Emil Novák – Nevyměnil byste už tu gramofonovou desku? Tahle mi přijde trochu ohraná.

Yurri Simon 25/04/2022 - 14:13

Jak ruSSáci předvádějí své naprosté morální dno aneb “slavná” ruSSácká armáda bezdomovců a primitivů v akci:

https://www.tydenikhrot.cz/clanek/rusti-vojaci-ruska-armada-valka-na-ukrajine-rabovani-moralka

svaty_vaclav 25/04/2022 - 11:55

🇷🇺Rusko spustilo sériovou výrobu S-500

💥Nejmodernější systém protivzdušné obrany S-500 (Prometej) již byl dán do sériové výroby, sdělil generální ředitel podniku, který vyvinul a vyrobil tento systém, koncernu letecké a kosmické obrany Almaz-Antej Jan Novikov.

„Sériová výroba systému S-500 s použitím nejnovějších vymožeností domácí vědy a techniky již byla zahájena. Bojové kapacity systému podstatně předčí kapacity předcházejících protivzdušných raketových systémů. S-500 se má stát základem ruského systému protivzdušné obrany. Vojáci je obdrží v termínu uvedeném ve státní objednávce,“ řekl v rozhovoru pro časopis Národní obrana.

Sledujte @neCT24

o.motl 25/04/2022 - 12:31

Spolu s tankem T-14 Armata a stíhačkou Su-57 další ze sériově vyráběných zázračných zbraní, jaké svět neviděl.

psy_cho 25/04/2022 - 13:51

Také je deklarovali jako Stealth – neviditelné.

NINO 25/04/2022 - 14:42

Jeden z nesoudruhů antikomunista Motl jak malý sotěží kdo ho má většího. Oni A.jsou ale stejně blbí. Cítí konec dominance na HANO.

NINO 25/04/2022 - 15:01

Velký Max s Velkou hlavou a malým mozkem tu ruku tam dal omylem.Měl by se za to omluvit.?

Velký Max 25/04/2022 - 12:47

Škoda Vyskoči, že Ukrajina nedisponuje raketou dlouhého doletu. Jako skvělý dárek ke “Dní vítězství” by bylo při vojenské přehlídce 9. května na Rudém náměstí trefit tribunu s Putinem a jeho nohsledy a jako třešničku na dortu pak zlikvidovat ten most na Krym..Svět je plný paradoxů, Rusové dle tebe spustili výrobu moderních S – 500 a souběžně loď černomořské flotily Kommuna,, kterou v roce 1912 pokřtil car Mikuláš II. Alexandrovič, začala pátrat, po “ostatcích” křižníku Moskva, prostě je to země “kde zítra znamená včera”. Co myslíš Venco nenapíchne si Neptun ten šrot na na svůj trojzubec ?

svaty_vaclav 25/04/2022 - 14:35

Infantilní Velký Max tady rozvíjí svoje antikomunistické teorie a sny. Velký Max probuď se a vyndej svou ruku z nočníku. Kam budeš psát Velký Max ty tvoje antikomunisticko-fašistické krávoviny, až bude iHano zrušeno?

Velký Max 25/04/2022 - 14:59

Když už si z tebe dělám srandu tak raději mlč a nedělej ze sebe ještě většího vola než jsi. ač to snad ani nejde. S tím kam budu po zániku HaNo psát nemám problém, prostě tam kam různá vojensko-historická pojednání píši již pár desítek let. Problém máš ovšem ty, pokud nebude mít diskusní fórum nový týdeník, nemáš snad mimo FC kam psát, ale i tak tě provozovatel za tvé “myšlenky” může trvale banovat…

NINO 25/04/2022 - 16:32

Nové myšlenky nesoudruhů antikomunistů v rce 1989 byly jakco nejvíce nakrást a rozkrást. To Tě baví celý život nasírat lidi,které ani neznáš. Dělám to také několik měsíců. Ale zrušení komentářů mne vysvobodí. Budu mít více času na lidi podobné.

NINO 25/04/2022 - 16:43

Když to promýšlím tak jsi maxi i kapacita s VUMLEM? Vzdělání matka pokroku.

joe 25/04/2022 - 21:21

Skoc do zumpy Svaty rudy syfilitiku

NINO 25/04/2022 - 15:19

Je zde nebezpečno. Příliš mnoho nesoudruhů práskačů. Aty jejch s. nestojí za kriminalizaci. Za 4.dny zde bude možná klid.

NINO 25/04/2022 - 15:34

Logicky úřad vlády pořídí dva metry a bude vyznamenávat nesoudruhy.

Yurri Simon 25/04/2022 - 14:11

To zase místní ruSSáckej pepek_vyskoč pobavil…. :-))))))))))))))))

Vloch 25/04/2022 - 11:28

“.. (Rusko se) nevzdá se svých požadavků na dosažení bezpečnostních záruk…” A proto se Rusko rozhodlo na základě svých “oprávněných” požadavků vraždit, ničit, vyhrožovat, znásilňovat, rabovat, … Gratuluji, soudruhu autore, k objasnění! Řiď se dále touto ideou, zvýšíš zábavnost HaNo. Je však stále mnoho žijících lidí, kteří si pamatují na zvěrstva bolševiků, když byli u moci

Sluka 25/04/2022 - 10:44

Soudruh špatně četl Konečnou, ta psala že Putin je imperialista.To znamená, že jde o území. A to se brání.

petr 25/04/2022 - 17:39

Sluka : Putin alias Liliputler je mutant bolševika,imperialisty,feudálaprofesionálního zločince … svou pidifiguru si kompenzuje maxiprasárnama.

doxa 25/04/2022 - 10:41

Mimochodem – největším dodavatelem zbraní ukrajinské armádě je Rusko. Co tam třeba nechali stát funkčních tanků, kterým došlo palivo nebo uvízly v bahně.

jmm 25/04/2022 - 10:27

“pršíku prchníku” nacistický carský imperiální loutkaři
Válka je vůl
WAR=OX
Už by jsi tu nebyl nebýt Rusu u Moskvy pokud ti to nepíše “AI”…
Globalistická militantní elita se snaží expandovat-má obrovskou krizi,
ale rozšiřováním a podporou válčení si docela teď naběhla…

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 10:39

JMM – víš, co ty mi můžeš, hňupe?

NINO 25/04/2022 - 11:27

Prchale, to můžeš udělat všem nám, kteří nejsme hňupi a sračky nesoudruhů zde nesnášíme. Nesoudruzi, dšlejte si to navzájem,ale mimo HANO.

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 13:42

NINO – Taky se na tebe vaří voda.

Velký Max 25/04/2022 - 10:18

Kritizovat materiální vojenskou a zpravodajskou podporu Ukrajiny v boji s asiatským ruským imperialismem a schovávat se za pacifismus může pouze příslušníci páté kolony. Tedy zmetkové kterým by mimořádně vyhovovalo mít doslova za humny gubernie Kremlu, stačí se snad podívat na mapu Evropy, nejohroženější je již nyní Polsko…

NINO 25/04/2022 - 11:34

VM. Vejvíce jsou ohroženi vlezdoprdelisté.

Velký Max 25/04/2022 - 12:19

Nejen o slovníků ( a duševní úrovni) lidí vašeho typu se zmiňuji na jiné niti.

NINO 25/04/2022 - 16:59

Je to marný,je to marný ti lidé nám budou vládnout a vymyslí něco modernějšího než gulagy? Jen ta jejich obrovská rusofobie mi nahání strach?

honza gajdoš(gajdosh) 25/04/2022 - 20:30

Oni nechtějí mít gubernii Kremlu za humny, oni touží po celosvětovém Rusku, místo “protokolárních států”, jen ruské federální okruhy

Yurri Simon 25/04/2022 - 10:16

Co to zase komouši vytáhli za ruSSáckého blba..???

doxa 25/04/2022 - 10:10

“dodávání zbraní kterékoliv straně válečného konfliktu nutně vede k další eskalaci války, což pochopitelně nemůže vést k jejímu ukončení.”
Tohle měl říct Roosevelt Stalinovi.

jmm 25/04/2022 - 10:21

“doxane dosraně”
A Franklin Delano Roosevelt
mel jasně a srozumitelně říci Harrymu S. Trumanovi
“I když jsem dal souhlas s vývojem atomové zbraně nedopusť její použití a ani
atomové politické vydírání světa”….

doxa 25/04/2022 - 10:47

Jasně, ty geniální stratégu. Aby se vylodili na ostrovech a bojovali s Japončíky dům od domu.

petr 25/04/2022 - 17:49

doxa : i sami Japps´uznali,že,ač byly Little Boy + Fat Man hrozné,zamezily daleko větším ztrátám na životech – a někde jsem četl ( nemohu potvrdit ),že F.D.Rooswelt o svém úmyslu informoval Džugašvilliho a on souhlasil …

doxa 25/04/2022 - 18:11

Japonci byli připraveni bojovat až do úplného konce, např. japonské ženy se hromadně cvičily v boji přiostřenými bambusovými tyčemi.
A Truman skutečně na Postupimské konferenci informoval Stalina o úspěšném odpálení první pokusné atomové bomby. Stalin mu k tomu pogratuloval.

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 20:07

petr – Stalinovi to řekl až Truman v Postupimi a traduje se, že Stalin mu doporučil, ať bombu proti Japoncům použije. Tvrdil to sám Truman, ale z jiných zdrojů se to nikdy nepodařilo potvrdit. Ovšem Rusové už v té době pracovali na vlastní bombě, protože atomové tajemství Američanům s pomocí špionů v čele s Rosenbergem ukradli.

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 09:46

Kritika dodávek zbraní Ukrajině je automatická podpora nacisty Putina. Protože pokud se Ukrajina nebude moci bránit, Rusové ji obsadí a nastolí loutkový režim. Nebude žádné vyjednávání, žádné dohody. Jenom poddanství imperiální mocnosti. Tak si to Rusové představují od dob carů a nic se nezměnilo.

NINO 26/04/2022 - 09:55

Prchale, tvoje propagnda není realistická. Ukrajinci se brání hrdinně jako lvi. Česká
Černochová ukázala Evropě jak bránit Ukrajinu Posílat kanony 155mm, Náboje 155mm, tanky T60, a vše co nám zbylo z kruové obrany 1968.
A ntikomunisté zmužste se. Rusko již není SSSR. Psychyku jim nahlodalo 30 milionů mrtvýh. Je jich jen 140 milionúů živých. Evropská unie má 900milionů občanů a má celkem nedávné zkušenosti z války. Jen pozor na Čínu.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.